کشف بقایای یک کشتی به‌ گل‌ نشسته جنگ جهانی دوم و جسدهای قربانیان اوباش

کشف بقایای یک کشتی به‌ گل‌ نشسته جنگ جهانی دوم و جسدهای قربانیان اوباش

به تازگی یک کشتی به گل نشسته جنگ جهانی دوم در بستر دریاچه مید در لاس وگاس ظاهر شده و از زیر آب بیرون آمده است زیرا سطح آب به دلیل خشکسالی شدید به کمترین میزان خود در بیش از پنجاه سال گذشته رسیده است.

عکس‌های جدید نشان می‌دهند که چگونه آب دریاچه مید به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ رسیده است. تصاویر اشیایی را نشان می‌دهد که سال‌ها در زیر سطح آب پنهان شده‌اند.

در میان آخرین یافته‌هایی که توسط آب‌های پایین آمده کشف شده است، یک کشتی دوران جنگ جهانی دوم دیده می شود؛ همان نوعی که نیروهای آمریکایی را در سواحل نرماندی در روز D-Day در سال ۱۹۴۴ پیاده کرد.

این قایق، یا کشتی لنگرانداخته هیگینز، قبلاً حدود ۱۸۵ فوت زیر سطح دریاچه بود، اما اکنون نیمی از آن بیرون از آب قرار دارد.

دریاچه مید کجاست؟

دریاچه مید ، در ۲۴ مایلی لاس وگاس،  بزرگترین مخزن در ایالات متحده است و توسط رودخانه سد هووِر تشکیل شده است. سطح آب این دریاچه به پایین ترین سطح خود از سال ۱۹۷۱ رسیده است.

در چند سال گذشته، به دلیل خشکسالی شدید در جنوب غربی ایالات متحده و همچنین افزایش تقاضا برای آب، سطح آب در حال کاهش بوده است.

علاوه بر کشتی هیگینز و تعدادی کشتی غرق شده دیگر، بقایای اسکلت چندین جسد که برخی گمان می‌کنند قربانیان اوباش بدنام لاس وگاس هستند، در امتداد سواحل جدید دریاچه‌ها پیدا شده است.

کشتی لنگرانداخته در زیر یک مایلی دریاچه مید مارینا و بندر همینگوی آشکار شد. این یکی از هزاران دستگاهی بود که توسط هیگینز بین سال های ۱۹۴۲ و ۱۹۴۵ برای انتقال نیروهای آمریکایی در طول جنگ جهانی دوم ساخته شد.

به گفته نماینده ای از لاس وگاس اسکوبا که قبلاً تورهای غواصی برای کشتی های غرق شده انجام می داد ، قایق قبل از اینکه در نهایت غرق شود و به عنوان موج شکن در زیر سطح استفاده شود، به یکی از اسکله های دریاچه فروخته شده بود.

سرویس پارک ملی در بیانیه ای اعلام کرد:

«از آنجایی که سطح آب همچنان در حال نوسان و کاهش است، می دانیم که این قایق ممکن است مورد توجه بازدیدکنندگان پارک قرار گیرد. از بازدیدکنندگان بخواهید که وقتی از سایت لذت می برند، آن را همانطور که پیدا کرده اند بگذارند تا به قایق آسیب نرسانند.»

خشکسالی فزاینده

تا روز جمعه، آب در دریاچه ۱۰۴۳.۵ فوت بالاتر از سطح دریا بود. این میزان ۴.۵ فوت کمتر از یک ماه پیش و بیش از ۲۵ فوت کمتر از زمان مشابه در سال گذشته، و حداقل ۵۴ فوت کمتر از دو سال قبل است.

مطالعات نشان داده اند که سطح پایین بی سابقه آب نتیجه بدترین خشکسالی در طی چند قرن است و تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان آن را ۷۲ درصد بدتر کرده است.

با توجه به اینکه الگوهای آب و هوایی انتظار می رود بدتر شود، کارشناسان می گویند که این مخزن ممکن است دیگر هرگز پر نشود.

سنگ هایی که لبه های سخت مخزن را تشکیل می دهند، تصویر واضحی از میزان کاهش سطح آب ارائه می دهند. نوار سفیدی از ذخایر معدنی دامنه‌های کوه را مانند حلقه لکه‌دار می‌کند و نشان می‌دهد که آب پس از سیل در سال ۱۹۸۳ در چه نقطه‌ای قرار داشته است.

کشف چند جسد

در ماه مه، یک اسکلت حلقه شده در یک بشکه فلزی در امتداد خط ساحلی پیدا شد. پلیس لاس وگاس گفت جسد متعلق به مردی است که در اواسط دهه ۱۹۷۰ یا اوایل دهه ۸۰ بر اثر شلیک گلوله به سرش به سبک اعدام جان باخته است.

مقامات این تئوری را تایید نکرده‌اند، اما بسیاری حدس می‌زنند که این تئوری دارای تمام نشانه‌هایی از ضربه‌های گروه‌های تبهکار است که در لاس‌وگاس بی‌سابقه نبود.

کشف جسد پدر بعد از ۶۴ سال

بقایای جسد دیگری که در خلیج کالویل پیدا شد، گمان می‌رود که متعلق به یک اوباش وگاس دهه ۱۹۵۰ باشد؛ البته یکی که در یک تصادف بی‌گناه کشته شد و نه در نتیجه بازی های پلید.

تاد کولود فکر می‌کند که جسد ممکن است جسد پدرش دنیل کولود باشد که در سال ۱۹۵۸ در ۲۲ سالگی در دریاچه غرق شد و بقایای او هرگز پیدا نشد.

او ۶۴ سال پیش از یک قایق تندرو در جریان یک سفر ماهیگیری با یکی از دوستانش بر اثر برخورد با قایق واژگون شد و در آب سقوط کرد.

تاد گفت که به لطف عکسی از جسد که پیدا شد، سوء ظن او تشدید شد؛ به ویژه یک ضربه محکم به جمجمه و دندان های افتاده است. زیرا پدرش پس از تصادف اتومبیل از دندان مصنوعی استفاده می کرد زیرا دندان های جلویش از بین رفته بود.

در آن زمان تاد سه ساله بود. او می‌گوید که خانواده‌اش به او گفته‌اند که پدرش «رفته است». او فقط وقتی بزرگ‌تر شده بود این حقیقت تلخ را فهمید.

تاد در مصاحبه ای با KLAS گفت که وقتی شنید که بقایایی در بخش خلیج کالویل دریاچه مید پیدا شده است، از تعجب چشمانش گرد شد.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

نامه سرباز جنگ جهانی دوم بعد از ۷۶ سال بالاخره به مقصد رسید

۱۲ واقعیت و اتفاق مهم جنگ جهانی دوم که چیزی در موردشان گفته نمی شود [قسمت دوم]

۱۲ واقعیت و اتفاق مهم جنگ جهانی دوم که چیزی در موردشان گفته نمی شود [قسمت اول]

انفجار یک بمب عمل نکرده جنگ جهانی دوم در اوکراین عروسی را به عزا تبدیل کرد

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود