۷ راهکار هوشمندانه که می تواند در موقعیت های ناخوشایند به شما کمک کند

۷ راهکار هوشمندانه که می تواند در موقعیت های ناخوشایند به شما کمک کند

اگر می خواهید ماجراجو باشید و دنیا را با تمام زیبایی و شگفتی آن کشف کنید، باید این واقعیت را بپذیرید که خطری در گوشه و کنار در کمین است. با این حال، اگر به دانش مناسب مجهز باشید، هیچ چیز مانع از آزادی و کنجکاوی شما نمی شود. در اینجا ۷ راهکار هوشمندانه به شما معرفی می شود که موقعیت های ناراحت کننده را به راحتی از بین ببرید.

۱. برای کاهش تورم از خمیر دندان استفاده کنید.

7 راهکار هوشمندانه برای دردسرهای همیشگی!یکی از بدترین اتفاقات زمانی است که انگشت پایتان به پایه مبل یا صندلی برخورد می کند. یک درمان خانگی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند ورم و درد را کاهش دهید. خمیردندان خود را بردارید و مقداری از آن را روی انگشت آسیب دیده خود بمالید. خمیر دندان اثرات ضد باکتریایی و ضد التهابی دارد. این راهکار برای نیش زنبور نیز می تواند مفید باشد.

۲. از سرنگ برای بیرون کشیدن نیش زنبور از دستتان استفاده کنید.

7 راهکار هوشمندانه برای دردسرهای همیشگی!ممکن است در حال لذت بردن از طبیعت، یک زنبور شما را نیش بزند. یک راهکار هوشمندانه این است یک سرنگ بردارید و از یک کاتر یا چاقو برای جدا کردن قسمتی که سوزن به داخل پوست می رود استفاده کنید. حالا از آن برای خارج کردن نیش با مکش استفاده کنید.

۳. از یخ برای کاهش درد میگرن استفاده کنید.

7 راهکار هوشمندانه برای دردسرهای همیشگی!داشتن میگرن ممکن است گاهی اوقات تمام روزتان را خراب کند. برای کاهش درد میگرن، می توانید یک کیسه سبزیجات یخ زده را از فریزر خود بردارید و روی گردن خود قرار دهید. سرما می تواند رگ های خونی را منقبض کند و به کاهش انتقال درد به مغز کمک کند.

۴. از روغن بچه برای کندن چسب استفاده کنید.

7 راهکار هوشمندانه برای دردسرهای همیشگی!بعد از اینکه زخمی که به آن چسب زده اید خوب شد، ۲ گزینه دارید: کندن چسب با یک حرکت سریع یا آهسته که با درد همراه است، یا با استفاده از روغن بچه و مالیدن آن روی چسب. بگذارید روغن یک ثانیه روی چسب بماند و بعد بدون تحمل هیچ دردی آن را از روی پوست خود بردارید.

۵. تمرینات چشمی به شما در رفع خستگی و تاری دید کمک می کند.

7 راهکار هوشمندانه برای دردسرهای همیشگی!ممکن است چندین ساعت را صرف تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود کرده باشید و چشمانتان ملتهب و قرمز شده باشد. یک تمرین سریع می تواند به شما در رفع تاری دید، خستگی چشم و افزایش حساسیت به نور نیز کمک کند. بدون اینکه سر خود را تکان دهید چندین بار به چپ و راست نگاه کنید. سپس به بالا و پایین نگاه کنید. این تمرین را چند بار تکرار کنید و تفاوت را احساس خواهید کرد.

۶. عسل یا قند را روی زبان سوخته خود بمالید.

7 راهکار هوشمندانه برای دردسرهای همیشگی!اگر زبانتان با نوشیدنی داغ سوخته است، یک تکه قند یا یک قاشق عسل را روی زبان خود بگذارید. عسل یک سلاح اثبات شده برای مبارزه با سوختگی است.

۷. برای جلوگیری از گریه چشمان خود را کاملا باز کنید.

7 راهکار هوشمندانه برای دردسرهای همیشگی!اگر در شرایط احساسی می خواهید خونسردی خود را حفظ کنید و جلوی اشک های خود را بگیرید، چشمان خود را کاملا باز نگه دارید، ماهیچه های صورتتان را سفت کنید و چانه خود را به سمت بالا بکشید.

بیشتر بخوانید:

راهکارهایی طبیعی برای جلوگیری از رشد موهای زائد صورت

راهکارهایی برای کاهش وزن بدون نیاز به رژیم غذایی و ورزش کردن

منبع: bright side
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود