قسمت های مختلف بدن را چند بار در هفته باید شست؟

قسمت های مختلف بدن را چند بار در هفته باید شست؟

شاید فکر کنید حمام روزانه یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای سلامت کلی بدن تان انجام دهید، اما این کار برای اغلب آدم ها لازم نیست. در حقیقت، تنها بعضی قسمت های بدن هستند که به شستشوی روزانه نیاز دارند و برای بقیه ی قسمت های بدن تنها چند بار شستشو در هفته کفایت می کند.

در ادامه می خواهیم ببینیم هر قسمت از بدن را چند بار در هفته باید شست.

۱- موها

درست است که هیچ چیز جای حس موهای تازه شسته شده را نمی گیرد، اما هر نوع مویی به شستشوی روزانه نیاز ندارد. این کار تنها برای کسانی مفید است که موهای کم پشت و شکننده ای دارند چون این نوع موها زودتر چرب به نظر می رسند. اما اگر موهایتان فر یا حالت دار باشد می توانید تنها یک بار در هفته آن را بشویید.

۲- زیربغل

عرق کردن امری طبیعی است و زیربغل همه ی ما گاهی بو می گیرد، اما هیچ کس دلش نمی خواهد بوهای ناخوشایند بدنش روی زندگی اجتماعی اش تأثیر بگذارد. شستشوی روزانه ی زیربغل و زدن دئودورانت به آن معمولاً برای حل این مشکل کفایت می کند.

۳- پاها

بسیاری از مردم تصور می کنند در حمام نیازی به شستشوی جداگانه ی پاها نیست و آب و کفی که هنگام حمام روی پاها می ریزد برای شستشوی آن ها کفایت می کند، اما حقیقت آن است که برای جلوگیری از ترک پا و عرق کردن آن کافی نیست. برای حفظ سلامت پاهایتان، آن ها را هر روز با آب گرم و صابون بشویید و مالش دهید تا پینه نبندند.

۴- تن

درست است که یک دوش آب گرم می تواند بعد از یک روز کاری طولانی خستگی را از تن در کند، اما نیازی به هر روز حمام کردن نیست و این کار می تواند پوست تان را اذیت کند. آب گرم و صابون های قوی، چربی طبیعی بدن را از بین می برند، امری که باعث خشکی پوست می شود. برای بیشتر افراد، ۲ تا ۳ بار حمام کردن در هفته کفایت می کند.

۵- زبان

مسواک زدن به شکل صحیح و مراقبت از لثه ها، نقش مهمی در حفظ سلامت دندان ها دارند، اما تمیز کردن زبان هم برای داشتن یک دهان خوشبو ضروری است. زبان ما شیارهای کوچک فراوانی دارد که می توانند باکتری ها را در خود پنهان کنند و تمیز کردن روزانه ی آن با استفاده از مسواک یا زبان شوی بعد از زدن مسواک به جلوگیری از بوی بد دهان کمک می کند.

 

بیشتر بخوانید:

اصول شستشوی لباس؛ هر لباسی را بعد از چند بار پوشیدن باید شست؟

منبع: brightside
دیجیاتو
بدون نظر

ورود