فست فود زنجیره ای مک دونالد در روسیه با نام جدید «خوشمزه» بازگشایی شد

فست فود زنجیره ای مک دونالد در روسیه با نام جدید «خوشمزه» بازگشایی شد

مک‌دونالد یکی از ده‌ها شرکت غربی بود که پس از حمله روسیه به اوکراین از این کشور خارج شد، اما یک تاجر روس تمام شعبه های آن را خرید و با نام جدیدی بازگشایی کرد. در حالی که تهاجم مسکو به اوکراین ادامه دارد، مک‌دونالد در روسیه با نام جدید «خوشمزه» با لوگوی تغییر یافته بازگشایی شد.

بازگشایی رستوران های مک دونالد پس از خروج این غول فست فود از روسیه با نام جدید «خوشمزه»پانزده شعبه در داخل و اطراف مسکو، درهای خود را تحت مالکیت جدید با نام جدید «Vkusno & tochka» به معنی «خوشمزه و بس» (Tasty and that’s it)، بازگشایی شد. در کنار نام جدید، رستوران ها یک لوگوی کاملاً جدید از صاحب جدید روسی خود دریافت کردند که دارای دایره ای با دو خط است که یک همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده را نشان می دهد.

بازگشایی رستوران های مک دونالد پس از خروج این غول فست فود از روسیه با نام جدید «خوشمزه»این اتفاق پس از آن رخ داد که غول فست فود، مک دونالد، به دنبال خروج کشورهای غربی از روسیه پس از حمله به اوکراین، قبل از تصرف آن، روسیه را ترک کرد. الکساندر گوور که قبلاً ۲۵ رستوران در سیبری داشت، پس از خروج مک دونالد از روسیه، موافقت کرد که همه ۸۴۷ شعبه آن را بخرد.

بازگشایی رستوران های مک دونالد پس از خروج این غول فست فود از روسیه با نام جدید «خوشمزه»مالک جدید، قول داد که تمام ۶۲,۰۰۰ کارمند را حداقل به مدت دو سال با شرایطی معادل نگه دارد. پس از افتتاح رستوران جدید، امروز صف های عظیمی در شعبه معروف مسکو، اولین رستورانی که ۳۰ سال پیش در روسیه افتتاح شد، تشکیل شد. پلیس در حالی که خانواده‌ها داخل رستوران غذا می خوردند، در میان جمعیت شلوغ گشت می‌زد. تجهیزات و مواد تشکیل دهنده برگر استفاده شده با آنچه مک دونالد استفاده می کرد یکسان است. اما مشخص نیست که آیا دستور العمل ها یکسان هستند یا خیر.

بازگشایی رستوران های مک دونالد پس از خروج این غول فست فود از روسیه با نام جدید «خوشمزه»به علت بازگشایی سریع صاحبان جدید، بسته‌بندی بیشتر غذاها سفید ساده بود و فنجان‌های نوشیدنی و کیسه‌های آماده به رنگ قهوه‌ای. لوگوی قدیمی مک دونالد روی بسته های سس کچاپ و سایر سس ها با علامت های سیاه پوشانده شده بود. اولگ پاروف، مدیر اجرایی، گفت: «هدف ما این است که مهمانان ما تفاوتی را چه در کیفیت و چه در محیط احساس نکنند.» اما همه، غذاهای جدید را دوست نداشتند و یک مرد پس از اینکه تابلویی را در دست داشت که روی آن نوشته بود: «بیگ مک را بازگردانید» از کنفرانس مطبوعاتی بیرون شد.

بازگشایی رستوران های مک دونالد پس از خروج این غول فست فود از روسیه با نام جدید «خوشمزه»پاروف در ادامه گفت که قیمت‌ها در بحبوحه شرایط اقتصادی ناپایدار روسیه، مقرون به صرفه باقی خواهند ماند. اما او نمی توانست تضمین کند که قیمت ها در آینده نزدیک افزایش نمی یابد. پس از اینکه کوکاکولا در اوایل سال جاری روسیه را ترک کرد، مالک همچنان در جستجوی تامین کننده نوشابه است. گزارش شده است که این بازگشایی می تواند آزمایشی باشد برای اینکه آیا اقتصاد روسیه می تواند در برابر تحریم های غرب مقاومت کند یا نه. سه دهه پیش، زمانی که اولین فروشگاه مک دونالد در مسکو افتتاح شد، نماد از بین رفتن روابط کدورت آمیز بین اتحاد جماهیر شوروی سابق و غرب بود.

بیشتر بخوانید:

مک دونالد تمام ۸۴۷ فروشگاه خود را پس از ۳۰ سال فعالیت در روسیه می فروشد

روسیه به تحریم‌ شده‌ ترین کشور جهان تبدیل شد

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود