زئوس، بلند قدترین سگ جهان در گینس که روزی ۱۲ کاسه غذا می خورد!

زئوس، بلند قدترین سگ جهان در گینس که روزی ۱۲ کاسه غذا می خورد!

بلند قدترین سگ جهان که نامش زئوس است، سگی از نژاد گریت دین با قدی بیشتر از یک متر و چهار سانتیمتر بلندترین سگ نر زنده جهان است. همانطور که صاحبش می گوید روزی ۱۲ کاسه غذا و هر چیزی که روی میز آشپزخانه باقی می ماند را می خورد. نام او در رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است. بریتنی دیویس، اهل بدفورد، تگزاس، می‌گوید که رشد سگ خانگی‌اش زئوس از زمانی که دوست برادرش در هشت هفتگی به او داده بود، متوقف نشده است. صاحب این سگ دو ساله می گوید که به دلیل جثه جذابش در محله به شهرت رسیده است و فروشندگان در بازار کشاورزان دالاس به او غذاهای اضافی زیادی می دهند.

بلند قدترین سگ جهان در گینس

بریتنی که همچنین صاحب سه سگ مینیاتوری استرالیایی و یک گربه به نام پنه لوپه است، می گوید که زئوس و گربه اش با تفاهمی متقابل از یکدیگر دوری می کنند. هزینه غذا دادن به چنین سگ بزرگی گران است. زئوس دوازده ظرف غذای سگ نژاد بزرگ را در صبح و شش ظرف دیگر در بعدازظهر مصرف می کند. بریتنی می گوید که نگهداری زئوس از لحاظ هزینه مانند این است که یه انسان دیگر هم در آن خانه زندگی می کند.

بلند قدترین سگ جهان در گینس

گریت دین ها به دلیل جثه بزرگشان نسبت به سگ های دیگر عمر کوتاه تری دارند. آنها در اصل برای شکار گراز و محافظت از زنان سوار بر کالسکه پرورش داده شده اند. بریتنی اعتراف کرد که بلندترین سگ جهان زئوس که به تازگی تاجگذاری کرده است، اغلب از قد برای دردسر درست کردن استفاده می کند. او دوست دارد پستانک کودک را از روی پیشخوان بدزدد و هر غذایی که روی پیشخوان باقی بماند به راحتی برای او می شود. زئوس وقتی هیجان زده می شود حدود ده دقیقه می دود و بعد خسته می شود. کاسه آب او سینک است.

بلند قدترین سگ جهان در گینس

او دوست دارد در اطراف محله قدم بزند و واقعاً دوست دارد که در مرکز توجه باشد. اغلب هرکسی که برای ا.لین با او را می بیند گمان می کند که او اسب است. بسیاری درخواست می کنند که سوار او شوند. حتی برخی درباره زین او حرف می زنند. اما زئوس علاقه ای به اسب بود و سواری دادن ندارد. بریتنی معتقد است که زئوس شادی خانواده آنها را به ارمغان آورده است و همیشه در کنار پسر نوجوان او است.

بلند قدترین سگ جهان در گینس

بلند قدترین سگ جهان که تا به حال در رکورد جهانی گینس ثبت شده نیز یک گریت دین دیگر به نام زئوس بود. این سگ اهل اوتسگو، میشیگان، که در سال ۲۰۱۴ در سن ۵ سالگی درگذشت، قدش ۱ متر و ۱۱ سانت بود، اما زمانی که روی پاهای عقب خود می ایستاد، می توانست به قد ۲ متر و ۲۳ سانت برسد.

بیشتر بخوانید:

عجیب ترین رکوردهای گینس؛ از زنی با گشادترین دهان جهان تا سگی با درازترین گوش‌ها

خانواده آمریکایی رکورد جهانی بلندقدترین خانواده جهان را در گینس به نام خود ثبت کرد

منبع: daily mail
دیجیاتو
بدون نظر

ورود