چرا پوشیدن شلوار جین تنگ برای سلامتی شما خطرناک است؟

چرا پوشیدن شلوار جین تنگ برای سلامتی شما خطرناک است؟

تلاش برای جمع کردن معده برآمده و پوشیدن شلوار جین تنگ می تواند باعث بروز مشکلات جدی برای سلامتی شما شود.

یک متخصص بیماری های کف لگن آسیب هایی را که ممکن است با جمع کردن معده و تلاش برای داشتن ظاهری مرتب به خود وارد کنید را آشکار کرده است.

بعضی ها با پوشیدن گن یا شلوارهای تنگ سعی می کنند برآمدگی شکم خود را جمع کنند و ظاهری مرتب داشته باشند.

هر دو کار می تواند بر بدن شما تأثیر بگذارد و بسیار بیشتر از احساس ناراحتی یا عدم اعتماد به نفس مضر باشند.

استفانی تیلور، متخصص کف لگن در Kegel8، می‌گوید:

«عادت تو دادن شکم به لطف چندین دهه تلاش مربیان تناسب اندام و افراد مشهور که بر فواید سفت بودن عضلات شکم تأکید می‌کنند احتمالاً باعث ایجاد احساس نیاز به کوچک‌تر به نظر رسیدن و داشتن شکمی صاف شده است. »

«مکیدن شکم که به آن «تودادن یا جمع کردن معده» نیز می‌گویند، شامل فرو دادن ناف به سمت داخل و بالا با انقباض بالای شکم است.

پوشیدن شلوار جین تنگ ممکن است با توجه به تعداد زنانی که این کار را انجام می دهند کاملاً طبیعی به نظر برسد، اما اگر این کار را برای مدت طولانی انجام دهید می تواند تأثیرات جسمی و روانی زیادی داشته باشد.

اگر ماهیچه‌های معده برای مدت طولانی منقبض شوند، فقط روی عضلات شکم تأثیر نمی‌گذارد.

پوشیدن شلوار جین تنگ

سندرم ساعت شنی چیست؟

اگر بیش از حد شکم خود را فشار دهید، فشار به کف لگن وارد می شود. این کار می تواند منجر به بی اختیاری مثانه و افتادگی اندام لگنی شود که پس از آن نیاز به جراحی پیدا خواهد کرد.

ریه‌های شما نیز می‌توانند تحت تأثیر قرار گیرند، زیرا همه چیز در ناحیه میانی شما به سمت بالا رانده می‌شود. بنابراین، پس از آن تنفس طولانی‌تر و عمیق‌تر را دشوارتر و سطح اکسیژن خون را محدود می‌کند.

شما ممکن است با درد ناخوشایند کمر، گردن، شانه و لگن نیز مواجه شوید. درگیر کردن عضلات شکم برای مدت طولانی در حین راه رفتن یا ایستادن می تواند مکانیک بدن شما را تغییر دهد. و در نهایت بار اضافی را روی مفاصل و ماهیچه ها وارد کند تا کمبود حمایت از دیافراگم منقبض شده را جبران کند.

هنگامی که دیافراگم به سمت پایین (آنطور که باید) به داخل شکم شما فرود نمی‌آید، در قسمت پایین تنه شما نفس می‌کشد، سپس گردن را تحت فشار قرار می‌دهد و سعی می‌کند کمبود نفس را جبران کند.

این کار نقش مهمی در ایجاد درد گردن و شانه ایفا می کند. شکم شما ممکن است آنقدر به درگیر شدن عادت کند که کمتر به آن واکنش نشان دهد. در نتیجه، توانایی بدن شما را برای مشاهده پیشرفت های حاصل از تمریناتی که آن گروه عضلانی را هدف قرار می دهد محدود می کند.

پوشیدن شلوار جین تنگ برای سلامت روان نیز مفید نیست. زیرا اگر از روی عادت شکم خود را “جمع” و سپس آن را رها کنید، ممکن است احساس کنید خوب به نظر نمی رسید و یک چرخه معیوب ایجاد می شود.

پوشیدن شلوار جین تنگ

آیا دائمی است؟

اگر به اصطلاح “سندرم ساعت شنی” مبتلا شوید، مشکل شما دائمی نیست، اما اگر به درستی درمان نشود، در درازمدت باعث ایجاد مشکلاتی می شود.

اولین قدم برای ترک عادت این است که از انجام آن آگاه باشید. حواستان باشد که با بدن خود چه می کنید و چه زمانی.

ممکن است متوجه شوید که باید عضلات خود را از طریق تنفس شکمی و ماساژ شکم بازآموزی کنید. به جای پر کردن فقط قفسه سینه، نفس های آرامی بکشید که شکم شما را پر کند.

در نهایت، اگر در طول دوره تعطیلات عید مشکلات اعتماد به نفس دارید که با لباس پوشیدن و معاشرت کردن بدتر می شود، فقط چیزی بپوشید که در آن احساس خوبی داشته باشید! نه آن چیزی که فکر می کنید مرسوم است.

لباس پوشیدن متناسب با فرم بدن شما (به جای تلاش برای تغییر آن) می تواند به از بین بردن این اضطراب ها در مغزتان کمک کند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

پوشیدن طولانی مدت شلوار جین چه بلایی بر سرتان می آورد؟

راهنمای خرید شلوار جین؛ چطور یک شلوار خوب بخریم

آموزش ساخت وسایل خانه با استفاده از شلوار جین؛ از زیر لیوانی تا قالیچه

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود