برای زندگی سالم در دوران بزرگسالی به چند دوست نیاز داریم؟

برای زندگی سالم در دوران بزرگسالی به چند دوست نیاز داریم؟

تعداد دوستان می تواند عامل مهمی در بهبود کیفیت زندگی باشد. در حالی که تنهایی و انزوای اجتماعی، می تواند با افزایش خطر ابتلا به بیماری هایی مانند افسردگی و اضطراب یا بیماری قلبی و سکته همراه باشد. تنهایی به اندازه کشیدن ۱۵ نخ سیگار در روز برای سلامت جسمانی مضر است.

هر انسان چه تعداد دوست نیاز دارد؟

مطالعات زیادی وجود ندارد تا به این سوال که افراد باید چند تا دوست داشته باشند، پاسخ دقیقی دهد. آن‌هایی که انجام شده‌اند طیف وسیعی بین سه تا شش دوست صمیمی را مناسب می دانند. اگر هدف شما صرفاً کاهش تأثیرات مضر تنهایی بر سلامت شماست، از همه مهم تر این است که حداقل یک فرد مهم در زندگی خود داشته باشید؛ چه شریک زندگی، یکی از والدین، یک دوست یا شخص دیگری.

هر انسان چه تعداد دوست نیاز دارد؟

معروف‌ترین نظریه درباره تعداد دوستانی که مردم می‌توانند داشته باشند، از روان‌شناس و انسان‌شناس بریتانیایی رابین دانبار گرفته شده است. چیزی که به عنوان عدد دانبار شناخته می شود. او ادعا می کند که انسان ها فقط از نظر شناختی قادر به حفظ حدود ۱۵۰ اتصال به طور همزمان هستند، که شامل یک حلقه کوچک از حدود پنج دوست صمیمی و به دنبال آن حلقه های متحدالمرکز بزرگتر از دوستان معمولی تر است.

هر انسان چه تعداد دوست نیاز دارد؟

یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد، افرادی که بیشتر از شش دوست دارند، در طول زندگی می توانند سلامت خود را بهبود بخشند. محققان در مطالعه ای دیگر در سال ۲۰۲۰ به این نتیجه رسیدند که زنان میانسال که سه یا چند دوست دارند، سطح رضایت از زندگی بالایی دارند.

هر انسان چه تعداد دوست نیاز دارد؟

توصیه می شود با یک سوال نسبتا واضح اما قدرتمند شروع کنید: آیا احساس تنهایی می کنم؟ تنهایی یک نوع سیگنال یا سیستم هشدار است. همه گاهی اوقات احساس تنهایی می کنند. اما در حقیقت سوال درست این است که آیا زیاد احساس تنهایی و طردشدگی می کنید؟ افراد مختلف با روحیات مختلف، جنبه های مختلف شخصیت ما را درگیر می کنند. اگر احساس می کنید هویت شما گم شده یا کاملا شبیه خود واقعی­تان نیستید، ممکن است نشان دهده این باشد که به دوستی هایی با ویژگی های متفاوت تری نیاز دارید.

هر انسان چه تعداد دوست نیاز دارد؟

البته دوست یابی در بزرگسالی همیشه آسان نیست. چراکه اعتماد به افراد جدید دشوار می شود. اغلب آسان‌تر است که با احیای مجدد روابط قدیمی که از بین رفته‌اند، شروع کنیم. اما گذراندن وقت با دوستانی غیرقابل اعتماد، سرزنشگر، به دنبال رقابت و یا هر دلیلی که به تجربه یافته اید برای دوستی مناسب نیست،  می تواند برای سلامتی شما مضر باشد.

هر انسان چه تعداد دوست نیاز دارد؟

مقدار زمانی که واقعاً با دوستان خود می گذرانید نیز مهم است. تحقیقات نشان می دهد که به طور متوسط، ایجاد دوستی های بسیار نزدیک حدود ۲۰۰ ساعت طول می کشد. در دوستی کمیت و کیفیت دست به دست هم می دهند و هر دو مهم هستند.

بیشتر بخوانید:

چرا نداشتن هیچ دوستی همیشه هم بد نیست؟

سرطان و مرگ ثمره تنهایی و شکست عشقی برای مردان

منبع: nytimes
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۹ نظر

ورود

 • رع(: اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱

  از بچگی دوستی نداشتم و نخواهم داشت

 • رهگذر اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۱

  رع
  بیا. دوستت میشم

 • Amir اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۱

  همه عمر تنها بودم نه دوست صمیمی نه حتی دوست معمولی اونوقت هر نفر بین ۳ تا۵ تا دوست میخاد حتی یکی هم نداشتم هرگز و نخاهم داشت

 • Fati اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

  انتخاب دوست واقعی سخته ترجیح میدم دوستی نداشته باشم تا اینکه همه ی دوستام فیک باشن

 • تنهایی اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

  من یه دوستی دارم که اونم ازم ناراحته و باهام حرف نمیزنه الانم زندگی برام بدون اون خیلی سخته 💔💔

  • **** اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱

   خاک تو سرت

 • ناشناس اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

  من یه دوست دارم که تو سختیام اگه تمام عالم و آدم هم بگن تو نمیتونی اون با قاطعیت کامل میگه میتونی و اون هم مادرمه

 • *** اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱

  انسان دوست لازم نداره
  نداشتم ، ندارم ، نخواهم داشت 😐