بازسازی صحنه سرقت از بانک ملی؛ سارقان روز بعد از سرقت به بانک برگشته‌ اند + ویدیو

بازسازی صحنه سرقت از بانک ملی؛ سارقان روز بعد از سرقت به بانک برگشته‌ اند + ویدیو

صبح دیروز دو نفر از سرکردگان باند سرقت از صندوق امانات بانک ملی شعبه دانشگاه خیابان انقلاب تهران با بازگشت به محل سرقت درباره نحوه ورود به بانک و خالی کردن محتویات ۱۶۸ صندوق ظرف ۱۳ ساعت به پلیس توضیح دادند.

در حالی که سه متهم فراری به ترکیه هنوز به کشور بازگردانده نشده‌اند، دو نفر از اعضای اصلی این باند شامگاه یکشنبه برای انجام تحقیقات به دادسرای ویژه سرقت و حدود ساعت یک بامداد دیروز به همراه سرپرست دادسرای ناحیه ۳۴ تهران و رئیس پلیس آگاهی به محل سرقت منتقل شدند.

سارقان صندوق امانات بانک ملی روز بعد از سرقت به بانک برگشته‌اند + ویدیو

سارقان نحوه پریدن از روی دیوار به محوطه پارکینگ بانک و سپس وارد شدن به بانک به کمک تجهیزات خود را نشان دادند. اعضای این گروه که تخصص اصلی‌شان باز کردن در صندوق‌ها و هک کردن است، توانستند صندوق ها را باز و محتویات آنها را خالی کنند. دو سارقی که برای بازسازی صحنه سرقت رفته بودند مدام تکرار می‌کردند که هرگز تصور نمی‌کردند به این سرعت توسط پلیس شناسایی و دستگیر شوند.

چهار عضو اصلی این باند سرقت، متشکل از سه برادر و پسرخاله‌شان، سارقان حرفه‌ ای بودند که تیرماه سال گذشته به خاطر دستبرد به بانکی در قائمشهر دستگیر و به ۹ سال زندان محکوم شدند، اما در نهایت با سپردن وثیقه از زندان مرخصی گرفتند و در همان زمان نقشه سرقت از صندوق امانات بانک ملی پایتخت را عملی کردند.

سارقان صندوق امانات بانک ملی روز بعد از سرقت به بانک برگشته‌اند + ویدیو

بازگشت سارقان به بانک یک روز بعد از سرقت

رئیس پلیس پایتخت روز گذشته درباره سرقت از صندوق امانات شعبه دانشگاه بانک ملی گفت: «براساس تازه‌ ترین اعترافات این افراد، سارقان اصلی همانطور که پیش‌تر نیز اعلام کرده بودیم، چهار نفر متشکل از سه برادر و یک پسرخاله هستند. این‌ها آخرین جلسه خود را شب جمعه، ساعت ١٠ شب در منزل پدری و با حضور پدر خود برگزار کردند و با تیم‌های دیگر که باید در ادامه کارها را انجام می‌دادند هماهنگ شدند. بلیط آن‌ها را نیز یکی از این افراد و همسرشان از پیش خریداری و رزرو کرده بود.»

سارقان صندوق امانات بانک ملی روز بعد از سرقت به بانک برگشته‌اند + ویدیو

سردار حسین رحیمی گفت: «سارقان روز بعد از سرقت، یعنی شنبه متوجه شدند که برخی از لوازمشان داخل شعبه بانک جا مانده است که دوباره می‌آیند و برخی را پاکسازی می‌کنند و برخی را نیز در نقاط مختلف بانک جاسازی می‌کنند که این لوازم کشف شده است.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت عوامل بانک در خصوص این سرقت با سارقان همکاری نداشته‌اند و سرقت از صندوق امانات بانک ملی درنتیجه‌ی کاربلدی و حرفه‌ای بودن آنها و ضریب امنیتی پایین بانک اتفاق افتاده است.

سارقان صندوق امانات بانک ملی روز بعد از سرقت به بانک برگشته‌اند + ویدیو

بیشترین سرقت؛ ۱۰ میلیارد تومان

تا کنون ۷۰ نفر از مالباختگان این حادثه شکایت خود را در دادسرا ثبت کرده‌اند که بر اساس بررسی‌های انجام شده مشخص شده که بیشترین اموال سرقت شده ارزشی برابر ۱۰ میلیارد تومان داشته که متعلق به یک طلافروش بوده است. مالباخته دیگری که استاد دانشگاه است، در شکایت خود ارزش اموالش را ۴.۵ میلیارد تومان ثبت کرد.

بیشتر بخوانید:

روایت سارقان صندوق امانات بانک ملی: از خرید اپتیما تا هدیه تولد ۵۰ میلیون تومانی به عمه

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود