چرا زنان هندی شب ها با موی بافته می خوابند و این کار چه فایده ای دارد؟

چرا زنان هندی شب ها با موی بافته می خوابند و این کار چه فایده ای دارد؟

چرا زنان هندی شب ها با موی بافته می خوابند؟ زنان هندی به موهای بلند، پرپشت، براق و زیبایشان مشهورند و روش هایشان برای مراقبت از آن ها ریشه ای عمیق در فرهنگ هندی دارد. رازهای زیادی درباره ی مراقبت از موها هست که نسل اندر نسل از مادران هندی به دختران شان منتقل شده و یکی از آن ها خوابیدن با موی بافته است.

در فرهنگ هندی اعتقاد بر این است که زن ها وقتی با موی باز می خوابند، بیشتر در معرض افکار منفی قرار می گیرند. در واقعیت، خوابیدن با موی بافته می تواند به پرپشت و براق شدن موها کمک کند و حتی جلوی پرواز کردن موها را می گیرد.

در ادامه با فواید خوابیدن با موی بافته آشنا خواهیم شد.

۱- به جلوگیری از موخوره کمک می کند

چرا زنان هندی با موهای بافته می خوابند؟

زدن چند سانتیمتر از انتهای موها به حل موقت مشکل موخوره کمک می کند، اما اگر هیچ تغییری در روتین مراقبت از موی خود ایجاد نکنید، دوباره سر و کله ی موخوره ها پیدا خواهد شد. موخوره زمانی رخ می دهد که از محصولات شیمیایی قوی استفاده می کنید یا موهایتان را زیاد سشوار می کشید. نحوه ی خوابیدن هم می تواند در سلامت و زیبایی موها اثرگذار باشد.

وقتی در خواب غلت می زنید، موهایتان با روبالشی اصطکاک پیدا می کند، امری که در نهایت باعث قاچ خوردن تارهای مو می شود. بافتن موها این اصطکاک را کاهش می دهد و درنتیجه جلوی صدمه دیدن موها را می گیرد.

۲- موهایتان براق تر می شود

چرا زنان هندی با موهای بافته می خوابند؟

موها به رطوبت نیاز دارند تا در بهترین حالت خود قرار گیرند و تعجبی ندارد که بسیاری از محصولات مراقبت از مو وعده ی مرطوب سازی و آبرسانی موهایمان را به ما می دهند. دلایل زیادی برای ناتوانی موهای شما در حفظ رطوبت خود وجود دارد. در حقیقت، موها شب ها می توانند حتی تا حدی رطوبت خود را از دست دهند. خوابیدن با موی بافته به حفظ رطوبت مورد نیاز موها کمک می کند چون ساختار روی هم افتاده ی موها در این حالت به گونه ای است که رطوبت را در موها نگه می دارد.

۳- باز کردن گره موها را راحت تر می کند

چرا زنان هندی با موهای بافته می خوابند؟

خوابیدن مداوم با موی بافته به جلوگیری از گره خوردن موها کمک می کند. علاوه بر صرفه جویی در وقتی که باید صرف باز کردن گره موها کنید، موی کمتری را هم هنگام شانه کردن از دست می دهید.

۴- روشی طبیعی برای از بین بردن وز موها است

چرا زنان هندی با موهای بافته می خوابند؟

محصولات ضد وز مو به رفع موقت مشکل پرواز کردن موها کمک می کنند، اما این محصولات مملوء از مواد شیمیایی هستند و می توانند حتی باعث جوش زدن شوند. خوابیدن با موی بافته روشی ساده و مقرون به صرفه برای جلوگیری از وز شدن موها است. چون موها زمانی وز می شوند که رطوبت خود را از دست دهند. بافتن موها به جلوگیری از این مشکل کمک می کند و نرمی ای طبیعی به موهایتان می بخشد.

۵- ممکن است به افزایش سرعت رشد موها کمک کند

موها وقتی آسیب می بینند، نه ظاهر خوبی دارند و نه وضعیت مناسبی و این آسیب می تواند حتی روی رشد موها هم اثر بگذارد. مویی که ضعیف و شکننده شود، ممکن است بشکند، امری که مانع از دستیابی شما به موهای رویایی تان می شود. خوابیدن با موی بافته، علاوه بر از بین بردن وز موها، شما را از استفاده از وسایل حرارتی و مواد شیمیایی برای مراقبت و آرایش موهایتان بی نیاز می کند، امری که باعث محکم شدن تارهای مو می شود.

۶- صبح ها در وقت تان صرفه جویی می شود

اگر آدم سحرخیزی نیستید، با خوابیدن با موی بافته، صبح ها می توانید کمی بیشتر بخوابید. با صرف چند دقیقه برای بافتن موها پیش از خواب، صبح ها می توانید موهایی سالم داشته باشید که بی هیچ زحمت و دردسری حالت هم گرفته اند.

بیشتر بخوانید:

راز پرپشتی موهای زنان هندی در چیست؟

۷ کاری که زنان هندی برای حفظ زیبایی و جوانی خود انجام می دهند

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۵ نظر

ورود

 • ندا آذر ۱۴, ۱۴۰۰

  من که از وقتی یادم می آد با موی بافته می خوابیدم?

  • خرچنگ? آذر ۱۴, ۱۴۰۰

   دقییییییقا??

  • Miray آذر ۱۷, ۱۴۰۰

   منم همینطور

   • Sahari آذر ۱۸, ۱۴۰۰

    خوب بود اینم امتحان میکنم موهام بلنده تند موخوره می گیره

 • م آذر ۱۵, ۱۴۰۰

  جالب بود

  • رویا آذر ۱۵, ۱۴۰۰

   من که همیشه با موهای بافته میخوابم

 • tina آذر ۱۵, ۱۴۰۰

  یعنی اگه با موهای بافته بخوابم دیگه موهام وز نمیشه؟

 • فاطمه آذر ۱۵, ۱۴۰۰

  والا من موهام کوتاهه نمی تونم ببافمش

 • گلاره آذر ۱۵, ۱۴۰۰

  با موی بافته می خوابن اذیت نمیشن ؟
  https://couponsale.in/search/umusic.top

 • رهگذر آذر ۱۵, ۱۴۰۰

  موهام فرررن خیلی دوسشون دارم

  اما حیف آرزو دارم موهام بلندشننننن خدااا

 • فاطمه آذر ۱۶, ۱۴۰۰

  من موهام خیلی بلند و خیلی میبافم اونارو

 • هیچکی آذر ۱۷, ۱۴۰۰

  موهامو تازه کوتاه کردم نمیتونم ببافم(:

 • علی آذر ۱۹, ۱۴۰۰

  چه جالب عالییییی

 • دالچولوم آذر ۲۰, ۱۴۰۰

  اسگل کردی؟ عمرم رو با موی بافته خوابیدم??