«جوجه تیغی خورشیدی»؛ تصاویر جدید و باورنکردنی از سطح خورشید + ویدیو

«جوجه تیغی خورشیدی»؛ تصاویر جدید و باورنکردنی از سطح خورشید + ویدیو

شراره های قدرتمند و تکه ای عجیب تیغ مانند به طول بیش از ۲۴,۰۰۰ کیلومتر در سطح زیادی از خورشید امتداد می یابند، «جوجه تیغی» از جدیدترین تصاویری است که از مدارگرد خورشیدی (Solar Orbiter) گرفته شده است. این مدارگرد برای اولین بار در فاصله یک سوم فاصله خورشید تازمین قرار گرفت.

ثبت تصاویر تازه ای از «جوجه تیغی خورشیدی» توسط مدارگرد خورشیدی

مدارگرد خورشیدی مجموعه‌ای از عکس‌های شگفت انگیز، از جمله نماهایی از قطب‌های خورشیدی و چندین شعله‌های خورشیدی ثبت کرد. یکی از پدیده هایی که برای اولین بار در این تصاویر دیده شد «جوجه تیغی خورشیدی» نام گرفت. پدیده ای آبفشان مانند از گاز سرد و داغ که بسیار شگفت انگیز است. دیدن این تصاویر و فیلم های باورنکردنی بسیار هیجان انگیز است. نزدیک‌ترین چیزی است که تاکنون از خورشید دیده‌ایم و در نزدیک‌ترین گذر مدارگرد خورشیدی تاکنون ثبت شده است.

ثبت تصاویر تازه ای از «جوجه تیغی خورشیدی» توسط مدارگرد خورشیدی

در حال حاضر داده های شگفت انگیزی از ابزارهای علمی روی این فضاپیما، ارسال شده است. این داده ها به دانشمندان در درک چگونگی رویدادهای طبیعی روی سطح خورشید و تاثیر آن روی آب و هوای فضا کمک می کند. مدارگرد خورشیدی ۱۰ ابزار علمی را حمل می کند؛ ۹ وسیله توسط کشورهای عضو آژانس فضایی اروپا و یکی توسط ناسا هدایت می شوند، که همه با هم کار می کنند تا بینشی جدید از نحوه عملکرد خورشید را ارائه دهند.

ثبت تصاویر تازه ای از «جوجه تیغی خورشیدی» توسط مدارگرد خورشیدی

هدف علمی اصلی مدارگرد، کشف ارتباط بین خورشید و Heliosphere آن است. حباب بزرگ فضا که فراتر از سیارات منظومه شمسی گسترش یافته است. Heliosphere پر از ذرات باردار الکتریکی است که بیشتر آنها توسط خورشید برای تشکیل باد خورشیدی بیرون رانده شده اند. حرکت این ذرات و میدان های مغناطیسی خورشیدی مرتبط است که آب و هوای فضا را ایجاد می کند.

ثبت تصاویر تازه ای از «جوجه تیغی خورشیدی» توسط مدارگرد خورشیدی

دیوید برگمانز، از رصدخانه سلطنتی بلژیک و محقق اصلی ابزار تصویربرداری فرابنفش (EUI) است. آنها تصاویری با وضوح بالا از لایه‌های پایینی جو خورشید، معروف به تاج خورشیدی می‌گیرند. او این تصاویر تازه رسیده از خورشید را نفس گیر دانست. اکنون وظیفه تیم EUI درک آنچه است که می بیند و کار آسانی نیست، زیرا مدارگرد خورشیدی فعالیت های زیادی را در مقیاس کوچک بر روی خورشید نشان می دهد. پس از مشاهده یک ویژگی یا رویدادی که نمی‌توانند فوراً آن را تشخیص دهند، تیم باید مشاهدات خورشیدی گذشته توسط مأموریت‌های فضایی دیگر را بررسی کند تا ببینند آیا قبلاً چیزی مشابه دیده شده است یا نه.

<div id=”45807651460″><script type=”text/JavaScript” src=”https://www.aparat.com/embed/qtYaQ?data[rnddiv]=45807651460&data[responsive]=yes”></script></div>

بیشتر بخوانید:

ناسا به امید جلب توجه بیگانگان تصاویر برهنه انسان به فضا ارسال می کند

برگزاری المپیک فضایی در ایستگاه فضایی بین المللی + ویدیو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود