هالک روسی با کشیدن سه هلیکوپتر همزمان رکورد جهان را شکست + ویدیو

هالک روسی با کشیدن سه هلیکوپتر همزمان رکورد جهان را شکست + ویدیو

سرگئی آگادژانیان ملقب به «هالک روسی» رکورد کشیدن تجهیزات چندتنی جهان را در روز ۱۹ می با کشیدن همزمان سه هلیکوپتر بدون استفاده از ابزارهای خاصی مانند نردبان شکست. هالک روسی در هنگام کشیدن این هلیکوپترها در یک پد گرمایی پزشکی می دمید که شبیه یک بطری آب داغ است. وزن مجموع این سه هلیکوپتر که شامل دو هلیکوپتر Ansat  و یک هلیکوپتر Mi-8 بود ۱۵.۶ تن تخمین زده شده و آگادژانیان در مدت ۲۴.۶۳ ثانیه توانسته این سه هلیکوپتر را به طول ۴.۳ متر بکشد. این هلیکوپترها به موازات هم در مقابل این ورزشکار قرار گرفتند در حالی که هلیکوپتر مشهور Mi-8 با وزن ۹ تن در وسط قرار داشته و دو هلیکوپتر دیگر که هر کدام ۳.۳ تن وزن داشتند در کناره ها قرار گرفته بودند.

هالک روسی با کشیدن همزمان سه هلیکوپتر رکورد جهان را شکست

این ورزشکار سه بار تلاش کرد و در شرایطی که زیر باران قرار داشت، این سه هلیکوپتر را روی جاده ای صاف کشید. واسیلی گریشچنکو که ریاست فدراسیون قوی ترین مردان روسیه را بر عهده دارد در این رکوردشکنی به عنوان ناظر حضور داشته و این رکورد را ثبت کرد. رکوردشکنی هالک روسی در مرکز آزمایش هلیکوپتری شهر کازان برگزار شد که متعلق به کمپانی هلیکوپترسازی دولتی Rostec است. هالک روسی پس از پایان این رکورشکنی گفت: «ما این کار را به مناسبت جشن بزرگ هفتاد و هفتمین سالگرد پیروزی در جنگ میهن پرستانه بزرگ انجام دادیم».

هالک روسی با کشیدن همزمان سه هلیکوپتر رکورد جهان را شکست

هالک روسی با کشیدن همزمان سه هلیکوپتر رکورد جهان را شکست

هلیکوپتر Mil Mi-8 یک هلیکوپتر دو توربینه متوسط است که در ابتدا توسط اتحاد جماهیر شوروی طراحی شده بود و اکنون در روسیه تولید می شود. این هلیکوپتر علاوه بر عملیات های ترابری به عنوان یک پست فرماندهی هوایی نیز کاربرد داشته و دارای توپی بسیار قدرتمند است. این هلیکوپتر قدرتمند در زمره مشهورترین و پراستفاده ترین هلیکوپترهای ترابری جهان است و توسط بیش از ۵۰ کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید:

هلیکوپتر Defiant X ؛ پرنده جدید ارتش ایالات متحده برای جایگزینی Black Hawk

هلیکوپتر روسی Mi-26؛ بزرگ ترین هلیکوپتر جهان که در ۴۰ سالگی همچنان یکه تاز است

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود