یک مرد چینی ۱۴ سال است که در فرودگاه پکن زندگی می کند!

یک مرد چینی ۱۴ سال است که در فرودگاه پکن زندگی می کند!

زندگی با خانواده گاهی اوقات می تواند برای برخی افراد طاقت فرسا باشد و ممکن است بر اثر چالش‌ها مداوم احساس آزار و اذیت کنند. برای وی جیانگو، یک مرد چینی که در ششمین دهه زندگی خود است، راه حل این بوده است که به فرودگاه بین المللی پایتخت پکن، جایی که گفته می شود اکنون ۱۴ سال است در آنجا زندگی می کند، نقل مکان کند تا بتواند هر چقدر که دوست دارد سیگار بکشد و بنوشد.

زندگی در فرودگاه

او گفت که به خانه بازنخواهد گشت، زیرا در این صورت مجبور به ترک نوشیدنی و سیگار خواهد شد  عادتی که او با کمک هزینه ماهانه دولتی خود تامین می کند. در سال ۲۰۱۸ او به چاینا دیلی گفت: من نمی توانم به خانه برگردم زیرا در آنجا آزادی ندارم. خانواده ام به من گفتند که اگر می خواهم بمانم، باید سیگار و الکل را ترک کنم. اگر نمی‌توانستم این کار را انجام دهم، باید تمام کمک هزینه دولتی ماهانه‌ام ۱۰۰۰ یوآن را به آنها می‌دادم. اما پس چگونه سیگار و الکل خود را بخرم؟

زندگی در فرودگاه

خانه آقای وی در وانگجینگ، حدود ۱۲ مایلی دورتر از فرودگاه است. او در سال ۲۰۰۸ نقل مکان کرد و در ترمینال ۲ که گرم ترین ترمینال است مستقر شد، اما قبلاً به Pear Video گفته بود که گاهی اوقات به ترمینال ۳ هم می رود. او پس از درگیری با خانواده اش شروع به خوابیدن در ایستگاه های راه آهن و فرودگاه کرد.این مرد گفته است که جستجوی کار را رها کرده و از شغلی که در ۴۰ سالگی در یک کارخانه موتورهای احتراق داخلی داشت به دلیل زیاد پیر بودن اخراج شده است. آقای وی به Pear Video گفت اگر نیاز به خرید داشته باشد، بیرون می رود، اما دوست ندارد فرودگاه را ترک کند.

این رسانه همچنین با کارکنان فرودگاه صحبت کرد. آن‌ها گفتند هرچند که مدام مست است اما حضورش زیانی نمی رساند. یکی از کارگران گفت که آقای وی چند بار تشویق شده بود که آنجا را ترک کند، اما هر بار که ما به این موضوع اشاره کردیم عصبانی شده بود.

زندگی در فرودگاه

به گزارش China Daily، آقای وی تنها ساکن فرودگاه نیست و در سال ۲۰۱۸ تصور می‌شد که شش نفر مانند او در آن‌جا زندگی می‌کنند.  مشهورترین ساکن فرودگاه در جهان مهران کریمی ناصری با ملیت ایرانی است که به مدت ۱۸ سال در ترمینال شارل دوگل پاریس زندگی کرد.  مهران کریمی ناصری که فیلم «ترمینال» محصول ۲۰۰۴ بر اساس زندگی او ساخته شده است، به دلیل عدم موفقیت در ورود به بریتانیا، پس از اعزام به اینجا، توسط مقامات انگلیسی مجبور به اقامت در فرودگاه پاریس شد. مقامات فرانسوی نیز ورود او را رد کردند و او به مدت ۱۸ سال در ترمینال گیر افتاد.

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره فرودگاه لندن

بهترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۲۱ را بشناسید

دیجیاتو
بدون نظر

ورود