تأیید دروغ بودن ماجرای فردی که ۳۰ ساعت زیر آوار متروپل بود + ویدئو

تأیید دروغ بودن ماجرای فردی که ۳۰ ساعت زیر آوار متروپل بود + ویدئو

در پی انتشار خبری مبنی بر نجات یکی از محبوس شدگان ساختمان متروپل پس از ۳۰ ساعت از زیر آوار، دانشگاه علوم پزشکی با انتشار بیانیه ای ضمن تکذیب این خبر، توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.

روز گذشته از صدا و سیما گزارشی پخش شد که در آن فردی مدعی بود پس از ۳۰ ساعت از زیر آوار ساختمان متروپل آبادان بیرون آورده شده بود. از انتشار این خبر چیزی نگذشته بود که تصویری در فضای مجازی منتشر شد که فرد درون گزارش را در حال کمک رسانی در محل حادثه ساختمان متروپل نشان می داد.

حالا دانشگاه علوم پزشکی آبادان در بیانیه ای ادعای این فرد را تکذیب کرده است.

در متن این بیانیه که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده، آمده است:

ضمن عرض خسته نباشید به تمام جهادگرانی که این روزها در عرصه‌های مختلف خدمت در مسیر پایان دادن به بحران جانخراش سقوط ساختمان متروپل و التیام دردهای به حق شهروندان هستند، به اطلاع می‌رساند در پی ادعای فردی مبنی بر اینکه در حادثه فروریختن ساختمان، بعد از ۳۰ ساعت از زیر آوار بیرون آورده شده است، بر خود لازم می‌دانیم تا توضیحات زیر به منظور تنویر افکار عمومی حضور مطالبه‌گران محترم عنوان می‌شود.

بر اساس وظیفه ذاتی نیروهای امدادگر درمانی در خط دوم حادثه قرار می‌گیرند و معمولاً پس از اعلام نیاز نیروهای آتش‌نشان و آواربردار، آمبولانس به خط اول حادثه اعزام می‌شود.

در موضوع شب گذشته نیز با توجه به ازدحام امدادگران و نیروهای مردمی اعلام می‌شود فردی زنده از زیر آوار بیرون آورده شده است و با اعلام درخواست اعزام یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه، بلافاصله کارکنان فوریت‌های پزشکی در محل حاضر و فرد مصدوم را به بیمارستان انتقال می‌دهند.

گزارشگر صداوسیمای مرکز آبادان نیز به محض اطلاع از این موضوع برای تهیه گزارش در بیمارستان با فرد مصدوم مصاحبه می‌کند که در این مصاحبه فرد مدعی می‌شود که به مدت ۳۰ساعت در زیر آوار بوده و با کمک کارکنان آتش‌نشانی بیرون کشیده شده است.

در اظهارت بعدی مشخص می‌شود این فرد از نیروهای مردمی حاضر در محل بوده و برای کمک به داخل حفره ایجاد شده می‌رود و وقتی احساس خطر می‌کند با فریاد درخواست کمک کرده و نیروهای امدادگر نیز برحسب وظیفه وی را بیرون آورده و سپس توسط کارکنان فوریت‌های پزشکی به بیمارستان انتقال می‌دهند.

در این میان لازم به ذکر است نیروهای امدادگر در صحنه و کارکنان فوریت‌های پزشکی در مسیر خدمات‌رسانی به مصدومان صرفا وظیفه ذاتی خود را انجام داده و مسئول اظهارنظر و صحبت افراد نمی‌باشند و در کمک به فرد مذکور که علائم آسیب‌دیدگی در وی دیده می‌شد خدمات‌رسانی درمانی وظیفه زحمتکشان اورژانس و سپس بیمارستان بوده که به خوبی صورت گرفته است.

از خداوند متعال برای همه شهروندان محترمی که در این ایام سوگوار از دست‌دادن عزیزان‌شان هستند صبر جمیل و برای مصدومان حادثه، شفای عاجل مسئلت داریم.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود