گاف جنجالی قالیباف در راهپیمایی روز قدس + ویدئو

گاف جنجالی قالیباف در راهپیمایی روز قدس + ویدئو

پس از ماجراهای سفر خانواده ی قالیباف به ترکیه، رئیس مجلس این بار با لغزش زبانی اش در راهپیمایی روز قدس خبرساز شده است.

محمدباقر قالیباف از جمله چهره های سیاسی بود که روز گذشته در راهپیمایی روز قدس شرکت داشتند. رئیس مجلس در بخشی از مصاحبه ی دیروز خود در جریان راهپیمایی، به اشتباه از مبارزه با فلسطین گفت. او گفت: «حضور مردم در همه ی کشورها به ویژه ایران، در حقیقت اوج وحدت در روحیه ی مبارزه با فلسطین است.»

از سویی دیگر افشاگر سفر خانواده ی قالیباف به ترکیه، وحید اشتری، مدعی صادر شدن حکم جلبش برای یکی از پرونده های قبلی خود شده است. اشتری برای این پرونده که ارتباطی با رئیس مجلس ندارد، قبلاً محکوم به پرداخت جریمه ی نقدی شده بود.

وحید اشتری ۳۰ فروردین ماه در توییتر خود تصاویری از زهرا مشیر، مریم قالیباف و امیررضا بحیرایی، همسر، دختر و داماد محمدباقر قالیباف در بازگشت از ترکیه در فرودگاه امام خمینی تهران منتشر کرد. اشتری مدعی شد آن ها بار فراوانی از وسایل نوزاد به همراه داشتند، به همین دلیل این احتمال مطرح شد که خانواده ی قالیباف به قصد خرید سیسمونی به ترکیه رفته بودند.

ساعاتی پس از مطرح شدن این ادعا، الیاس قالیباف، پسر رئیس مجلس با انتشار پستی اینستاگرامی، سفر خانواده ی خود به ترکیه را تأیید کرد اما مدعی شد این سفر به هدف خرید سیسمونی صورت نگرفته بود. او همچنین گفت پدرش از قبل مخالفت خود را با این سفر ابراز کرده بود. الیاس قالیباف به سهم خود از مردم عذرخواهی کرد و گفت خانواده اش هم باید عذرخواهی کنند.

انتشار خبر این سفر واکنش های زیادی را به دنبال داشت؛ برخی به انتقاد از قالیباف پرداختند و حتی خواستار استعفا یا عذرخواهی وی شدند و برخی نیز به حمایت از او پرداختند.

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت رئیس مجلس از سفر خانواده ی خود مطلع نبود. به گفته ی شهریاری، محمدباقر قالیباف در مدتی که به کرونا مبتلا شده بود شب ها را در مجلس سپری می کرد به همین دلیل از تصمیم خانواده ی خود برای این سفر بی خبر بود. او همچنین درباره ی حضور همسر قالیباف در سفر ترکیه گفت تا زمانی‌ که تاریخ پاسپورت منقضی نشده باشد نیازی به اذن همسر نیست و همسر رئیس مجلس هم به همین دلیل توانسته بود بدون اذن او به مسافرت خارج از کشور برود.

در این میان برخی نمایندگان مجلس نیز این ماجرا را تاوان ایستادگی رئیس مجلس در برابر جریان هایی خاص دانستند و برخی نیز مخالفت وی با طرح صیانت را دلیل این اتفاق عنوان کردند.

همچنین ایران اینترنشنال، رسانه فارسی زبان وابسته به عربستان سعودی ادعا کرد خانواده ی محمدباقر قالیباف در سفر اخیر خود به ترکیه دو دستگاه آپارتمان در این کشور خریداری کردند. این خبر با تصاویر اسنادی به نام امیررضا بحیرایی، داماد رئیس مجلس همراه بود. این ادعا توسط یکی از نمایندگان پیشین مجلس، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نیز تکرار شد.

الیاس قالیباف، پسر رئیس مجلس با انتشار پستی اینستاگرامی این ادعا را به کلی رد کرد و گفت اسناد منتشر شده جعلی هستند. او همچنین درباره ی احتمال شکایت خانواده اش از وحید اشتری نیز گفت: «درباره موضوع آقای اشتری ابتدا باید توسط دستگاه های امنیتی مشخص شود، پشت پرده پروژه‌ای که از آن استفاده کرده چه کسانی هستند. شکایت از اشتری آدرس غلط است و باعث می‌شود درباره شبکه اصلی طراح این پروژه تعیین تکلیف نشود».

احسان عسگری، مشاور رئیس مجلس نیز اعلام کرد از غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده ی پیشین مجلس، به دلیل تکرار ادعای خرید ملک توسط خانواده قالیباف در ترکیه شکایت خواهد کرد.

همچنین پس از انتشار اخباری مبنی بر خرید ملک در ترکیه از سوی داماد محمدباقر قالیباف، شرکت استانبولی که نام آن در این اخبار برده شده بود نیز با صدور اطلاعیه‌ ای نسبت به این ماجرا واکنش نشان داد. شرکت «اسکای لند» واقع در استانبول ترکیه در اطلاعیه خود آورده است: «بدینوسیله اعلام می‌دارد که اخبار درج شده در برخی کانال‌های شبکه‌های مجازی مبنی بر خرید واحد مسکونی لوکس از اسکای لند استانبول از سوی شهروندان ایران امیر رضا بحیرایی و محمد بحیرایی به هیچ وجه واقعیت ندارند و امیررضا بحیرایی و محمد بحیرایی هیچ گونه داد و ستدی با این شرکت نداشته‌اند.»

اولین واکنش قالیباف به ماجرای سفر خانواده اش به ترکیه

امروز نیز در مجلس پیش از آغاز جلسه ی علنی، نمایندگان در نشستی غیر رسمی به بررسی حواشی سفر خانواده قالیباف به ترکیه پرداختند. در این جلسه رئیس مجلس به نمایندگان توضیحاتی پیرامون ماجرای سفر همسر، دختر و داماد خود به ترکیه ارائه کرد.

بر اساس روایت‌ هایی که از این جلسه مطرح شد، محور صحبت‌ های رئیس مجلس به شرح زیر بوده است:

اول خوب است شما بدانید که وقتی بحث سفر مطرح شد من مخالف بودم و گفتم صلاح نیست ولی وقتی در نهایت تصمیم گرفتند این سفر را بروند، طبیعی بود که مادر هم باید برای مراقبت از دختر باردار همراه آنها می رفت.

برای خرید هم داستان سرایی ها کردند که اینقدر جنس زیاد خرید کردند که باعث درگیری پای کانتر فرودگاه شده و تهمت زدند و برای تخریب هشتگ سازی کردند تا احساسات مردم را جریحه دار کند، در حالیکه همه اینها دروغ بود.

خیلی ها به من گفتند این سفر اتفاق ویژه ای نیست و سوءاستفاده ای هم از بیت المال صورت نگرفته است و سفری شخصی بوده است کاملا هم عادی و بدون تشریفات بوده و حتی از پروتکل ها هم استفاده نشده است مگر شما از موقعیت خودت استفاده کردی، مکر با پاس سیاسی رفتند، مثل همه شهروندان دیگر یک سفر عادی رفتند لذا موضع گیری لازم نیست ولی حرف من این بود که همین حد هم پذیرفتنی نیست برای همین هم به آنها گفتم که از مردم عذرخواهی کنید و در همان ساعات اولیه، یعنی همان سحر همان روز، قبل از اینکه کسی بخواهد مطالبه ای مطرح کند، عذرخواهی هم انجام شد. این کاری بود که کمتر کسی انجام می‌دهد.

اما عده ای بدنبال پروژه سازی از این خطا بودند تا بتوانند اهداف سیاسی را دنبال کنند لذا تخریب ها را ادامه دادند. اطلاعات آشکار و پنهان جای تردید نمی گذارد که این یک پروژه برای تخریب سیاسی بوده است.

واقعا خصوصی ترین مسائل زندگی خانوادگی ما را که نزدیک ترین افراد به ما از آن خبر نداشتند را چگونه خبر دار شدند. اطلاعات محرمانه چگونه در زمان اندک در اختیار آن ها قرار داده شده است. یک زمان گفتن دلیل سفر خرید بوده است بعد که دیدند این مساله اینقدر بزرگ نبود که بتواند چنان موج شود که ما را به انفعال بکشاند، گفتند دلیل سفر خرید ملک بوده و حتی برای آن جعل سند کردند.

بالاخره مجلس در این دو سال کارهای بزرگی انجام داده است تلاش زیادی می کنند که عنوان مجلس انقلابی را تخریب کنند. این تخریب ها هزینه ایستادن در جهت خواست مردم است. هرگاه کاری برای مردم انجام دادیم و سمت مردم ایستادیم، پروژه سازان دست به کار شدند.

شما از ابتدا نگاه کنید از روزی که آقا مجلس را انقلابی خواندند، در داخل و خارج شروع کردند به تخریب مجلس. هدف این است که انقلابی بودن مجلس را تحت الشعاع قرار دهند. این مورد آخر هم در همان راستا است. فقط این بار وارد حریم خصوصی شدند. نشان می دهد که دیگر هیچ حد و مرزی را قائل نخواهند بود.

البته این روزها دستگاه های امنیتی اقدامات خوبی را برای روشن شدن ابعاد ماجرا انجام دادند و من هم برای حفظ شان و جایگاه مجلس تا آخر مساله را پیگیری خواهم کرد.

نکته آخر این که این اولین بار نیست که من را تخریب می کنند، آخرین بار هم نخواهد بود. همانطور که این مجلس را هم از ابتدا تا امروز تخریب کردند و باز هم تخریب خواهند کرد آنچه باید برای ما مهم باشد، این است که نگذاریم این حاشیه ها ما را از کار برای مردم بازدارد. ما بعنوان مجلس انقلابی باید با حفظ روحیه جهادی و انقلابی، کار مردم را در اولیت قرار دهیم و مخصوصا برای حل مشکلات معیشتی آنها شبانه روز تلاش کنیم.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • حاتم اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۱

  تا قدس رو پس نگیریم آروم نمیگیگیریم ?

  • علی اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۱

   توجه داشته باشید که بی سوادی و درک و فهم این قماش و کند ذهنی آنها در چه حد پایین است، حتی موارد پر تکرار، مبتدی و شعار لحظه به لحظه خودشون رو هم نمی تونن بازگو کنند!!!!

   • حسین اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۱

    همین ها اگر پس بگیگیرن شما میای بگی اشتباه کردم در موردشون، نه، فقط مسخره میکنید و خودتون هیچ هنری ندارید

 • علی اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۱

  مردم بدبخت…

 • حسین اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۱

  هرچند کارشون اشتباه بود ولی طرف معذرت خواهی هم کرد
  دولت …روحانی که همشون خارج کشور زندگی میکنند کلا