تحقیقات نشان می‌دهد که حیوانات چهار برابر سریع‌تر از انسان‌ها تکامل می‌یابند

تحقیقات نشان می‌دهد که حیوانات چهار برابر سریع‌تر از انسان‌ها تکامل می‌یابند

یک مطالعه جدید ادعا می‌کند که حیوانات چهار برابر سریع‌تر از آنچه انسان‌ها در ابتدا تصور می‌کردند در حال تکامل هستند. دانشمندان با تجزیه و تحلیل تغییرات ژنتیکی در ۱۹ گروه مختلف حیوانات وحشی، نتایجی را در مورد تکامل داروینی به دست آوردند.

تکامل حیوانات 4 برابر سریع تر از انسان است

آنها حیواناتی مانند گوزن قرمز را در اسکاتلند، کفتارها را در تانزانیا و گنجشک های آوازخوان را در کانادا بررسی کردند. تکامل نشان می دهد که گونه ها، از طریق به ارث بردن تغییرات ژنتیکی رشد می کنند که توانایی فردی آنها را برای رقابت، زنده ماندن و تولید مثل افزایش می دهد. یک گونه، زمانی که تفاوت های ژنتیکی بیشتری در آن وجود داشته باشد سریعتر تکامل می یابد زیرا صفات ضعیف تر، سریعتر از بین می روند.

تکامل حیوانات 4 برابر سریع تر از انسان است

از زمان داروین، محققان نمونه های زیادی از تکامل داروینی را شناسایی کرده اند که تنها در چند سال اتفاق افتاده است. یک مثال رایج از تکامل سریع پروانه فلفلی است که قبل از انقلاب صنعتی در بریتانیا عمدتاً سفید بود. با آلودگی که دوده سیاه روی درختان و ساختمان‌ها ایجاد می‌کرد، پروانه‌های سیاه از مزیت بقا برخوردار می شدند، زیرا تشخیص آنها برای پرندگان سخت‌تر بود. از آنجایی که رنگ پروانه احتمال بقا را تعیین می کرد و به دلیل تغییر ژنتیکی، انگلستان به سرعت پراز پروانه های سیاه شد.

تکامل حیوانات 4 برابر سریع تر از انسان است

این تحقیقات، اولین مطالعه در نوع خود بود که تکامل برخی از حیوانات در یک دوره ۶۰ ساله را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. محققین باید بدانند که هر موجود چه زمانی به دنیا می‌آید، با چه کسی جفت‌گیری می‌کند، چند فرزند دارد و کی می‌میرد. هر یک از این مطالعات به طور متوسط ۳۰ سال انجام شد و ۲.۶ میلیون ساعت اطلاعات میدانی باورنکردنی را در اختیار تیم تحقیقاتی قرار داد.

تکامل حیوانات 4 برابر سریع تر از انسان است

آنها این داده ها را با اطلاعات ژنتیکی هر حیوان مورد مطالعه، ترکیب کردند تا میزان تفاوت‌های ژنتیکی در توانایی آنها برای تولید مثل را در هر جمعیت تخمین بزنند. آنها سه سال را صرف جستجوی داده های خود کردند تا به این نتیجه برسند که تکامل دو تا چهار برابر سریعتر از آنچه قبلاً تخمین زده می شد اتفاق می افتد. اما محققین هشدار دادند که با پیش‌بینی تغییرات آب و هوایی که به سرعت رو به افزایش است، هیچ تضمینی وجود ندارد که گونه های مورد آزمایش، بتوانند به این روند ادامه دهند.

بیشتر بخوانید:

اثبات نظریه داروین بعد از دو قرن؛ پرندگان در نزدیکی استوا رنگارنگ‌ترند

ویژگی های منحصر به فرد فیزیکی که تنها در بعضی افراد وجود دارد

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود