روایت نماینده مجلس مخالف طرح صیانت از ماجرای سیسمونی خانواده قالیباف

روایت نماینده مجلس مخالف طرح صیانت از ماجرای سیسمونی خانواده قالیباف

چند روزی می شود که ماجرای هشتگ توییتری سیسمونی گیت در مورد سفر خانواده محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی، به ترکیه نقل محافل است؛ مسئله ای که این روزها با طرح صیانت نیز ارتباط داده می شود. اما ماجرا از چه قرار است؟

روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ تصاویری از زهرا مشیر، همسر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، به همراه دخترشان مریم قالیباف و همسرش امیررضا بحیرایی در فرودگاه استانبول منتشر شد؛ تصاویری از آنان در میان مسافرین پرواز شماره ۴۸۰۴ شرکت هواپیمایی معراج از مبدأ فرودگاه بین‌المللی استانبول به فرودگاه امام خمینی تهران.

بر اساس گزارش برخی مسافران هواپیما، این سه مسافر دارای بار اضافی بودند که با وساطت یکی از مدیران شرکت هواپیمایی معراج موفق به انتقال آن‌ها پس از چندین دقیقه مجادله شدند؛ باری شامل لوازم کودک همچون کالسکه که برخی آن را مربوط به فرزند در راه مریم قالیباف دانسته‌اند.

چند ساعت پس از انتشار این ادعا، الیاس قالیباف، پسر محمدباقر قالیباف متنی با مضمون رد خرید سیسمونی و عذرخواهی از مردم به دلیل این سفر در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت.

ارتباط سیسمونی گیت با طرح صیانت

حالا چند روز از این ماجرا می گذرد و تعدادی از نمایندگان در مورد این سفر و اتفاقاتی که پس از آن افتاده است واکنش هایی نشان داده اند. در این میان، برخی نمایندگان این ماجرا را تاوان ایستادگی رئیس مجلس در برابر جریان هایی خاص دانسته اند و برخی نیز مخالفت وی با طرح صیانت را دلیل این اتفاق عنوان کرده اند.

چند روز قبل و در پی انتشار خبرهایی درباره ی احتمال استعفای قالیباف به دلیل ماجرای سفر خانواده ی وی به ترکیه، احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس در مصاحبه ای در پاسخ به سؤالی درباره ی تفاوت نظر قالیباف با طیف های تندروی مجلس در خصوص برخی مصوبات مجلس گفت: «آقای قالیباف موافق طرح صیانت بود، بعد از آنکه بازتاب های اجتماعی را دیدند، مخالفت کردند.»

جلال رشیدی کوچی، نماینده مردم مرودشت نیز در این رابطه در صفحه ی توییتر خود نوشت:

امیدوارم، امیدوارم، امیدوارم بین مخالفت آقای قالیباف با طرح صیانت و پروژه سیسمونی _ گیت ارتباطی وجود نداشته باشد.

همچنین احسان عسکری، مشاور رئیس مجلس در واکنش به حواشی سفر خانواده قالیباف به ترکیه در صفحۀ اینستاگرام خود این پست را به اشتراک گذاشت:

در مدت‌زمان بیش از ده سالی که دکتر قالیباف را می‌شناسم و از نزدیک با او هم‌سفره بودم و می‌دانم که تا چه اندازه بر خود و خانواده‌اش سخت گرفته است و شاید بیشتر از خیلی‌ها بفهمم که حالا هیچ‌کسی بیشتر از قالیباف از اشتباه سرزده اخیر مغموم نیست.

اما اگر خط سیر تخریب‌های قالیباف را دنبال کنیم به‌خوبی متوجه می‌شویم که هر وقت او در مقابل زیاده‌خواهی‌های عده‌ای می‌ایستد تندروها و واداده‌ها و ضدانقلاب علیه او باهم متحد می‌شوند چون او به کسی باج نمی‌دهد و این نکته دیگر قطعی شده برای همه.

سرنخ این ماجرای طراحی‌شده اخیر هم به همان‌جا برمی‌گردد و آن‌ها که اهل تأمل بوده‌اند تا همین‌الان کمی پرده را بالا زده‌اند تا دندان‌های از غیظ به هم فشرده‌شده و دست‌های از حرص به هم گره شده کمی معلوم شوند.

در اشتباه بودن سفر مذکور تردیدی نیست ولی همه ماجرا به تهمت‌هایی آلوده‌شده تا هدف سیاسی همان تندروهایی که کمر به قتل امید بسته‌اند، محقق شود. قالیباف نشان داد که پشت اشتباه حتی اگر از نزدیک‌ترین منسوبان او باشد نمی‌ایستد و خط قرمزی جز انقلاب اسلامی ندارد.

آیا لجبازان و عنودانی که قالیباف جلویشان ایستاده هم شهامت دارند تا بگویند می‌خواستند و می‌خواهند چه بلایی سر انقلاب اسلامی بیاورند؟ آن‌ها هم شهامت دارند که بگویند چه نقشه‌ها کشیده‌اند و چگونه با لجوج‌ترین دشمنان انقلاب نه‌تنها هم‌صدا که همکار شده‌اند؟ بعید می‌دانم.

جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس نیز در توییتی نوشت:

سیسمونی گیت و فشارها علیه دکتر قالیباف یک برنامه طراحی شده برای انتخاب فردی تندرو به ریاست مجلس است.

قالیباف دارد تاوان مقاومت در مقابل طرح‌های غیرضروری تندروها را پرداخت می‌کند. قالیباف مدیریت عملگرا، میدانی و عاقل است. مشکل تندروها مدیریت عقلانی مجلس است نه سفر ترکیه و سیسمونی.

مصطفی نخعی، نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس نیز در توییتر خود نوشت:

مهم‌ترین هدف طراحی پروژه سیاسی- امنیتی سیسمونی گیت علیه رئیس مجلس، بالا بردن هزینه مخالفت وی با اراده جریانی خاص بود؛ “هرکس جلوی ما بایستد با او تسویه حساب خواهد شد.” آیا نقطه پایان این گعده‌ها فرا نرسیده است؟

احد آزادی خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز در صفحه توییتر خود نوشت:

شاید اهداف پرونده سازی علیه خانواده رئیس مجلس برای عموم مردم آشکار نباشد ولی برای آن‌ها که از مناسبات، آگاهی بیشتری دارند ابعاد این تسویه حساب روشن است.

قالیباف اگر به این ماجرا رسیدگی نکند، تلکه گیری و پرونده سازی در سپهر سیاسی کشور نهادینه خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

واکنش مشاور محمدباقر قالیباف به ماجرای سفر خانواده وی به ترکیه و ادعای خرید سیسمونی

جنجال سفر خانواده قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی و واکنش ها به آن

پاسخ قالیباف به اعتراض رضا کیانیان به طرح محدودسازی اینترنت

بیوگرافی قالیباف؛ همسر، فرزندان و مسئولیت های رئیس جدید مجلس

مطالب مرتبط
۳ نظر

ورود

 • خس و خاشاک اردیبهشت ۶, ۱۴۰۱

  چرا مقامات عالیه نظام مقدس نباید یک هواپیمای شخصی داشته باشند و به خاطر چند تکه لباس دانش بنیان مجبور به ایستادن در صف فرودگاه شوند که این غائله ها راه بیفتد ؟
  ای مزدوران خس و خاشاکی شرم کنید و به جای ناسپاسی ، بیشتر اقتصاد مقاومتی کنید تا ولی نعمتان تان به جای ترکیه به اروپا و کانادا و آمریکا بروند .
  همه با هم بلند بگویید قالیباف شرمنده ایم ! مرسی اه .

 • اس اردیبهشت ۷, ۱۴۰۱

  اولا اشتباه ازهمین ملت است که هنگام انتخاب نمایندها چه دروغهاوچاپلوسیهایی که ازطرف شمانمایندگان میشنوندوسالهاست که گول خورده اندوبازادامه داردچون شمانمایندههاعلاوه براینکه به هیچکدام ازوعدههای خودپایبندنبوده ایدبعدازانتخاب نیز هزاران گردن کلفتی وطلبکاری ازهمون مردم داشته اید ثانیا اینطورکه مشخص است برملاکردن سفرخانواده قالیباف نیز ازطرف خودشماست که به نوعی قالیباف راواداربه اجرای طرح کثیف صیانت کنیدکه ماله ای باشدبرای.دغل بازی وکارهای ناپسندبعضی ازشماها درغیره اینصورت این مردمندکه دراین شرایط بحرانی که تمام فشارهااقتصادی رابه جون خریده اند اما تحرکات اینچنینی که باروح واقعیات درتضاداست را ازبعضی مسؤلان میبینندواین تحمل انان را طاق میکند متاسفانه بعضی مسؤلان واقعیات را نادیده وموردسواستفاده قرارداده وبه طرح صیانت گره میزنند

 • محمد اردیبهشت ۷, ۱۴۰۱

  منظورت رو فهمیدی خودت؟