دلایل مهم برای پایان دادن یک رابطه که اغلب نادیده گرفته می شود

دلایل مهم برای پایان دادن یک رابطه که اغلب نادیده گرفته می شود

دلایل زیادی برای جدایی از شریک زندگی خود یا حتی یک دوست وجود دارد. گاهی اوقات دلیل شما ممکن است آنقدر آشکار و فاحش نباشد. گاهی اوقات، شما فقط نسبت به یکدیگر رشد بیشتری داشتید. اگر چه در این شرایط به نظرتان نمی رسد که نیازی به پایان دادن رابطه باشد، اما کارشناسان روابط می گویند که این شرایط چیزی نیست که نادیده بگیرید. حتی شاید فکر کنید هنوز ممکن است شریک زندگی خود را دوست داشته باشید.

چه زمان باید یک رابطه را تمام کنیم؟

ما همیشه در حال رشد و تکامل هستیم و گاهی اوقات، دو نفر با هم رشد می کنند. گاهی اوقات تنها یکی از طرفین رابطه به مسیر رشد خود ادامه می دهد. تشخیص اینکه چه زمانی این اتفاق در رابطه شما رخ می دهد می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر رابطه صرف نظر از این نکته، خوب باشد. به گفته مارگارت پل، دکتر روانشناس، اگر یک نفر در حال تغییر باشد در حالی که دیگری تغییر نمی کند، باعث گسست در رابطه می شود. اگر فرد در مسیر رشد عاطفی و معنوی قرار دارد و شریک زندگی او اصلاً علاقه ای به رشد ندارد، ارتباط عاطفی زیادی وجود نخواهد داشت. آنها در همان جایی نیستند که ارتباطشان را شروع کردند.

چه زمان باید یک رابطه را تمام کنیم؟

بعضی از افراد رشد نمی‌کنند و گاهی اوقات دیگر افرادی که رشد ما را تماشا می‌کنند از این بابت احساس خوشحالی نمی‌کنند. در واقع، ماندن در موقعیتی که مانع رشد شما می شود، در درازمدت فقط به خودتان ضرر می رساند، مخصوصا اگر شریک زندگی شما تا آنجا پیش رود که مانع رشد شما شود. روابط باید ما را وادار کند که بهترین نسخه خود باشیم، نه برعکس.

چه زمان باید یک رابطه را تمام کنیم؟

این شرایط در مورد دوستی ها نیز صادق است. وقتی متوجه می شوید که دیگر چیزهای مشترکی ندارید و دیگر علاقه ای به گفتگو نیست، نشانه آن است که دوستی شما مشکل دارد. رشد و پیشرفت دوستان غیرمعمول نیست، به‌خصوص اگر از دوران کودکی با هم دوست باشند، اما داشتن سابقه طولانی دلیلی برای ماندن در یک رابطه عاطفی یا دوستی نیست. با رشد و تکامل، علایق، ارزش‌ها و اخلاق ما نیز تغییر می کند. دیگر آدمی که رابطه ای این رابطه را انتخاب کرده است، نیستیم. این حس زمانی آشکار می شود که احساس می کنید افراد خاص زندگی شما، از شما و کسی که می خواهید باشید حمایت نمی کنند.

چه زمان باید یک رابطه را تمام کنیم؟

دوستانی که ارزش ها و اخلاق شما دیگر با آنها همخوانی ندارد را نگه ندارید. زمانی که عدم تطابق در ارزش ها و اخلاق مانع از رشد و رسیدن شما به جایی شود که می خواهید برسید، باید آن رابطه را ترک کنید. دایره دوستانی را انتخاب کنید که از رشد شما حمایت کنند و نسخه فعلی شما را تقویت کنند.

بیشتر بخوانید:

این نشانه ها می گوید شریک عاطفی تان کنترل‌گر است

نشانه هایی که از ناپختگی عاطفی شریک عاطفی تان حکایت دارد

منبع: mindbodygreen
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود