۶ ویژگی‌ ظاهری که به نظرتان زشت هستند اما در واقع می‌توانند مفید باشند

۶ ویژگی‌ ظاهری که به نظرتان زشت هستند اما در واقع می‌توانند مفید باشند

ساختار ژنتیکی هر یک از ما، محیطی که در آن بزرگ شده‌ایم و چالش‌های فیزیکی که با آن روبرو هستیم؛ متفاوت است. همه ما متفاوت به نظر می رسیم، اما بدن ما به روش باورنکردنی در هر شکل، اندازه، رنگ و ظاهر، خودش است. بیایید تفاوت های خود را بپذیریم. برخی از ویژگی‌ های ظاهری مفید در شما وجود دارد، که ممکن است آنها را خوب یا زیبا ندانید ولی در حقیقت باید بابت آنها سپاسگزار باشید.

انگشتان پر مو پا

چه ویژگی‌ های ظاهری مفید هستند؟

آیا از انگشتان پر مو پای خود وحشت دارید؟ اگر چنین است، باید تجدید نظر کنید. از آنجایی که اگر خون رسانی به این ناحیه کاهش یابد، می تواند باعث از بین رفتن جریان خون در فولیکول های مو شود. بنابراین گاهی اوقات، فقدان مو می تواند یک علامت هشدار دهنده برای مشکلی جدی باشد، مانند بیماری شریان محیطی (PAD).

سر طاس

چه ویژگی‌ های ظاهری مفید هستند؟

آیا از موهای نازک سر خود می ترسید؟ مردانی که قبل از ۳۰ سالگی دچار عقب‌نشینی خط مو یا لکه‌های طاسی می‌شوند، ۴۵ درصد کمتر در سنین بالاتر به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند. دانشمندان آمریکایی بر این باورند که این عامل به سطوح بالاتر تستوسترون در افرادی که زودتر طاس می‌شوند مربوط است که ممکن است به مبارزه با تومورها کمک کند.

آنها ۲,۰۰۰ مرد ۴۰ تا ۴۷ ساله را مورد مطالعه قرار دادند که نیمی از آنها به سرطان پروستات مبتلا بودند. پروفسور جاناتان رایت، از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سیاتل، می گوید: «ما دریافتیم که طاسی زودرس با کاهش ۲۹ تا ۴۵ درصدی خطر نسبی سرطان پروستات مرتبط است.»

پوست پر خال

چه ویژگی‌ های ظاهری مفید هستند؟

خال های بیشتر ممکن است به این معنی باشد که ظاهر جوان خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کنید. خال ها همچنین می توانند خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با افزایش سن را کاهش دهند.

باسن بزرگ

چه ویژگی‌ های ظاهری مفید هستند؟

یکی دیگر از ویژگی‌ های ظاهری مفید، باسن و ران های بزرگ است که می تواند سالم تر از شکم بزرگ باشد. کارشناسان می گویند که این ویژگی، سطح کلسترول بد را کاهش داده و سطح کلسترول سالم را افزایش می دهد که در نتیجه از سخت شدن رگ ها محافظت می کند.

سینه های کوچک

چه ویژگی‌ های ظاهری مفید هستند؟

به نظر می رسد سینه کوچکتر ممکن است شانس ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد. دانشمندان معتقدند که ممکن است علت آن باشد که زنان با سینه بزرگ استروژن بیشتری دارند که می تواند باعث تولید تومور شود. مزایای داشتن سینه صاف ممکن است به سلامت روان شما نیز منجر شود. زنانی که سینه های بسیار بزرگ دارند، وضعیتی به نام ماکروماستیا را تجربه می کنند. احتمال دارد آنها از اعتماد به نفس پایین رنج ببرند و دچار اختلالات خوردن شوند.

بینی بزرگ

چه ویژگی‌ های ظاهری مفید هستند؟

به گفته دانشمندان، مشخص شده است که داشتن بینی بزرگ ممکن است از شما در برابر سرماخوردگی و آنفولانزا محافظت کند. محققان دانشگاه آیووا در ایالات متحده دو بینی مصنوعی ساختند که یکی از آنها ۲.۳ برابر بزرگتر از دیگری بود. وقتی آنها را روی سر مصنوعی قرار دادند، دریافتند که بینی بزرگ ۶.۵ درصد ذرات کمتری را جذب می کند.

بیشتر بخوانید:

دختر بچه ای که به خاطر یک بیماری نادر لبخند دائمی به صورت دارد

مردی که ۳۰ جراحی زیبایی انجام داده تا شبیه ریکی مارتین باشد: «حالا از او زیباتر هستم!»

منبع: The Sun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود