نه به سلفی! دوربین جلو برای سلفی‌ چهره طبیعی شما را تغییر داده و زشت می‌کند

نه به سلفی! دوربین جلو برای سلفی‌ چهره طبیعی شما را تغییر داده و زشت می‌کند

آیا وقتش نرسیده که تغییر چهره با سلفی گرفتن را کنار بگذاریم؟ مطالعه نشان می‌دهد عکس‌های گرفته شده با دوربین‌های جلو چهره شما را تحریف می‌کند، از شکل طبیعی می اندازد و بینی شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

در حالی که زمانی گرفتن سلفی بیهوده تلقی می شد، اکنون مردم به طور متوسط سالانه ۴۵۰ عکس از خود می گیرند. اما این مطالعه جدید ممکن است شما را از گرفتن این همه عکس با دوربین جلوی خود منصرف کند.

محققان مرکز پزشکی جنوب غربی دانشگاه تگزاس نشان داده‌اند که عکس‌های سلفی چهره شما را تحریف می‌کند. این عکس ها باعث می‌شود بینی شما بلندتر و پهن‌تر از عکس‌های معمولی به نظر برسد.

تغییر چهره با سلفی

فیلترهای اینستاگرام باعث شده فراموش کنیم چه شکلی هستیم

نظرسنجی اخیر توسط Uvence که از ۲۰۶۹ شرکت کننده پرسیده شد احساس آنها در مورد فیلترها در رسانه های اجتماعی را نشان می دهد.

یک پنجم نفرات گفت که اکنون دیگر بدون استفاده از فیلترها و ابزارهای ویرایشی که آنها را از شر چین و چروک، لکه ها و علائم کشیدگی خلاص می کند، عکسی را در شبکه های اجتماعی پست نمی کند.

در همین حال، ۳۷ درصد گفتند که چهره فیلتر شده خود را به چهره واقعی خود ترجیح می دهند. بنابراین، از تغییر چهره با سلفی استقبال می کنند.

در انگلستان، جراحی بینی که به آن رینوپلاستی نیز می‌گویند، یکی از رایج‌ترین روش‌های جراحی زیبایی است. و به گفته محققان، در میان محبوبیت سلفی ها، درخواست ها برای جراحی بینی افزایش یافته است.

دکتر بردیا امیرلک، که این مطالعه را رهبری کرد، گفت: «رابطه قابل توجهی بین افزایش عکس های سلفی و افزایش درخواست های جراحی بینی، به ویژه در میان بیماران جوان تر وجود دارد.»

تغییر چهره با سلفی

بررسی چگونگی تأثیر سلفی بر ظاهر چهره

در این مطالعه، تیم ۳۰ داوطلب را به کار گرفت تا چگونگی تأثیر سلفی بر ظاهر چهره را بررسی کند.

داوطلبان نشستند تا ۳ عکس از آنها گرفته شود: دو عکس با استفاده از دوربین جلو در فواصل ۱۲ و ۱۸ اینچی از صورت، و یک عکس با دوربین دیجیتال در فاصله ۵ فوتی گرفته شد.

نکته مهم این است که هر سه عکس در یک نشست و در شرایط نوری یکسان گرفته شده اند.

محققان اندازه گیری چهار نقطه عطف صورت را در عکس ها مقایسه کردند – بینی، لب، چانه و عرض صورت.

نتایج نشان داد که عکس های گرفته شده در دوربین جلو به طور قابل توجهی ویژگی های صورت شرکت کنندگان را مخدوش کرده است.

به طور متوسط، در مقایسه با عکس گرفته شده با دوربین دیجیتال، بینی در سلفی های ۱۲ اینچی ۶.۴ درصد بلندتر و در سلفی های ۱۸ اینچی ۴.۳ درصد بلندتر به نظر می رسد.

تغییر چهره با سلفی

همچنین مشخص شد که طول چانه در سلفی های ۱۲ اینچی به طور متوسط ۱۲ درصد کاهش یافته است. این تصویر منجر به افزایش ۱۷ درصدی نسبت طول بینی به چانه شد.

در همین حال، سلفی ها نیز باعث می شوند پایه بینی نسبت به پهنای صورت پهن تر به نظر برسد.

این تحریف ها در رتبه بندی خود شرکت کنندگان از ظاهر صورتشان منعکس شد.

شرکت کنندگان در سلفی های ۱۲ اینچی به طور متوسط ۹.۱ درصد از بینی خود کمتر از عکس دوربین دیجیتال رضایت داشتند و به طور کلی ۵.۷ درصد از چهره خود رضایت کمتری داشتند.

تغییر چهره با سلفی

تغییر چهره با سلفی : فیلترهایی که گاهی خطرناک‌اند

دکتر امیرلاک گفت: «با افزایش محبوبیت عکاسی سلفی، درک اینکه چگونه ویژگی های صورت را تحریف می کنند و بیماران چگونه از آنها برای برقراری ارتباط استفاده می کنند، بسیار مهم است.»

علاوه بر این، یافته‌های ما داده‌هایی را در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهد تا تأثیر اجتماعی دوربین گوشی‌های هوشمند را بهبود بخشند.

محققان هشدار دادند که تحریف‌های صورت در هنگام تغییر چهره با سلفی نیز می‌تواند بر سلامت روان تأثیر بگذارد.

دکتر امیرلاک افزود: «مطالعه ما بیشتر این نگرانی را نشان می‌دهد که سلفی‌ها می‌توانند بر ظاهر درک شده چهره تأثیر منفی بگذارند.»

ما باید در مورد اینکه چگونه تصورات نادرست از سلفی ممکن است بر درخواست‌های جراحی زیبایی بینی، درک تصویر از خود و متعاقب آن افسردگی و اضطراب تأثیر بگذارد، آگاهی را افزایش دهیم.

تغییر چهره با سلفی

استفاده از فیلترها روی سلفی ها باعث لایک کمتر می شود

استفاده از فیلترها بر روی سلفی‌های شما، تعداد لایک‌هایی را که در اینستاگرام دریافت می‌کنید افزایش نمی‌دهد. اما نشان دادن شغل یا سرگرمی‌تان می‌تواند به آنها کمک کند.

محققان دانشگاه روآن در نیوجرسی طیفی از سلفی‌هایی را که به صورت عمومی در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی متعلق به فیس‌بوک پست شده بودند، بررسی کردند.

آنها دریافتند که استفاده از فیلترهای عکس در سلفی ها در واقع منجر به لایک های کمتری از سایر کاربران در مقایسه با تصاویر بدون فیلتر شده است.

نویسنده مقاله، دکتر سئویئون هونگ گفت: «استفاده بیش از حد از فیلترها و تمایل به ارائه فقط جنبه مثبت خود، مردم را از کلیک کردن به لایک یا به طور کلی درگیر کردن آنها منصرف می کند.»

او گفت: «تعداد لایک‌ها برای سلفی‌های ارسال شده با فیلتر، مانند برچسب‌ها یا استفاده بیش از حد از فیلترهای رنگی در مقایسه با سلفی‌های بدون فیلتر کمتر بود».

تغییر چهره با سلفی

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

متخصصان بر اساس سلفی‌هایتان از ویژگی‌های شخصیتی‌تان می‌گویند

سلفی گرفتن نوجوان بی باک در ارتفاع ۱۵۵ متری پلی در اسکاتلند + ویدیو

دانشمندان می‌گویند گذاشتن سلفی در اینستاگرام وجهه بدی از ما می‌سازد

حقایقی جالب درباره پدیده همه گیر سلفی که نمی دانید

چگونه یک سلفی خوب بگیریم و با چه ابزاری آن را ویرایش کنیم؟ [اینفوگرافیک]

با ۹ مقصد محبوب کاربران اینستاگرام و سلفی بازها در سراسر جهان آشنا شوید

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود