مسمومیت با مرگ موش در انسان؛ نحوه عملکرد سم، علائم و روش های درمان

مسمومیت با مرگ موش در انسان؛ نحوه عملکرد سم، علائم و روش های درمان

آیا مرگ موش انسان را میکشد؟ آیا مرگ موش کشنده است؟ عوارض خوردن مرگ موش برای انسان چیست؟ چقدر مرگ موش باعث مرگ انسان می شود؟ زمان اثر مرگ موش چقدر است؟ این ها سوالاتی که بدون شک شما نیز بارها از خود پرسیده یا از دیگران شنیده اید. همواره می شنویم که بسیاری برخی ترکیبات و به خصوص مایعات سمی را با مرگ موش مقایسه می کنند یا حتی شنیده ایم که از مرگ موش به عنوان یکی از روش های ساده برای خودکشی استفاده می شود. مرگ موش برای انسان خطرناک است و در صورت مصرف آن باید سریعاً به پزشک مراجعه کرد. اما شاید شما نیز تا حالا از خود پرسیده باشید که مرگ موش دارای چه ترکیباتی است و آیا این ترکیب می تواند برای انسان مرگبار باشد یا خیر. عموماً اغلب انواع مرگ موش ها از مواد شیمیایی رقیق کننده خون تشکیل شده است.

آیا مرگ موش انسان را میکشد؟ آیا مرگ موش کشنده است؟ عوارض خوردن مرگ موش برای انسان چیست؟ چقدر مرگ موش باعث مرگ انسان می شود؟

بدین ترتیب عوارض مصرف مرگ موش در انسان شبیه آن است که فرد مقدار زیادی داروی رقیق کننده خون توسط شخص مصرف شود. به عنوان یک ترکیب رقیق کننده خون، مرگ موش در تماس فیزیکی برای افراد ایجاد مشکل و مسمومیت نمی کند اما در صورت بلعیده شدن بسیار خطرناک خواهد بود. برای مثال در ایالات متحده، مرگ موش دهمین عامل مسمومیت در میان جامعه بوده و به دلیل استفاده گسترده از آن برای مبارزه با جوندگان، سالانه ۴۰,۰۰۰ نفر مسمومیت شدید پیدا کرده و به بیمارستان منتقل می شوند.

آیا مرگ موش انسان را میکشد؟ آیا مرگ موش کشنده است؟ عوارض خوردن مرگ موش برای انسان چیست؟ چقدر مرگ موش باعث مرگ انسان می شود؟

مرگ موش چگونه عمل می کند؟

برای دهه های طولانی، معمول ترین ماده رقیق کننده خون که در مرگ موش به کار می رفت، وارفارین (warfarin) بود. با این وجود، از آنجا که موش ها و به طور کلی جوندگان نسبت به وارفارین مقاوم  شدند، در مرگ موش های امروزی از ترکیبات فعال بسیار قوی تر و موثرترین مانند برودیفاکوم (Brodifacoum) که از آن با عنوان سوپر وارفارین نیز یاد می شود استفاده می گردد. این گونه رقیق کننده ها نیز مکانیزم مشابهی دارند اما غلظت بسیار بیشتر و اثرات بسیار بادوام تر و طولانی تری دارند. روش کار رقیق کننده هایی مانند برودیفاکوم، اینگونه است که آن ها سطح ویتامین K را در بدن کاهش می دهند که در ادامه توانایی بدن در انعقاد و لخته کردن خون را کاهش می دهد.

آیا مرگ موش انسان را میکشد؟ آیا مرگ موش کشنده است؟ عوارض خوردن مرگ موش برای انسان چیست؟ چقدر مرگ موش باعث مرگ انسان می شود؟

از دیگر عوارض مرگ موش بر انسان می توان به این موضوع اشاره کرد در مقادیر کم، این ترکیبات برای افرادی که در خطر لخته شدن خون قرار دارند مفید هستند اما در صورتی که توانایی بدن در لخته کردن خون به مقدار زیادی کاهش یابد، فرد با خونریزی داخلی و مرگ مواجه خواهد شد. پس اگر می پرسید که آیا مرگ موش می تواند انسان را بکشد پاسخ مثبت است. البته دیگر انواع مواد شیمیایی که می توانند در ساخت مرگ موش به کار روند نیز وجود دارد. فسفین روی که هنوز هم در برخی ترکیبات مرگ موش یافت می شود می تواند باعث سنگینی سینه، سرفه، التهاب و آماس ریه، اختلالات عضلانی قلب و مشکلات بسیار جدی دیگر شود. پس خوردن مرگ موش توسط انسان علاوه بر خطرناک بودن، دردناک نیز هست.

آیا مرگ موش انسان را میکشد؟ آیا مرگ موش کشنده است؟ عوارض خوردن مرگ موش برای انسان چیست؟ چقدر مرگ موش باعث مرگ انسان می شود؟

استریکنین (Strychnine) یکی دیگر از ترکیبات سمی و بدنامی است که در گذشته در مرگ موش به کار می رفت اما به دلیل اینکه باعث تشنج در انسان می شود باید توسط متخصص و با احتیاط کامل مصرف شود. با این وجود، اغلب انواع مرگ موش که برای استفاده در مکان های مسکونی بلامانع هستند از رقیق کننده های خونی مانند برودیفاکوم و دیگر مشتقات وارفارین تشکیل شده اند. نسل جدیدی از مرگ موش ها نیز وجود دارد که سمی تر از نمونه های معمول هستند و از ترکیباتی مانند برومادیولون یا دیفناکوم در آن ها استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: آیا می دانستید مسمومیت غذایی شما به خاطر آخرین وعده ای که خورده اید نیست؟

آیا مرگ موش انسان را میکشد؟ آیا مرگ موش کشنده است؟ عوارض خوردن مرگ موش برای انسان چیست؟ چقدر مرگ موش باعث مرگ انسان می شود؟

نشانه های مسمومیت با مرگ موش

در مورد زمان اثر مرگ موش هم باید گفت که بسته به توده بدنی و مقدار مرگ موشی که به شکل بلعیدن وارد بدن شما شده و البته قدرت این مرگ موش، نشانه های مسمومیت می تواند بین چند ساعت تا چند روز پس از خوردن آن آغاز شود. بدین ترتیب بسیار مهم است که پیش از شروع نشانه های مسمومیت، از طریق ظرف حاوی سم از موضوع آگاه شوید. برای مثال با مشاهده ظرف حاوی سم در آشپزخانه که آسیب دیده و محتویات آن پراکنده شده می توانید به این نتیجه برسید که ممکن است غذای شما به این ماده آغشته شده باشد. یا متوجه شدید که فرزندتان وسایلی که ظرف حاوی سم را پشت یا داخل آن ها نگه می داشتید جابجا کرده است. مشاهداتی اینچنینی می تواند مقدار قابل توجهی برای شما زمان خریده و به شما کمک نماید که حتی قبل از شروع نشانه ها و عوارض مسمومیت دست به کار شوید. پس زمان اثر مرگ موش متفاوت می باشد. با این وجود، در صورت وجود نداشتن این نشانه ها یا متوجه نشدن شما، عوارض خوردن مرگ موش توسط انسان به شکل زیر خواهند بود:

 • تنگی نفس
 • خونریزی بینی علیرغم وارد نشدن هیچگونه آسیب فیزیکی به بینی
 • وجود خون در ادرار
 • خونریزی لثه بدون هیچگونه آسیب فیزیکی در دهان
 • اسهال خونی
 • خستگی شدید که در مراحل آخر مسمومیت رخ می دهد
 • نشانه ها و عوارض گسترده ای که نشان می دهد مسمومیت شما وارد مراحل پایانی و بسیار خطرناک خود شده است مانند تشنج، حمله قلبی، مشکل جدی در تنفس، از کار افتادن کبد، شوک، خونریزی داخلی و اغما

آیا مرگ موش انسان را میکشد؟ آیا مرگ موش کشنده است؟ عوارض خوردن مرگ موش برای انسان چیست؟ چقدر مرگ موش باعث مرگ انسان می شود؟

درمان مسمومیت با مرگ موش

در صورت خوردن مرگ موش توسط انسان یا همان مسمومیت با مرگ موش، تنها کاری که می توانید بکنید این است که هر چه سریعتر به پزشک مراجعه نمایید زیرا هیچ روش درمانی یا پادزهری در خارج از مراکز درمانی برای آن وجود ندارد. با این وجود برخی کارها را می توان شخصاً و قبل از مراجعه به پزشک انجام داد که از آن میان می توان به مصرف قرص ویتامین K برای کاهش اثرات رقیق کنندگی خون مرگ موش اشاره کرد. زغال فعال شده یا شربت های قی آور نیز می توانند مفید واقع شوند. درمانی که پزشک برای شما در نظر خواهد گرفته بسته به نوع دقیق مرگ موشی که وارد بدن شما شده و ماهیت آسیبی که به بدن شما وارد شده متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید: نکاتی جالب و باورنکردنی در مورد موش ها که شاید نمی دانستید

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۸۱ نظر

ورود

 • saman آبان ۲۲, ۱۴۰۲

  فک کردم فقط خودم انقد داغونمو ب فکر خودکشی
  دیدم خیلیا هستن واقعا متاسف شدم
  اخه چه زندگی داریم هممون بمیریم راحت شیم
  هیچ امیدی ب اینده نداریم

  • Farzaneh دی ۸, ۱۴۰۲

   منم مثل تو

   • پاسخ تیر ۸, ۱۴۰۳

    آخه شماها چه مرگ تونه می‌خواید خودکشی کنید می‌دونید که گناه بزرگ نابخشودنی هستش

    توکل کنید زندگی تون دگرگون و متحول خواهد شد
    من خودم نا امید بودم توبه کردم بازگشتم زندگی ام عالی و خیلی خوب شده

    اگر تا آخرین لحظه زندگی توکل و ایمان داشته باشید حتی سخت ترین شرایط هم راه نجات هست
    همان گونه که آتش مقابل حضرت ابراهیم گلستان شد

    خداوند سبحان متعال که بی نیاز و بی شریک است به هرکاری تواناست. راه های نجاتی دارد که بندگان خوبش متحیر و حیران خواهند بود

  • saeed اسفند ۲۲, ۱۴۰۲

   من هم همینطور. با ۲۳ سال سن از صبح زود کار میکنم تا نصفه شب ولی نهایتا فقط هزینه زندگی خودمو میتونم در بیارم چه برسه به این که بخوام ازدواج کنم و خونه و ماشین داشته باشم. با این افسردگی و فشار کار هم بعید میدونم تا ۳۰ سالگی برسم

 • عرفان بابایی آبان ۲۳, ۱۴۰۲

  من دیشب خوردم چرا هیچیم نمیشه پس

 • چقدر خوردی؟من میخوام حتما بمیرم آبان ۲۳, ۱۴۰۲

  خودکشی

  • Sanaz دی ۱۳, ۱۴۰۲

   چند گرم و چه برندی مرگ سریع و بدون درد داره
   نمیخوام جای برگشت داشته باشم

   • ظریف بهمن ۳۰, ۱۴۰۲

    یک ماه پیش خواهرم با شوهرش دعوا میکنه اونم تلفنی
    شوهرش چابهار بوده زنگ زده از پشت تلفن دعوا میکنن بعدش خواهرم سم میخوره بردیمش بیمارستان دو روز تو بیمارستان موند بعد دکتر اومد گفتش امروز صبح ساعت ۹یا۱۰ ترخیص میشه مشکلی نداره”بعدش خواهرم گشنه اش بود از دکتر پرسیدم اشکال نداره چیزی بهش بدم گفتش برو بهش سوپ بده بخوره
    وقتی که خواهرم سوپ خورد ۱۰دقیقه بعدش خواهرم حالش بد شد و از دنیا رفت
    اخ چقد سخته عزیزی از پیشت بره
    و تو نتونی کاری کنی
    خواهرم یه بچه شیرخواره داره تازه ۲سال بود ازدواج کرده بود
    سنی هم نداشت ۲۲سالش بود

   • علی خرداد ۳۰, ۱۴۰۳

    هنوز زنده ای!یا تو اون دنیایی!؟

 • آرزو آبان ۲۶, ۱۴۰۲

  من نصف یه بسته رو خوردم.آبی رنگ بود .

  • مهم نیست دی ۹, ۱۴۰۲

   نگاه کن کل اون بسته کوچک ده گرمه که کلش باعث مسمومیت میشه

 • لیلا آذر ۱۶, ۱۴۰۲

  مسمومیتش می تونه مشکل حرکتی واستون ایجاد کنه خطرناکه .با ۱۲۳ تماس بگیرید.

 • Mina دی ۳۰, ۱۴۰۲

  کسی بوده خورده باشه و نمیره؟چه برندی و چه اندازه باید خورد؟و چه مدت بعد اثر میکنه؟

 • ارمان بهمن ۱۸, ۱۴۰۲

  یکی بگه چه زمانی طول میکشه تا تموم کنم نمیخام کسی نجاتم بده

  • عرفان فروردین ۲۸, ۱۴۰۳

   سیانور که سریع‌تر عمل میکنه اگه واقعا قصد شو دارید

   • nobody اردیبهشت ۱, ۱۴۰۳

    چطور میشه تهیه کرد؟

  • اا خرداد ۲, ۱۴۰۳

   کسی خواست خودکشی کنه بهم بگه تا قرار بزاریم با هم بریم برا خودکشی تنها نباشیم

 • منم الان خوردم بهمن ۲۱, ۱۴۰۲

  هیچی قشنگ نیست

 • Her اردیبهشت ۱, ۱۴۰۳

  اگر جواب نده معلولیت نمیاره؟مرگش حتمی هستش؟

  • امیلی اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۳

   میدونی چی از همه وحشتناکتره؟ اینکه اقدام به خودکشی کنی ولی از بدشانسی نمیری و بجاش یا بری تو کما یا طوری فلج بشی که فقط چشم و گوشت ببیینه و بشنوه. اونجوری هر روز باید عذاب اطرافیانت رو ببینی و بعد یک مدت که ازت نگهداری کردن و خسته شدن هر روز نگاه بدشون رو تحمل کنی یا متلک هاشون رو. تازه اگه ولت نکنن گوشه یه آسایشگاه ارزون که شب تا صبح باید تو کثافت خودت غلط بزنی. من هر ثانیه به خودکشی فکر میکنم ولی به هر راهی فکر میکنم آخرش میترسم موفقیت آمیز نباشه. اون دو سه تا راهی هم که مطمئنم بعدش میمیرم، نمیتونم انجام بدم چون ممکنه به یک شخص بیگناه ناخواسته صدمه بزنم. امیدوارم امید کافی براای زندگی کردن پیدا کنی

 • بدبخت اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۳

  برای مرگ یک انسان حدود ۸۰ کیلویی چقدر لازمه خورده بشه؟

 • نوازنده مرگ خرداد ۱۷, ۱۴۰۳

  دمت گرم ک روش جون گرفتنوعوض کردعزرائیل فرشته بسیارکاردرست کی وکجاوچه مدل مرگ بعدش حالافعلاخودکشی نکنیدکفنهاگرون شده یک ودوکفن لاکچری باقبری فولذمارعقرب درراه است براافرادشیرین عقلی ک خودکشی میکنن..درضمن عزرائیلم روششوعوض کرده سپرده دست خودمون باانواع اقسام قتل جنایت افسردگی کارشوراحت کردیم…خداوندخیلی داره بهش تشویقی استراح ت میده پاشوکارکن از حضرت عزرائیل مااینجاجزخودت راه نمیدیم ای فرشته مرگ 😉😂

 • کآترین خرداد ۲۵, ۱۴۰۳

  با من آماده شین بریم اون دنیا 🥰