اسکای کروز؛ هتل پرنده‌ هسته ای که هرگز فرود نمی‌آید + ویدیو

اسکای کروز؛ هتل پرنده‌ هسته ای که هرگز فرود نمی‌آید + ویدیو

حدود ۵,۰۰۰ میهمان ممکن است روزی خود را در یک هتل پرنده با انرژی هسته ای در حال پرواز در آسمان ها ببینند. این طرح بلند پروازانه اسکای کروز (Sky Cruise) با هوش مصنوعی است که به واسطه ۲۰ موتور با همجوشی هسته ای به شکلی طراحی شده است که هرگز فرود نیاید. هواپیماهای معمولی مسافران را به اسکای کروز منتقل می کنند و حتی تمام تعمیرات لازمه هم، در حال پرواز انجام می شود.

هتل پرنده اسکای کروز چیست و چگونه کار می کند؟ هاشم الغائیلی، که ماکت فوق‌العاده دقیق این هواپیمای عظیم را خلق کرده است، می‌گوید سفر آسمانی با انرژی هسته‌ای می‌تواند آینده حمل‌ونقل باشد. او در پاسخ به این سوال که این هواپیمای غول پیکر به چند نفر برای کنترل نیاز دارد گفت: «این همه فناوری و شما هنوز خلبان می خواهید؟ من معتقدم که کاملاً اتومات خواهد بود».هتل پرنده اسکای کروز چیست و چگونه کار می کند؟ اما اسکای کروز همچنان به کارکنان زیادی نیاز دارد. در ویدیوی تبلیغاتی اسکای کروز، وعده رستوران ها و یک مرکز خرید غول پیکر در آسمان و همچنین سالن های ورزشی، تئاتر و حتی یک استخر را می دهد. در ویدئو، هتل پرنده غول پیکر نیز به عنوان مکانی مناسب برای مراسم عروسی پیشنهاد شده است.هتل پرنده اسکای کروز چیست و چگونه کار می کند؟ با این حال، همه با این ایده موافق نیستند، برخی از افرادی که این ویدیو را دیده اند، مفهوم اسکای کروز را به عنوان تایتانیک جدید توصیف می کنند. آنها اشاره می کنند که قسمت های بیرونی هواپیما از آیرودینامیک دور است و اگر هواپیمایی که با یک رآکتور هسته ای کار می کند سقوط کند، ممکن است یک شهر را نابود کند.

یکی از منتقدان عصبی در یوتیوب گفت: «ایده ای عالی برای قرار دادن یک رآکتور هسته ای در جایی است که ممکن است خراب شود و از آسمان بیفتد.»

در حالی که شخص دیگری اظهار داشت: «مطمئنم که می توانم بلیطی برای پایین ترین بخش عرشه بدون فضای باز و بدون دسترسی به سالن بخرم».هتل پرنده اسکای کروز چیست و چگونه کار می کند؟ با توجه به مخارج هنگفت توسعه این طرح، برخی پیش بینی کردند که یک سفر اسکای کروز هزینه زیادی خواهد داشت. یکی از کامنت‌گذاران یوتیوب که از امور مالی آگاه است، گفت: «در حالی که این مفهوم جالب است و می‌تواند آن را با پیشرفت فناوری فعلی بسازند، اما بسیار گران است و بدون شک فقط افراد ثروتمند می‌توانند این هتل را رزرو کنند.»

فناوری همجوشی پیش‌بینی‌شده برای تامین انرژی اسکای کروز در آینده بسیار دور به دست خواهد آمد، اما حتی اگر روزی هواپیمایی مانند این ساخته شود، چیزهایی وجود دارد که هرگز تغییر نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید:

Xaver 1000 ؛ تکنولوژی جدیدی که امکان دیدن پشت دیوارها را با دقت بالا فراهم می‌سازد

رکوردشکنی خودرو برقی جدید مرسدس بنز با طی کردن ۱,۲۰۰ کیلومتر بدون شارژ مجدد

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۸ نظر

ورود

 • هوشنگ جوزائی تیر ۷, ۱۴۰۱

  طرح مسخره ای هست ، آخه آدم مریضه که بره توی آسمون استراحت کنه ، که تماما حالتی یکنواخت دارد ، برای لذت بردن از پرواز و آسمان یه بار از ایران برو استرالیا و برگرد بقدری خسته میشی که بار دوم دوست نداری تکرار کنی ، حالا بیا برا همیشه برو بمون اون بالا ، خیلی مسخره هست

  • خسته تیر ۷, ۱۴۰۱

   تو آینده ای که دیگه زمین وجود نداره طرح قابل تامل ای ه

   • سر حال تیر ۸, ۱۴۰۱

    چرا زمینی وجود نداشته باشه دوست عزیز ، شما حتما درباره ی طرح هایی که دانشمندان و زمین شناسان راجب احیا و حفظ زمین مطرح می‌کنند مطالعه کن متوجه خواهی شد که اینجوریم نیست که زمینی وجود نداشته باشه

 • امیرعلی تیر ۷, ۱۴۰۱

  باید بجای هتل هوایی بهش بگیم شهر هوایی چون خیلی امکانات داره.

 • ساسان تیر ۸, ۱۴۰۱

  یپتیوب مگه فیلترنیست؟چرامیری اونحامطلب جمع میکنی؟؟؟

 • ساسان تیر ۸, ۱۴۰۱

  یوتیوب مگه فیلترنیست؟چرامیری اونجامطلب میذاری؟؟

  • جوات تیر ۹, ۱۴۰۱

   استعمار وبردگی نوین انسان ها

 • ن ش تیر ۹, ۱۴۰۱

  نه بابا ایران باموتور پراید هیلکوپتر ساخت که ۳متر پروازمیکنه اینا باش خیلی هنرکردن