لحظه ای که رهبر یک باند مواد مخدر برای فرار از زندان لباس زنانه می پوشد+ ویدیو

لحظه ای که رهبر یک باند مواد مخدر برای فرار از زندان لباس زنانه می پوشد+ ویدیو

دوربین های مداربسته لحظه ای را ضبط کردند که یکی از رهبران ارشد یک باند مواد مخدر در امریکای لاتین لباس زنانه پوشیده بود تا از زندانی در پاراگوئه فرار کند.

سزار اورتیز که به «گوردیتو لیندو» یا «چاقالوی بانمک» معروف است، ۲۹ ماه می از پروتکل امنیتی زندان بدنام تاکومبو در آسونسیون، پایتخت پاراگوئه گریخت.

لحظه فرار رهبر باند مواد مخدر از زندان با لباس زنانه + ویدیو

رسانه های محلی گزارش داده‌اند که این مرد ۳۶ ساله که به عنوان دومین فرد فرمانده عملیات دار و دسته روتلا شناخته می‌شود، یک ملاقاتی زن داشت که او را در یک اتاق خصوصی همراهی کرد. او حین این ملاقات، لباس زندان خود را با یک بلوز زیتونی و دامن آبی عوض کرد، به ناخن‌هایش لاک سفید زد، مژه مصنوعی گذاشت، صورتش را آرایش کرد و کلاه گیس به سر گذاشت.

مقامات گفتند اورتیز تا زمان عبور از چندین ایست بازرسی و خروج از دروازه زندان شناسایی نشد. اما پلیس ها اورتیز را چند بلوک دورتر از زندان شناسایی و به همراه سه نفر دیگر دستگیر کردند که ظاهرا بخشی از نقشه فرار او از زندان بودند، زیرا در صدد بودند تا او را به مخفی‌گاهی در منطقه مرکزی پاراگوئه ببرند.

لحظه فرار رهبر باند مواد مخدر از زندان با لباس زنانه + ویدیو

وزارت دادگستری دستور تحقیق درباره حداقل ۲۰ نگهبان زندان را در ارتباط با فرار اورتیز صادر کرد. اورتیز در نهایت به زندان ملی امبوسکادا، در ۵۰ کیلومتری آسانسیون منتقل شد. جسیکا سالیناس، همسر اورتیز از مقامات خواست تا او را به زندان تاکومبو برگردانند، زیرا نگران بود نگهبانان زندان امبوسکادا نتوانند رفاه همسرش در زندان را تامین کنند.

اورتیز از سال ۲۰۱۹ پس از آنکه او و سه مظنون دیگر به دلیل سرقت حدود چهار هزار و ۴۰۰ دلار از یک پمپ بنزین در آسونسیون دستگیر شدند، به هشت سال زندان محکوم شد.

لحظه فرار رهبر باند مواد مخدر از زندان با لباس زنانه + ویدیو

در فوریه ۲۰۲۱ پس از آنکه مقامات یک تونل زیرزمینی را که برای فرار طراحی شده و در دست ساخت بود، کشف کردند، اورتیز یک شورش را در زندان رهبری کرد. در آن زمان حداقل هفت زندانی به خاطر افشای این نقشه سر بریده شدند و اورتیز به قتل، گروگانگیری، سازماندهی شورش در زندان و ارتباط با یک سازمان جنایی متهم شد.

دار و دسته روتلا برای به دست گرفتن تجارت مواد مخدر در سیستم زندان پاراگوئه با گروه اولین فرماندهی پایتخت که بزرگ‌ترین و قدرتمندترین باند خلافکاران زندان برزیل و صادرکننده کوکائین است، در نبرد است.

بیشتر بخوانید:

داستان هایی خنده دار از خلافکارانی که به خاطر اشتباهات احمقانه دستگیر شدند

کشف تونل قاچاق مواد مخدر به طول شش زمین فوتبال از مکزیک تا ایالات متحده

عکس عاشقانه فیسبوکی، قاچاقچی مواد مخدر تحت تعقیب در ۲۰۰ کشور را لو داد!

بدون نظر

ورود