مصاحبه مجید حسینی: از ماجرای عکس‌های سفر دبی تا انتقاد از گرانی‌ها

مصاحبه مجید حسینی: از ماجرای عکس‌های سفر دبی تا انتقاد از گرانی‌ها

مجید حسینی ، فعال رسانه ای اصول گرا، استاد دانشگاه، مشاور رسانه ای سابق قالیباف در شهرداری و مدیر سابق گروه مجلات همشهری، در مصاحبه ی جدید خود از انتشار تصاویر سفرش به دبی گفت و از سیاست های اقتصادی دولت و سفر خانواده قالیباف به ترکیه انتقاد کرد.

خانه و ماشین خوب دارم و از فقیرنمایی متنفرم

هفته ی قبل تصاویری از مجید حسینی در یک دیدار خصوصی در دبی منتشر شده بود که بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشت و بسیاری آن را با ادعاهای عدالتخواهانه ی مغایر می دانستند.

مجید حسینی در مصاحبه ی خود درباره ی واکنش ها به این تصاویر گفت: «چرا به دروغ بگویم نمی‌ توانم سفر خارجی بروم؟ مجید حسینی می‌ تواند سفر خارجی برود و تلاش می‌ کند بقیه مردم نیز بتوانند به این سفرها بروند‌.»

وی افزود: «من از جایگاهی که دارم متنفرم و بر علیه ساختاری صحبت می‌ کنم که اجازه می‌ دهد بتوانم زندگی بهتری نسبت به سایر مردم داشته باشم.»

تمام زندگی خصوصی من را منتشر کنید اما بگویید بیمارستان‌ های خصوصی مال کیست!

مجید حسینی که از منتقدان نظام آموزشی و همینطور نظام پزشکی ایران است، معتقد است که چون نام افرادی را که مدارس خصوصی لاکچری دارند را فاش کرده است برخی افراد به دنبال حاشیه سازی برای وی هستند.

حسینی اما می‌ گوید که با افشاگری موافق است، زیرا افشاگری، قدرت حقیقت را نشان می‌ دهد که می‌ تواند تأثیرگذار باشد.

این فعال اصولگرا می‌ افزاید: «تمام زندگی خصوصی من را منتشر کنید، من هم زندگی عمومی شما را منتشر می‌ کنم. چه کسی باید نظام مسکن که کمر مستأجران را شکسته است را افشا کند؟ چه کسی باید نام صاحبان بیمارستان های خصوصی را افشا کند؟ چه کسی باید عامل گرانی های اخیر را افشا کند؟ عکس من با زن بی‌ حجاب را منتشر می‌ کنند تا حواس مردم از ۴ میلیون نفر که به خاطر گرانی‌ ها گرسنه هستند را پرت کنند.»

حسینی اضافه کرد: «کل تریبون‌ های نماز جمعه علیه خانمی که در جشنواره فجر گفت ازدواج سفید خوب است، موضع می‌ گیرند اما کسی درباره گرانی‌ های اخیر صحبت نمی‌ کند و با جنجال‌ سازی می‌ خواهند حواس مردم را از گرانی‌های اخیر پرت کنند.»

دولت هر وقت می‌ خواهد چیزی را گران کند، می‌ اندازد گردن قاچاقچی‌ ها

حسینی در ادامه ی این مصاحبه گفت: «دولت رئیسی ارز ترجیحی گندم را حذف کرده است و حالا گرانی‌‌ ها را تقصیر قاچاقچی‌ ها می‌ اندازد زیرا قاچاقچی‌ ها نمی‌ توانند از خودشان دفاع کنند.»

وی بیان داشت: «وزیر کشاورزی می‌گوید که ۳ میلیون تُن گندم به کشورهای اطراف گندم قاچاق می‌ شود، در حالی که با صد قطار هم نمی‌ شود ۳ میلیون تن گندم را جابجا کرد، پس چگونه می‌ توان قاچاق کرد؟»

وی افزود: «وزیر می‌ گوید که به خاطر جنگ، قیمت گندم در دنیا گران شده، و این در حالی است که قیمت گندم در ۳۷ کشور جهان ثابت مانده و زیر یک دلار است، به طوری که در بلاروس که همسایه ی روسیه است، قیمت گندم فقط ۳۹ سنت است.»

حسینی تأکید کرد: «اگر به بهانه ی جنگ قیمت گندم را افزایش می‌ دهید پس از جنگ نیز قیمت را ارزان می‌ کنید؟ چرا در وسط جنگ اقتصادی، نان مردم را گران می‌ کنید؟»

چرا در حالی که قشر ضعیف جامعه تحت فشار است دولت یاد آزادسازی قیمت‌ ها افتاده

مجید حسینی گفت: «اول یک نظام رفاهی برای مردم تضمین کنید بعد قیمت‌ ها را آزاد کنید. نمی‌ شود هم مردم بیکار شوند هم اجاره خانه ی آن‌ ها اضافه شود و دولت هم در این میان یارانه نان را حذف کند.»

وی افزود: «بروید از آقازاده‌ های کانادا نشین و رانت‌ خوار نظام سلامت پول بگیرید تا رفاه مردم تأمین شود.»

حسینی این سؤال را مطرح کرد که چرا بودجه ۶۸ درصد زیاد شده اما حقوق کارمندان فقط ۱۰ درصد اضافه شده است.

به جای توضیح اصل سفر خانواده قالیباف، دنبال افشاگر هستند

وی در مورد افشای سفر خانواده قالیباف به ترکیه گفت: «من طرفدار افشاگری هستم و فرقی نمی‌ کند چه کسی پشت پرده ی آن باشد‌. چه فرقی می‌ کند امنیتی‌ ها افشا کنند یا غیر امنیتی‌ ها؟ شما اصل ماجرا را توضیح دهید.»

بیوگرافی مجید حسینی

مجید حسینی متولد ۱۳۵۸ در مشهد است.

او که دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه تهران است، عضو هیأت علمی و استاد این دانشگاه نیز هست.

حسینی از مشاوران محمدباقر قالیباف در دوران ریاست وی در شهرداری تهران بوده‌ و از سال ۸۸ تا ۹۱ مدیریت گروه مجلات همشهری را بر عهده داشت. او در سال ۹۱ از مدیریت گروه مجلات همشهری برکنار شد. مجید حسینی همچنین از سال ۹۶ تا ۹۷ مدیرعامل باغ کتاب تهران بود.

وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ به عنوان یکی از فعالان ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی مشغول به کار بود.

مجید حسینی سابقه ی کاندیداتوری در انتخابات مجلس و شورای شهر تهران و همینطور انتشار چندین جلد کتاب را نیز دارد.

او در سال های اخیر از منتقدان جدی نظام آموزشی و مافیای پزشکی در وزارت بهداشت در ایران بوده و در برنامه های مختلف تلویزیونی و سخنرانی هایش انتقادات جنجالی خود را مطرح کرده است.

به عقیده ی مجید حسینی آموزش و پرورش در ایران از گذشته تاکنون هیچ تغییر و پیشرفتی نداشته و به بستری برای یکسان‌ سازی آدم‌ ها تبدیل شده که تنها می‌ تواند کارمند خوب تولید کند. او از منتقدان مافیای کنکور در ایران نیز هست.

حسینی همچنین معتقد است مافیای پزشکی در ایران باعث ایجاد مشکلات زیادی در سیستم درمانی کشور و توزیع نابرابر درآمد عظیم پزشکی شده است. او ایران را بهشت پزشکان متخصص می داند چرا که درآمد سالیانه ی پزشکان متخصص در ایران بسیار فراتر از درآمد پزشکان متخصص در کشورهایی همچون آمریکا و کانادا است.

مجید حسینی ازدواج کرده و یک پسر دارد.

مطالب مرتبط
۷ نظر

ورود

 • ارژنگ اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۱

  مجید حسینی خودش گفته بود قبلاً آمریکا و کانادا هم رفته ، دبی که چیزی نیست . حرفاش همش حقه ولی مافیای پزشکی و آدمهای فاسد دارن سعی می‌کنند زمین بزننش .

  • ه اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱

   آقای حسینی میگی گندم گران شده و از اون ور میگی طرفدار قشر فقیر جامعه ای یعنی واقعا نمیدونی کشاورزان جز همین قشر فقیر و زحمت کش هستند که باید کرایه زمین رابدهند و پول بذر و کود و آفت کش و آب و حمل و نقل را بدهند بعد تهش هر چی موند ببرند سر خونه زندگیشان اونم اگه چیزی بمونه.ی کشاورز با پرداخت همه اینها ماهی یک میلیون درآمد داره ی جور حرف نزن انگار کشاورزان جز قشر فقیر نیستن

 • حسین اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱

  یک جوری میگی گندم گرون شده همه فکر میکنند کشاورز پولدار شده…آخ آخ یکی بیاد پول ها منو بشماره خیلی زیادن …منطقی باشید لطفاً در گفتار آقای حسینی خواهشاً کشاورز که خیلی تنگ دسته و محتاج

 • مهدی اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱

  کشاورز نهایتا بتونه بره تا خونه اجاره ایش بیهوش بشه از خستگی پول خارج رفتن ندارم پس لطفاً موضع گیری جوری نباشه که کشاورزان وضع معمولی حتی دارن بهتره بگید فقیر هستند گرانی گندم میگید انگار کشاورز بی نوا پولداره.قدر کشاورز را بدونید داره زحمت بی مزد می‌کشه انصاف فراموش نشود

 • علی جعفریان اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱

  مجید حسینی میگه پزشکان نمیگذارند آلودگی تهران رفع بشه ،خود پزشکان در این هوا تنفس میکنند، یا میگه پزشکان از بیماری مردم درآمد دارند ،پس نانوا ها هم از گرسنگی مردم پول در میارن ،یا معلمین از بیسوادی مردم پول در میارن.حرفهای بی معنی میزنه

 • ملیکا اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

  استاد چرت و پرته
  ویزیت متخصص در کانادا اگر بیمه نباشی ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلاره
  اینجا دولتی ۷ تومن و آزاد ۶۰ تومن
  به دلار حساب کن

 • منتقد آبان ۱۲, ۱۴۰۱

  مجید حسینی جاده باز کن قالیباف برای از بین بردن جامعه ی پزشکان و حذف نخبگان پزشکی در برابر سیاست های اشتباهش است؛ واقعیت اینه که مجید حسینی به توصیه قالیباف داره جامعه ی پزشکی رو میزنه و با ایجاد دو قطبی و چند قطبی های مختلف پزشکان رو در برابر مردم قرار میده ؛ دو قطبی پزشک معلم ؛ ثروتمند و فقیر و … اولین قدم مجید حسینی در این مسیر بود.قدم بعدی تغییر جو روانی جامعه علیه پزشکان بود دو گانه سازی دیو(پزشک)وفرشته(مردم) و… که با حضور موثر در صداوسیمای میلی به اون دست پیدا کرده بود. مرحله آماده سازی جامعه برای قبول کردن سیاست های آقای قالیباف به وسیله ی هوچی گر اعظم مجید حسینی انجام گرفت و حالا باید سیاست های پزشک ستیز قالیباف به یک خواست عمومی تبدیل میشد!! مجید حسینی دوباره با حضور در صداوسیما و فضای مجازی و تریبون های مختلف خاستار افزایش ظرفیت دانشگاه های پزشکی شد!!!!!! و از یک طرف هر کسی مخالفت میکرد خیلی راحت با جو روانی که علیه پزشکان ایجاد کرده بود میگفت شما دنبال خالی کردن جیب مردم هستید مردم نمیخان شمارو هررررری از ایران برید!!(فیلمش در فضای موجوده). نخبگان پزشکی از ایران در حال رفتن هستند که آقای قالیباف بعنوان ریاست مجلس از یک خواسته ی مردم که در اصل خاسته ی خودش بود و به مردم القا شده بود صحبت کرد: افزایش ظرفیت های پزشکی!!!! و طرح هر محله یک دانشکده ی پزشکی!!! بلایی که قبلا سر رشته های مهندسی و انسانی اومده بود و قرار بود سر پزشکی بیاد و در همون مجلسی که قالیباف رییسش بود طرح افزایش ظرفیت پزشکی تصویب شد. تا جاییکه رتبه های نجومی چند هزاری هم الان میتونن پزشکی قبول بشوند. چند سال دیگه در هر خونه چند پزشک نشستند و جامعه پزشکی به یک جامعه ی بیسواد فله ای تبدیل خواهد شد که به راحتی تیم قالیباف میتونن حذفشون کنند و اونی که میخان بالا بیارن و از اونجا که با فله ای شدن پزشکی شانیت پزشک در جامعه هم پایین میاد جامعه پزشکی که بعنوان سدی محکم در برابر سیاست های مغرضانه قالیباف و اصولگرایان بوده رو از ریشه نابود کردند.
  البته دود این سیاست در چشم مردم خواهد رفت
  کما اینکه این پزشکان بیسواد الان در دروس عمومی موندن و توان علمی شرکت در تخصص رو ندارند.
  و از یک طرف نخبگان پزشکی هم با توصیه هرررری مجید حسینی یار غار قالیباف از ایران دارند میروند و این مردم بدبخت هستند که باید زیر دست پزشکان بیسوادی بروند که نتیجه سیاست های قالیباف هستند.