طولانی ترین خط تله کابین شهری فرانسه افتتاح شد + ویدیو

طولانی ترین خط تله کابین شهری فرانسه افتتاح شد + ویدیو

طولانی ترین خط هوایی برای تله کابین روز شنبه در شهر تولوز (Toulouse) فرانسه با هدف پیوستن به شبکه حمل و نقل عمومی کم کربن به عنوان چهارمین شهر راه اندازی شد.

این خط هوایی سه کیلومتری که Téléo نام دارد طولانی ترین خط تله کابین شهری است که تا کنون در فرانسه ساخته شده و فاصله بین شرق تا غرب این شهر را از طریق سه ایستگاه، تنها در ۱۰ دقیقه طی خواهد کرد. این پروژه حدود ۸۲ میلیون یورو هزینه داشته است.

افتتاح طولانی ترین خط تله کابین شهری فرانسه + ویدیو

بعد از برست و سن دُنی، در جزیزه رئونیون، Téléo سومین تله کابین فرانسه است. شهرداری تولوز در مورد این سرویس تله کابین گفت: « Téléoراه حلی نوآورانه و سازگار با محیط زیست برای حمل و نقل عمومی است. صد درصد برقی است، آلودگی بسیار کمتری نسبت به خودروهای معمول دارد و سه برابر سریع‌تر است.»

هدف این سرویس، جابه‌جایی ۱۵۰۰ نفر در ساعت در هر دو جهت است و انتظار می‌رود چیزی حدود ۸ هزار مسافر از شروع راه‌اندازی از این سرویس استفاده کنند. کابین‌های جاداری که می‌توانند ۳۴ مسافر اعم از افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند را تا ارتفاع ۷۵ متری از سطح زمین حمل کنند.

افتتاح طولانی ترین خط تله کابین شهری فرانسه + ویدیو

رد پای کربن این تله کابین سه برابر کمتر از اتوبوس و پنج برابر کمتر از اتومبیل است؛ موضوعی که برای به حداقل رساندن انتشار گازهای گلخانه‌ ای ضروری به نظر می‌رسد.

آنه دو بورتولی، کارشناس حمل و نقل می‌گوید: «حدودا ۱۵ سال است که درباره تله کابین های شهری صحبت می‌کنیم. آنها به آرامی در حال توسعه هستند و مزایای بسیاری دارند. این روش حمل و نقل بسیار ایمن است.»

افتتاح طولانی ترین خط تله کابین شهری فرانسه + ویدیو

تله کابین؛ راه حل سازگار با محیط زیست یا تجاوز به حریم خصوصی؟

اولین تله کابین فرانسه در سال ۱۹۳۴ در شهر گرونوبل ساخته شد. چندین شهر و شهرک در فرانسه تصمیم دارند تله کابین بسازند تا به رفع مشکلات ترافیکی کمک کرده و وسیله‌ای سازگارتر با محیط زیست را جایگزین وسایل نقلیه معمول برای حمل و نقل عمومی کنند.

با این حال همه‌جا از تله کابین استقبال نمی‌شود. در شهر لیون اخیرا پروژه ساخت تله کابین به خاطر نگرانی‌ها از ایجاد اختلال در مناظر و احتمالا دیدِ مسافران به باغ‌های خصوصی و خانه‌ها لغو شد. شهرهای دیگری نظیر اورلئان، مارسی و گراس نیز به دلایل مشابه پروژه‌ های ساخت تله کابین را رها کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

اولین تله کابین بین مرزی جهان؛ سفر هوایی از روسیه به چین در تنها ۸ دقیقه

حرکات متهورانه یک آکروبات روی «چرخ مرگ» در کوهستان های آلپ + ویدیو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود