رئیس جمهور جدید کره جنوبی می‌خواهد کیم جونگ اون را ادب کند!

رئیس جمهور جدید کره جنوبی می‌خواهد کیم جونگ اون را ادب کند!

کره جنوبی رئیس جمهور جدید خود را انتخاب کرده است و فردی که زمام امور را به دست گرفته ممکن است به طور قابل توجهی موضع متحد کلیدی خود یعنی ایالات متحده را در بن بست با کره شمالی قرار دهد.  یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی، محافظه‌کاری است که گفته می‌خواهد به کیم جونگ اون، دیکتاتور کره شمالی که آن را «پسر بی‌ادب» نیز نامیده است، آداب و رفتاری نو بیاموزد. یون در جریان مبارزات انتخاباتی گفت: اگر به من فرصت بدهید، من به او ادب می آموزم.

رسانه های دولتی روز چهارشنبه کیم را در حال بازدید از مرکز کنترل ماهواره ملی کشورش در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی نشان دادند که بخشی جدایی ناپذیر از برنامه موشکی ارتش اوست. یون روز پنجشنبه در یک سخنرانی گفت: «ما از تهدید هسته‌ای رو به رشد کره شمالی آگاه هستیم و در میان تنش‌های رقابت استراتژیک آمریکا و چین، با وظیفه تقویت توانایی‌های دیپلماتیک جهانی خود نیز مواجه هستیم. کره جنوبی برای محافظت از امنیت، دارایی، قلمرو و حاکمیت مردم، یک نیروی دفاع ملی قوی ایجاد خواهد کرد.»

رئیس جمهور جدید کره جنوبی

یون با استناد به رفتار غیرقانونی و غیرمنطقی کره شمالی، قول داد قاطعانه عمل کند، اما گفت: درب گفتگوی بین دو کره باز خواهد ماند.

پرزیدنت جو بایدن اولین رهبر خارجی بود که با یون تماس گرفت و پیروزی او در انتخابات را تبریک گفت.کاخ سفید اعلام کرد که آقای بایدن بر تعهد ایالات متحده به دفاع از کره جنوبی تاکید کرده است و به یون گفته است که مشتاق است به طور مشترک با چالش‌های جهانی از تغییرات آب و هوایی گرفته تا مسائل زنجیره تأمین مقابله کند. کاخ سفید در بیانیه ای درباره این تماس گفت، دو طرف همچنین متعهد شدند تا هماهنگی نزدیک خود را برای رسیدگی به تهدیدات ناشی از برنامه هسته ای و موشکی جمهوری دموکراتیک خلق کره [کره شمالی] حفظ کنند. بایدن گفت:  «من امروز با یون سوک یول، رئیس جمهور منتخب جمهوری کره صحبت کردم تا انتخابش را به او تبریک بگویم. من مشتاقانه منتظر همکاری با او برای ادامه تقویت اتحاد ایالات متحده-ROK و مقابله با چالش های مشترک جهانی هستم.»

رئیس جمهور جدید کره جنوبی

یون از موضع قاطع تری در قبال کره شمالی حمایت کرده است. او پیشنهاد استقرار یک سامانه ضد موشکی آمریکایی «تاد» اضافی در کشورش را برای تقویت دفاع در برابر حمله احتمالی کره شمالی داده است.سیستم فعلی تاد، که در سال ۲۰۱۷ توسط ایالات متحده در کره جنوبی مستقر شد، یک نقطه اختلاف اصلی با متحد کره شمالی و دشمن اصلی ایالات متحده، چین است، که استدلال می کند سیستم پیشرفته به ارتش ایالات متحده امکان نظارت بر قلمرو چین را می دهد.

بیشتر بخوانید:

کلنگ زنی گلخانه ای بزرگ توسط رهبر کره شمالی در میان جمعیت انبوه + ویدیو

رهبر کره شمالی باغبان هایش را به خاطر شکوفه نزدن گل‌ها به اردوگاه کار اجباری فرستاد

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • خسرو تورک قشقایی فروردین ۴, ۱۴۰۱

    من خسرو تورک قشقایی از نوادگان اغوزخان بزرگ و فرزند طاهرخان ایل بیگی از تفنگچی های صولت الدوله قشقایی از کشورهای پیشرفته تورک مانند چین و ژاپن و کره و تورکیه تقاضا دارم برای اتحاد بیشتر تورک تباران جهان یک کتاب معتبر و به روز درباره ی زبان تورکی و دایره‌المعارف و زبانی بین المللی تورکی وخط اورخان را رسمی کنند تا تمام مردم تورک جهان یک خط و یک زبان تورکی اغوزی داشته باشند از سامورایی ها و سرخ پوستان و سیاه دوستانه آفریقا تا مردم بومی تورک استرالیا و تورک های آسیای صغیر و آذربایجان و ایران و عراق
    زنده باد گرگ خاکستری و سرزمین اجدادی ما تورکان کوه های آلتایی