قطب سوم تولید خودرو در راه است؛ زر ماکارون رقیب ایران خودرو و سایپا می شود

قطب سوم تولید خودرو در راه است؛ زر ماکارون رقیب ایران خودرو و سایپا می شود

بر اساس گمانه زنی ها و شواهد و قرائن، رقیب جدیدی برای ایران خودرو و سایپا در عرصه تولید خودرو پیدا شده و گروه صنعتی زر که به عنوان یک گروه تولید ماکارونی و محصولات مشابه شناخته می شود نیز قصد تولید خودرو دارد. در طی روزهای گذشته، مدیر اجرایی گروه صنعتی زر اعلام کرده است که که زر خودرو مجوزهای لازم برای تاسیس کارخانه خودروسازی را از وزارت سمت دریافت کرده و این برند به سومین قطب خودروزسازی کشور تبدیل شده و رقیب سایپا و ایران خودرو خواهد شد. زر خودرو مدعی شده که می تواند در طی یک سال ۱ میلیون دستگاه خودرو اقتصادی تولید کند که از خودروهای دو رقیب دیگر ارزان تر باشند. مدیر اجرایی گروه زر مدعی شده که زمین تاسیس کارخانه زر خودرو در هشتگرد تهیه شده و مذاکراتی با چندین برند خودروزسازی نیز صورت گرفته است.

با این وجود، برند زر خودرو امیدوار است که به زودی خط تولید خودرو خود را راه اندازی کرده و خودروی زر را به بازار عرضه کند. مرتضی سلطانی، موسس و یکی از مدیران گروه صنعتی زر مدعی شده که این گروه انقلابی در صنعت خودروسازی ایران ایجاد کرده و خودروهای متفاوت، باکیفیت و اقتصادی روانه بازار خواهد کرد. سلطانی در این باره گفته است: «همانطور که این مجموعه در صنایع غذایی دارای برندهای بسیار معتبری است و توانسته بزرگترین طرح حوزه شیرینی و شکلات را از منظر کمیت، کیفیت و زنجیره ارزش در دنیا طراحی و به مرحله تولید برساند در حوزه تولید خودرو هم می‌تواند انقلاب بزرگی را رقم بزند».

مرتضی سلطانی صاحب کارخانه آرد زر و کار آفرین نمونه ایرانی شرکت زر ماکارون را در اوایل دهه هشتاد شمسی در هشتگرد استان البرز و در مجاورت مجتمع آرد زر تأسیس نمود.در سال ۱۳۸۴ عملیات احداث کارخانه به پایان رسید، فاز یک کارخانه توسط شرکت آلمانی بوهلر ساخته شد و شامل ۲ خط رشته ای و دو خط فرمی میباشد، به موازات خط شماره دو نیز امکان سنجی و ساخته شد، شعار زر ماکارون در آن ایام زر ماکارون با آرد سمولینا بود، آرد سمولینا از گندم دروم بوجود می‌آید و از آرد های دیگر تیره تر و ارزش غذایی بیشتری دارد، در پایان سال ۱۳۸۸ اولین نمونه محصول وارد بازار شد، ضمنا در سال ۱۳۸۸ شروع به گسترش کارخانهٔ آرد و ماکارونی کرد و در سال ۱۳۸۹ عملیات توسعه و راه اندازی کارخانجات شماره ۳ زر ماکارون با ۸ خط تولیدی و در همان مجتمع به اتمام رسید.

دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • علی تیر ۱۵, ۱۴۰۱

  عجب رانت‌های یارانه ای روی آرد ماکارونی میخوردن که شدند ماشین ساز

 • ملت بدبخت تیر ۱۶, ۱۴۰۱

  تخم دزد شتر دزد میشه
  انقدر سر ماکارونی و احتکارش میلیاردی اونم به دلار به جیب زد که حالا رفته تو جرگه اشغال سازی . کم دوتا مافیای قبلیا پوست ملت رو کندن ، اینم اضافه شد. جمعشون جمع شد.
  گل بود به سبزه آراسته شد.

 • یک جانباز تیر ۱۶, ۱۴۰۱

  آقای زر را هم به خاک سیاه مینشانند و باید واجبات را انجام دهد اولا قبل از استارد باید ۵۰ درصد سهام مجانی بنام آقا زاده ها و ۵۰ در صد استخدامی و کارمند اضافی در اختیار سفارشات وزرا و معاونین و نمایندگان مجلس قرار گیرد در نتیجه یا باید مثل ایران خودرو ادامه دهد و یا با ضرر و زیان از دولت وام بگیر و پس نده ادامه بدهد و هر روز از سرو ته خودرو ها زده شود

 • Karen تیر ۱۸, ۱۴۰۱

  درود چرا که نه، شرکت سامسونگ هم در ابتدا کار سبزی فروشی و ماهی فروشی می کرد(سامسونگ در سال ۱۹۳۸ توسط لی بیونگ چول بعنوان یک شرکت بازرگانی در کره ی جنوبی تاسیس شد که در ابتدا بیشترین حجم کاری آن صادرات ماهی، میوه و سبزی به چین بود.) من خوشبین هستم ، همان طوری که شرکت Mtn ایرانسل آمد ، در ایران سیمکارت انحصاری و بی کیفیت و میلیونی و بعد از چندین ماه تازه بهت سیمکارت همراه اول می دادند کی فکرشو می کرد که سیمکارت ایرانسل بیاد با قیمت بسیار کم و باکیفیت دست مردم افتاد، همه چیز ممکنه شاید رسالت شرکت زر ماکارون همین باشه که خودروهای بسیار باکیفیت و بسیار ایمن و رقابتی و پلتفرم مخصوص خودش را داشته باشد ، چرا که ایرانی‌ها بهترین خودروهای دنیا رو طراحی کردند از خودروهای رنو فرانسه از مگان ، و …و شرکتBmw آلمانی سری ۶ و یکی از خودروهای به روز و الکتریکی شرکت مادر بنز و … چرا که این شرکت خصوصی هست و دولت نقشی در آن ندارد ، چون شرکت خصوصی متخصص ها رو رو کار میاره و برای پیشرفتش میجنگه در نتیجه افراد فاقد تخصص و افراد اضافی رو استخدام نمی کند. با آرزوی بهترینها برای خودروسازی به روز و روزی بشه که یک ایرانی با افتخار بگه من خودروی جهانی مدرن و قیمت استاندارد جهانی ولی ایرانی سوار شدم.

 • Karen تیر ۱۸, ۱۴۰۱

  لطفا نظرم را در سایت قرار دهید.