ثروتمندترین مالکان خارجی باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس چه کسانی هستند؟

ثروتمندترین مالکان خارجی باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس چه کسانی هستند؟

پس از اعمال تحریم های انگلیس علیه رومن آبراموویچ، مالک ثروتمند باشگاه چلسی، او دیگر نمی تواند از قِبل این باشگاه فعال در لیگ برتر انگلیس کسب سود کند. وی به خاطر ارتباطش با پوتین که حدود ۲ هفته ی قبل به اوکراین حمله کرد مورد تحریم قرار گرفته است.

به گزارش Sun، فقط چند روز قبل، آبراموویچ باشگاه چلسی را برای فروش گذاشته بود. او رقم ۳ میلیارد دلار را به عنوان قیمت این باشگاه عنوان کرده بود و قصد داشت به ثروت اش بیش از پیش بیفزاید. اما ثروت آبراموویچ در مقایسه با سایر مالکان خارجی لیگ برتر چگونه است؟ گفته می شود که ارزش این مالک روس ۹ میلیارد پوند است.

رومن آبراموویچ

آبراموویچ، زمانی که در سال ۲۰۰۳ این باشگاه را خرید، به راحتی ثروتمندترین مالک لیگ برتر بود اما در سال ۲۰۰۸ و با حضور شیخ منصور در باشگاه منچستر سیتی، به رده ی دوم ثروتمندترین ها تنزل پیدا کرد. ارزش شیخ منصور ۱۵ میلیارد پوند برآورد شده است.

با این وجود این ارقام در مقایسه با مالکان جدید باشگاه نیوکاسل یعنی صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی رنگ می بازند. در اکتبر ۲۰۲۱، مایک اشلی در نهایت باشگاه نیوکاسل را به مبغ ۳۰۰ میلیون پوند فروخت.

صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی پس از تملک این باشگاه تبدیل به ثروتمندترین مالکان فوتبال در جهان شدند.

لیگ برتر انگلیس

مالکان امریکایی آرسنال یعنی شرکت ورزشی و تفریحی کرونکی ارزشی معادل ۸ میلیارد پوند دارند و مالکان استون ویلا (ناصف ساویریس و وس ایدنز) و مالکان ولوز (فوسان اینترنشنال) هر کدام ارزشی ۷ میلیارد پوندی دارند.

مالکان تایلندی لستر ۶ میلیارد و لیدز (آندره آ رادریتزانی) و لیورپول (گروه ورزشی فین وی) هر کدام نصف این میزان یعنی ۳ میلیارد پوند ارزش دارند. فرهاد مشیری، مالک اورتون، ۳ میلیارد پوند ارزش دارد و جینو پوتسو، مالک واتفورد تنها ۹۰ میلیون پوند. ساوت همپتون (دراگان سولاک) و برنلی (آلک کاپیتال) نیز در لیگ برتر انگلیس مالکان خارجی دارند اما ثروت شان در حال حاضر نامشخص است.

بیشتر بخوانید:

رومن آبراموویچ مالک باشگاه چلسی در پی فشارها استعفا داد

ادعای یک اولیگارش روس: «رومن آبراموویچ به دستور ولادیمیر پوتین باشگاه چلسی را خرید»

منبع: The Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود