سگ‌ ها کدام غذای انسان ها را می‌ توانند بخورند؟

 سگ‌ ها کدام غذای انسان ها را می‌ توانند بخورند؟

سگ هایی که نگهدایشان را به عهده می‌گیریم سزاوار عشق و نوازش و غذاهای خوشمزه اند. جدای از غذاهای خشکی که از پت شاپ ها برای سگمان می‌خریم، بیایید ببینیم این دوستان پشمالو در کدام غذاها می‌توانند با ما سهیم شوند.

کدام غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر و مفید است؟

آیا غذاهای انسان برای سگ ها بی خطر است؟

سیستم گوارش یک سگ متفاوت از انسان تنظیم شده است، بنابراین معمولا ایده خوبی نیست که بدون آنکه ابتدا درست تحقیق کنید، به سگ بیش از حد غذای انسانی بدهید. غذاهای انسانی می‌تواند پر از چربی و سرشار از مواد مغذی و ادویه باشد که هضم کردن آنها را برای دوستان کوچکمان دشوار می‌کند.

خوردن بیش از حد غذای انسان می‌تواند منجر به اسهال، استفراغ یا حتی نتایج جدی تر شود. غذاهایی که برای سگ‌ ها خوب نیستند، نظیر شکلات و پیاز، باید همیشه از دسترس آنها دور نگه داشته شوند تا سیستم سالمی داشته باشند. جدای از مسمویت، مصرف بیش از اندازه غذای انسان می‌تواند منجر به مشکلات رفتاری، افزایش وزن و چاقی شود.

سگ‌ ها کدام غذاهای انسانی را می‌توانند بخورند؟

در اینجا برخی از غذاهای بی خطر انسان که سگ ها می‌ توانند در وعده های کوچک بدون اینکه آسیب ببینند بخورند آورده شده است:

کدام غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر و مفید است؟

هویج: هویج به تقویت سلامت دندان های سگ کمک می‌کند. هویج که سرشار از ویتامین A است برای سیستم ایمنی بدن و پوست مفید است و می‌تواند برای زمانی که می‌خواهید به سگتان تنقلات انسانی بدهید گزینه مناسبی باشد.

کدام غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر و مفید است؟

سیب: سیب برای سگ عالی است، زیرا ویتامین و فیبر زیادی دارد.

برنج سفید: برنج سفید پخته شده بدون چاشنی، انتخاب عالی دیگری برای سگ هاست. سگ ها به راحتی می‌توانند این غذا را هضم کنند. اما برنج سفید برای سگ های مبتلا به دیابت چندان گزینه مناسبی نیست، زیرا می‌تواند باعث افزایش سطح قند خون شود.

ماهی: ماهی ها ازجمله ماهی آزاد و تن غنی از امگا-۳ هستند و گزینه ای عالی برای سگ محسوب می‌شوند. قبل از سرو باید ماهی را کاملا بپزید، زیرا ماهی نپخته می‌تواند حاوی انگل باشد.

کدام غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر و مفید است؟

کره بادام زمینی: کره بادام زمینی بدون نمک و شکر، انتخاب مناسب دیگری برای سگ هاست. کره بادام زمینی با ویتامین ها و پروتئینی که دارد مورد علاقه هر سگی است. اما بهتر است مواد تشکیل دهنده آن را به طور کامل بررسی کنید، زیرا زایلیتول که گاهی در کره بادام زمینی وجود دارد می‌تواند برای سگ‌ ها سمی باشد.

کدام غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر و مفید است؟

هندوانه: هندوانه یک راه عالی برای خنک شدن در روزهای گرم تابستان است و می‌تواند میوه‌ ای سرگرم کننده و جویدنی برای سگ ها باشد. به یاد داشته باشید که قبل از آنکه آن را به سگ خود بدهید، دانه هایش را به کل جدا کنید، زیرا دانه هندوانه می‌تواند باعث انسداد روده های سگ شود. هندوانه می‌تواند به سگ آبرسانی کند و حاوی ویتامین های زیادی است.

بیشتر بخوانید:

درصد احتمال خیانت مردان با توجه به حیوان خانگی مورد علاقه شان

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود