تست انفجار خودرو ضد گلوله لندکروزر با ۷۸۰ گلوله، ۱۰ نارنجک و ۲ مین زمینی + ویدیو

تست انفجار خودرو ضد گلوله لندکروزر با ۷۸۰ گلوله، ۱۰ نارنجک و ۲ مین زمینی + ویدیو

شاید کمتر کسی باشد که به یک خودرو زرهی و غیرقابل نفوذ در برابر حملات نیاز داشته باشد اما برای کسانی که نیاز دارند، کمپانی کانادایی Inkas که در زمینه ضد گلوله کردن و مقاوم کردن خودروها فعالیت دارد یک خودرو تویوتا لندکروزر را کاملاً ضد گلوله کرده است. خودرو لندکروزر تویوتا از سری ۳۰۰ در مقابل انفجار مقاوم بوده و در این زمینه مجوزهای VPAM VR7 و EVR2010 را بدست آورده است. این بدان معناست که این خودرو شاسی بلند می تواند بدون نگرانی وارد درگیری های مسلحانه شود.

تست انفجار خودرو ضد گلوله لندکروزر تویوتا

تست انفجار خودرو ضد گلوله لندکروزر تویوتا

ویدیویی که از تست این خودرو زرهی منتشر شده، نسخه پایانی را نشان می دهد که مورد اصابت ۷۸۰ گلوله با هدایت لیزری در کالیبرهای مختلف قرار گرفته، ۶ نارنجک روی سقف آن انداخته می شود، ۴ نارنجک دیگر زیر بدنه آن قرار می گیرد، از روی دو مین زمینی عبور می کند و ۳۳ پوند تی ان تی نیز در فاصله سه متری آن منفجر می شود. برای بدست آوردن گواهینامه VPAM VR7، هر خودرو زرهی باید لایه فولادی بالستیک حفاظتی به قطر دستکم سه اینچ داشته باشد تا در مقابل گلوله های ۷.۶۲ تا ۳۰ میلیمتری مقاوم باشد. همچنین آدمک هایی که در هنگام تست در داخل خودرو قرار دارند باید تست های فشار و بقا را طی کنند تا سرنشینان واقعی در صورت زنده ماندن پس از حمله به خودرو، در اثر شوک و عوارض ناشی از انفجار جانشان را از دست ندهند.

کمپانی Inkas خودرو لندکروزر سری ۳۰۰ را کمی کمتر از دیگر انواع ماشین های زرهی خود ضد گلوله کرده تا بیشتر مناسب استفاده عموم مردم و استفاده های غیرنظامی باشد. هنوز قیمت این خودرو زرهی بسیار مقاوم اعلام نشده اما می توان گفت که یکی از بهترین خودروهای زرهی و ضد گلوله برای مقاصد غیرنظامی و استفاده روزمره است.

بیشتر بخوانید:

ساخت جلیقه ضد گلوله بسیار مستحکم با اضافه کردن سیلکیون به بافت بورون کارباید

ماشین فرانکشتاین؛ خودرو ضد گلوله، ضد بمب و غیر قابل پنچر شدن ولادیمیر پوتین

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • مجید تیر ۸, ۱۴۰۱

    مسئولان واقازاده ازاین خودروهای باایمنی بالا استفاده میکنن اونوقت واسه ملت نسخه خودروهای داخلی میپیچن لعنت به شما