«تاپ گان: ماوریک» در باکس آفیس از «دزدان دریایی کارائیب» پیشی گرفت

«تاپ گان: ماوریک» در باکس آفیس از «دزدان دریایی کارائیب» پیشی گرفت

«تاپ گان: ماوریک» (Top Gun: Maverick) در آخر هفته افتتاحیه خود تعدادی از رکوردهای باکس آفیس را به نام خود ثبت کرده است، مثل شکستن رکورد «دزدان دریایی کارائیب: در پایان جهان» (Pirates of the Caribbean: At World’s End). تاپ گان: ماوریک، ۳۶ سال پس از فیلم اصلی است که در آن تام کروز، به عنوان خلبان به پایان کار خود نزدیک می شود، چراکه در تلاشند تا او را کنار بگذارند و اقدام به ساخت هواپیماهای بدون سرنشین کنند. ماوریک می‌بیند که فرصت دیگری برای نشستن روی صندلی خلبان به او داده می‌شود و به او دستور داده می‌شود تا به تاپ گان بازگردد و گروهی از خلبانان جنگنده جوان، از جمله پسر بهترین دوستش گوس، را برای یک ماموریت خطرناک جدید آموزش دهد.

رکورد باورنکردنی فروش «تاپ گان: ماوریک» در هفته اول اکران

با پایان یافتن سه روز آخر هفته، این فیلم در آخر هفته افتتاحیه خود، رکوردهای مختلفی شکسته شد. در ۴ روز آخر هفته افتتاحیه خود، رکورد تاپ گان: ماوریک ۱۵۶ میلیون دلار به دست آورد. همچنین رکورد قبلی «دزدان دریایی کارائیب: در پایان جهان» با ۱۵۳ میلیون دلار را شکست داد. این رکورد تاپ گان: ماوریک را بسیار بالاتر از تخمین های مختلف پیش از اکران آن قرار می دهد که بین ۸۰ تا ۱۳۰ میلیون دلار متغیر بود.

رکورد باورنکردنی فروش «تاپ گان: ماوریک» در هفته اول اکران

رکورد تاپ گان: ماوریک در باکس آفیس نه تنها حاکی از موفقیت این فیلم به عنوان یک دنباله موفق است، بلکه از تلاش های کروز برای حفظ فیلم خبر می دهد. برخلاف تلاش کریستوفر نولان برای نمایش «انگاشته» (Tenet) در حالی که هنوز روزهای اولیه همه‌گیری کرونا بود، کروز تصمیم گرفت از نفوذ خود در پارامونت پیکچرز استفاده کند و اکران فیلم را به تاخیر بیاندازد تا زمانی که مخاطبان بتوانند با خیال راحت آن را ببینند. این اقدام به موفقیت فیلم در باکس آفیس کمک کرد. تاپ گان: ماوریک اولین امتیاز A+ را در CinemaScore سال ۲۰۲۲ به دست آورد و به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های تام کروز شناخته شد.

بیشتر بخوانید:

درآمد تام کروز از فیلم هایش از استودیوهای فیلمسازی نیز بیشتر است

هزینه اجاره هواپیماهای جنگنده F/A-18 برای سازندگان «تاپ گان: ماوریک» چقدر بوده است؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود