مورگان فریمن در فهرست ۹۶۳ آمریکایی که ورود آن ها به روسیه ممنوع اعلام شد

مورگان فریمن در فهرست ۹۶۳ آمریکایی که ورود آن ها به روسیه ممنوع اعلام شد

مورگان فریمن برای همیشه از ورود به روسیه منع شده اند. در حالی که دولت روسیه به ریاست ولادیمیر پوتین، تحریم های آمریکا را علیه کشورشان، به شدت مورد انتقاد قرار می دهد، مورگان فریمن، ستاره برجسته هالیوودی را از ورود به روسیه منع کرده است. پس قرار گرفتن نام مورگان فریمن در لیست ۹۶۳ آمریکایی که از جانب روسیه تحریم شده اند، این بازیگر ۸۴ ساله اکنون نمی تواند دیگر گنبدهای رنگارنگ کلیسای جامع سنت باسیل در میدان سرخ مسکو را ببیند یا از سفر با قطار مجلل در راه آهن ترانس سیبری لذت ببرد.

روسیه مورگان فریمن را تحریم کرد

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که دولت ولادیمیر پوتین تلاش می‌کند تا علیه تحریم‌های شدید اعمال شده بر روسیه به دلیل تهاجم غیرقانونی این کشور به اوکراین که از فوریه آغاز شده است، مقابله به مثل کند. از آنجا که جامعه بین المللی، جنگ غیرقانونی پوتین را محکوم کرده است، میلیاردرهای روسی شاهد مسدود شدن دارایی ها و ممنوعیت های سفرشان توسط کشورهای سراسر جهان بوده اند.  روسیه در پاسخ، فهرستی از آمریکایی‌هایی که معتقدند «روسوفوبیا» را بر می انگیزند تهیه کرده و آنها را از بازدید از این کشور منع کرده است.

روسیه مورگان فریمن را تحریم کرد

مقامات وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای که روز شنبه منتشر شد، اعلام کردند: «ما تأکید می‌کنیم که اقدامات خصمانه واشینگتن علیه خود ایالات متحده اعمال می شود. روسیه به دنبال رویارویی نیست و پذیرای گفتگوهای صادقانه و محترمانه است. مردم آمریکا را همیشه مورد احترام ما هستند. روسیه حساب مردم آمریکا از مقامات آمریکایی که روسوفوبیا را بر می انگیزند و کسانی که به آنها خدمت می کنند جدا می کند. این افراد هستند که در لیست سیاه روسیه قرار می گیرند.»

روسیه مورگان فریمن را تحریم کرد

اعتقاد بر این است که مورگان فریمن به این دلیل به این لیست اضافه شده است که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، روسیه را به دخالتی که باعث به قدرت رسیدن دونالد ترامپ شد، متهم کرد. او در یک کلیپ ویدیویی در سال ۲۰۱۷ به روسیه حمله کرد و گفت: «ما مورد حمله قرار گرفته ایم، ما در جنگ هستیم.». راب راینر، بازیگر و فیلمساز آمریکایی که این ویدیو را در سال ۲۰۱۷ ساخت نیز نام خود را در فهرست شهروندان آمریکایی تحریم شده یافت.

روسیه مورگان فریمن را تحریم کرد

این فهرست به طرز عجیبی شامل تعدادی از سیاستمداران آمریکایی مرده نیز می شود. جان مک کین، علیرغم درگذشتش در سال ۲۰۱۸ در سن ۸۱ سالگی و هری رید، سناتور دموکرات ایالت نوادا که در ماه دسامبر در سن ۸۲ سالگی درگذشت، نامشان در این لیست دیده می شوند. سیاستمداران دیگر، تعدادی از روزنامه‌نگاران آمریکایی و حتی فعالان اجتماعی و شخصیت‌های مذهبی نیز نام خود را در این فهرست یافته‌اند.

بیشتر بخوانید:

روسیه به تحریم‌ شده‌ ترین کشور جهان تبدیل شد

چرا اروپا نمی‌تواند صنعت گاز و نفت روسیه را تحریم کند؟

منبع: mirror
مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • ما خرداد ۳, ۱۴۰۱

    با این کار که بیشتر بهشون بها داده شد !؟ بهتر نبود این افراد تا لب مرز میومدن بعد مرزبان داخل یه کاغذ مچاله رو دید میزد می‌گفت شما اسمت تو این کاغذ که این پایین زیر پام افتاده بود هستش بنابراین حق ورود به این کشور رو ندارین !