نیک ووییچیچ کیست؟ مردی بدون دست و پا که الهام بخش میلیون ها نفر شد

نیک ووییچیچ کیست؟ مردی بدون دست و پا که الهام بخش میلیون ها نفر شد

نیک وویچیچ (Nick Vujicic)  که با نام نیک وی آچیچ نیز شناخته می شود و به خاطر سخنرانی‌های الهام‌بخشی که انجام می‌دهد معروف است، بدون دست و پا متولد شد. با این حال به جای اینکه اجازه دهد این ناتوانی مانع زندگی روزمره‌اش شود، آن را به عنوان یک چالش در نظر گرفت و از آن برای تغییر زندگی میلیون‌ها انسان استفاده کرد.

او به عنوان یک کودک ۱۰ ساله همیشه به این فکر می‌کرد چرا با دیگران متفاوت است و از آنجایی که هدفی برای زندگی‌اش متصور نمی‌شد تصمیم گرفت خودش را غرق کند. با این حال، به موقع جلوی این افکار را گرفت، زیرا آن زمان به پدر و مادرش فکر می‌کرد که چقدر از مردن او آسیب خواهند دید. از آن زمان به بعد این مرد جوان که حالا موسسه «زندگی بدون دست و پا» را اداره می‌کند، دیگر به گذشته نگاه نکرد.

نیک ووییچیچ؛ از افسردگی تا سخنرانی‌های انگیزشی

وویچیچ فیلم‌های انگیزشی نظیر هدف بزرگ‌ تر زندگی و بیوگرافی یک مرد مصمم باایمان را منتشر کرده و همچنین کتابی با عنوان زندگی بی‌حد و مرز: منبع الهام برای یک زندگی خوب نوشته است. او حتی در فیلم کوتاهی به نام سیرک پروانه بازی کرده که سه جایزه برای فیلم به ارمغان آورده است. بازی درخشان نیک وویچیچ در نقش مردی شبیه به خودش که فرصت دوباره‌ای به او داده می‌شود تا خود را دوست داشته باشد برای او هم یک جایزه در پی داشت.

او یک مسیحی متدین است و معتقد است خدا همه را به یک اندازه دوست دارد و وظیفه خود می‌داند که این پیام را در سرتاسر جهان به همه منتقل کند.

نیک وویچیچ یا نیک وی آچیچ (Nick Vujicic)

بیوگرافی نیک وویچیچ

نیک وویچیچ با نام اصلی نیکلاس جیمز وویچیچ، پسر بزرگ خانواده است که در ۴ دسامبر ۱۹۸۲ در ملبورن استرالیا چشم به جهان گشود. او به‌طور مادرزادی به سندروم تتراآملیا مبتلا بود و بدون دست و پا به دنیا آمد؛ بیماری نادری که در آن کودک دست و پا ندارد و از پاهای کوچکی با دو انگشت برخوردار است.

نیک ووییچیچ؛ از افسردگی تا سخنرانی‌های انگیزشی

در آغاز کنار آمدن با مشکل فقدان دست و پا برای او و خانواده‌اش بسیار دشوار بود و با آنکه از نظر ضریب هوشی مشکلی نداشت، اجازه نداشت در مدارس معمولی درس بخواند. او از اولین افرادی بود که پس از حذف قانون ممنوعیت ورود افراد معلول حرکتی به مدارس معمولی، مانند دیگر کودکان سالم به ادامه تحصیل پرداخت.

نیک وویچیچ یا نیک وی آچیچ (Nick Vujicic)

نیک به تدریج یاد گرفت که از پاهایش برای نوشتن، تایپ کردن، بازی و اصلاح استفاده کند. او هنگام تحصیل در شورای دانش‌آموزی که کارهای بشردوستانه انجام می‌داد فعالیت می‌کرد. با رسیدن به ۱۷ سالگی، در گروه کلیسا سخنرانی می‌کرد و سپس با مدرک لیسانس بازرگانی از دانشگاه گریفیت کوئینزلند فارغ‌التحصیل شد.

در سال ۲۰۰۵ او یک موسسه غیرانتفاعی به نام زندگی بدون دست و پا تاسیس کرد که دفتر مرکزی آن در آگورا هیلز کالیفرنیاست. در همان سال ووییچیچ یک فیلم مستند با عنوان هدف بزرگ‌تر زندگی منتشر کرد که در مورد کودکی‌اش، نحوه استفاده از هرآنچه در اندام خود دارد و زندگی زناشویی‌اش صحبت می‌کند.

نیک وویچیچ یا نیک وی آچیچ (Nick Vujicic)

آثار نیک ووییچیچ

او در سال ۲۰۱۰ کتاب زندگی بی‌حد و مرز و همچنین یک دی وی دی با عنوان بیوگرافی یک مرد مصمم باایمان را منتشر کرد. از دیگر آثار او می‌توان به فتح قله‌های موفقیت بدون دست و پا، ایمان بی‌وقفه، دست و پا باش و عشق بدون شرط اشاره کرد.

جوایز و دستاوردها

در سال ۱۹۹۰ اراده و شجاعت ووییچیچ جهان را تحت تاثیر قرار داد و او با جایزه شهروند جوان استرالیا تجلیل شد.

او در سال ۲۰۰۵ از مدعیان دریافت جایزه جوان سال استرالیا بود.

وویچیچ در سال ۲۰۱۰ برای بازی در نقش ویل فیلم سیرک پروانه‌ای برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم مستقل کوتاه متد فست شد.

نیک وویچیچ یا نیک وی آچیچ (Nick Vujicic)

نیک وویچیچ یا نیک وی آچیچ (Nick Vujicic)

زندگی شخصی و فرزندان

ووییچیچ در سال ۲۰۱۲ با کانای میهارا ازدواج کرد و چهار فرزند دارد. دارایی خالص او ۵۰۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود.

نیک وویچیچ یا نیک وی آچیچ (Nick Vujicic)

او به عنوان سخنران، عمدتا دانش‌آموزان، جوانان و متخصصین مشاغل را مورد خطاب قرار می‌دهد و تاکنون در کلیسای مختلفی در سرتاسر جهان سخنرانی کرده است. نیک در طول زندگی حرفه‌ای خود به بیش از ۶۰ کشور ازجمله ایران سفر کرده و زندگی میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر قرار دارده است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود