زایمان موفق زنی که با دو رحم و دو واژن به دنیا آمده است

زایمان موفق زنی که با دو رحم و دو واژن به دنیا آمده است

استفانی هکستون، ۲۹ ساله، از آلاسکا و شریک زندگی او، بن لودتکه، ۳۱ ساله، در آگوست گذشته صاحب دختری به نام استلا شدند. او پس از مراجعه به متخصص زنان و زایمان به دلیل درد غیرعادی در واژن، در سن ۲۳ سالگی تشخیص داده شد که به دیدلفیس رحم (Uterus didelphys) مبتلا شده است. دیدلفیس رحم اصطلاحی است برای زمانی که یک زن با دو رحم به دنیا می آید، استفاده می شود. بیماران مبتلا به این عارضه نادر می توانند مانند خانم هکستون، دو دهانه رحم و واژن داشته باشند.

چگونه زنی با دو رحم می تواند بچه دار شود؟

این بیماری که از هر ۵,۰۰۰ نفر یک نفر به آن مبتلا می شود، زنان را در معرض خطر سقط جنین یا زایمان زودرس قرار می دهد، زیرا رحم آنها کوچکتر از حد طبیعی است، اما اکثر آنها بارداری موفقی دارند. با این حال، باردار شدن آنها ممکن است سخت تر از بقیه باشد. معمولاً افراد مبتلا به این بیماری، به دلیل عوارض احتمالی، سزارین می‌شود. همین امر زایمان طبیعی خانم هکستون را خاص‌تر می‌کند.

چگونه زنی با دو رحم می تواند بچه دار شود؟

خانم هکستون همیشه از عادت ماهانه سنگین رنج می برد. او بعدها متوجه شد که این مشکل ناشی از خونریزی از دو رحم است. پزشکان دریافتند که او دو رحم دارد، با دو دهانه رحم و واژن که توسط تکه‌ای پوست به نام سپتوم از هم جدا شده‌اند. پزشکان به او گفتند که این احتمال وجود دارد که او به طور طبیعی باردار نشود و او می‌ترسید که هرگز نتواند بچه دار شود.

چگونه زنی با دو رحم می تواند بچه دار شود؟

استفانی همیشه فکر می‌کرده که نمی‌تواند بچه‌دار شود. به او گفته شده بود که اگر بچه بخواهد باید آزمایش های بسیار سختی انجام دهم. بنابراین او دیگر به بچه دار شدن فکر نکرد. اما در ۲۷ سالگی باردار شد، ولی سقط جنین داشت. اما برخلاف احتمالات پزشکی، خانم هکستون مدت کوتاهی بعد استلا را باردار شد.

چگونه زنی با دو رحم می تواند بچه دار شود؟

او مجبور بود هر هفته سونوگرافی انجام دهد. پزشکان می‌ترسیدند که استلا با کمبود فضا در رحم رشد کند. خانم هکستون می گوید که استلا رحم سمت چپ او بود و او فقط در سمت چپ شکم خانم هکستون رشد می کرد. علیرغم نگرانی‌هایی که برای زایمان پیش از موعد وجود داشت، استلا با ۹ روز تاخیر در ۴۱ هفتگی به دنیا آمد. پزشکان او را وادار به زایمان کردند و زایمان بدون هیچ مشکلی انجام شد. او سالم و بدون هیچ مشکلی به دنیا آمد.

بیشتر بخوانید:

نوزاد آمریکایی با اولین پیوند قلب و تیموس در تاریخ پزشکی ماندگار شد

دوقلوهای ۸ ماهه‌ای که تنها در آغوش یکدیگر خواب‌شان می‌برد + ویدیو

منبع: daily mail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود