چرا مردم کره جنوبی ۳ سیستم شمارش سن دارند؟ چرا کودک دو روزه، دو ساله می شود؟

چرا مردم کره جنوبی ۳ سیستم شمارش سن دارند؟ چرا کودک دو روزه، دو ساله می شود؟

کره جنوبی ها روش منحصر به فردی برای محاسبه سن دارند. وقتی نوزادی به دنیا می آید یک ساله در نظر گرفته می شود و با تغییر سال در اول ژانویه، به سن کودک یک سال اضافه می شود. یعنی مردم کره جنوبی سن را بر اساس سال نو و نه بر اساس روز تولد حساب می کنند. کودکی که در دسامبر متولد شده، در ژانویه دو ساله می شود در حالی که تنها دو ماه از تولدش گذشته است. این طریقه محاسبه سنتی سن است که سن کره ای را می سازد.

چگونه مردم کره جنوبی یک سال جوان تر می شوند؟

با این حال، رئیس جمهور کره جنوبی یون سوک یول، می خواهد این سیستم محاسبات سنتی را کنار بگذارد. اگر یون سوک یول به برنامه خود عمل کند، کل جمعیت کره جنوبی ممکن است یک سال جوان‌تر شوند. او می خواهد مفهوم «سن کره ای» را لغو کند. دولت آینده به دنبال استانداردسازی روش شمارش سن برای همسان سازی کره جنوبی با سایر نقاط جهان است. او معتقد است که محاسبات مختلف سنی منجر به آشفتگی مداوم و هزینه‌های اجتماعی و اقتصادی غیرضروری شده است. درخواست‌ها برای استاندارد کردن شمارش سنی از ژانویه امسال آغاز شد، زمانی که مقامات بهداشت و درمان مجبور شدند برای تنظیم دستورالعمل‌ها و خط‌مشی‌های واکسن کرونا از سن بین‌المللی به جای سن کره ای استفاده کنند.

چگونه مردم کره جنوبی یک سال جوان تر می شوند؟

کره جنوبی سه روش برای شمارش سن دارد. این کشور از سال ۱۹۶۲ برای فرآیندهای قانونی و اداری از سیستم شمارش سن بین المللی استفاده می کند. در روش رسمی دیگر شمارش سن، نوزادان در سن صفر به دنیا می آیند و در اول ژانویه سالانه یک سال سنشان افزایش می یابد. بر اساس این سیستم، متولدین دسامبر ۲۰۲۰ تا ژانویه یک ساله می شوند، حتی اگر تا دسامبر ۲۰۲۱ یک ساله نشده باشند. این روش عمدتاً برای تعیین سن قانونی برای حوزه‌های حقوقی است که درصد قابل توجهی از جمعیت را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به خصوص برای خدمت سربازی اجباری استفاده می‌شود. سومین سیستم سنتی کره ای است که در آن همه افراد در بدو تولد یک سال دارند و بدون توجه به تاریخ تولد، در روز سال نو یک سال بزرگتر می شوند.

چگونه مردم کره جنوبی یک سال جوان تر می شوند؟

این طریقه محاسبه سن، یک روش چند صد ساله است که در سراسر کشورانجام می شود و خاستگاه آن چین و سایر بخش‌های آسیاست. اما کره جنوبی تنها کشوری است که طبق گزارش‌ها هنوز از آن پیروی می‌کند. دولت کره جنوبی تغییر مفهوم سن کره ای را مستلزم اصلاح قانون موجود می دانند نه پیشنهاد قانون جدید. بر اساس نظرسنجی که در دسامبر سال گذشته از ۱۰۰۰ نفر بزرگسال مورد انجام شد، از هر ۱۰ کره ای هفت نفر از این تغییر حمایت می کند.

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهور جدید کره جنوبی می‌خواهد کیم جونگ اون را ادب کند!

منبع: first post
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود