گاف جنجال برانگیز استاندار کرمانشاه در مورد ۵+۱ و تلاش برای توجیه اشتباهش + ویدیو

گاف جنجال برانگیز استاندار کرمانشاه در مورد ۵+۱ و تلاش برای توجیه اشتباهش + ویدیو

صحبت هایی که استاندار کرمانشاه اخیرا در توضیح معنای گروه «۱+۵» و اعضای آن کرده، سوژه رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی شده است.

بهمن امیری مقدم در جریان یک سخنرانی در اثبات عزت ایران گفت: «در دنیا وقتی بحث مذاکره می‌شود می‌گویند ۱+۵ یا ۱+۴ و این یعنی چهار کشور دنیا یک طرف و جمهوری اسلامی هم طرف دیگر. این برای ما عزت است.» سخنانی که بسیار جنجال آفرین شد و سطح سواد آقای استاندار را زیر سوال برد.

گاف عجیب استاندار کرمانشاه و توضیحات متعاقب او + ویدیو

گاف عجیب استاندار کرمانشاه و توضیحات متعاقب او + ویدیو

این در حالی است که با عجین شدن پرونده هسته ای ایران و گروه ۱+۵ از لااقل ۱۵ سال پیش تا کنون با زندگی ما ایرانی ها،  کمتر کسی است که نداند ۱+۵ گروهی متشکل از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به اضافه آلمان است که با ایران مذاکرات  هسته‌ ای انجام می‌دادند و ۱+۴ نامی است که با خروج آمریکا از برجام به آن تغییر نام داده است.

اینکه چطور شخصی در چنین جایگاهی این اشتباه (بخوانید بی‌سوادی) را مرتکب می‌شود جای سوال است. البته با توجه به سابقه درخشان برخی مسئولین در این زمینه ها شاید دیگر نباید چندان تعجب کرد. وقتی نماینده مجلس قادر به تلفظ صحیح «موزه لوور» نیست و یا عضو شورای شهر شیراز نمی‌داند ونیز در ایتالیاست یا فرانسه و یا سوئیس، می‌توان هرروز شاهد چنین هنرنمایی‌هایی در این سطح بود.

گاف عجیب استاندار کرمانشاه و توضیحات متعاقب او + ویدیو

با انتشار گسترده ویدیوی گاف استاندار کرمانشاه و شوخی ها و انتقاداتی که صورت گرفت، بهمن امیری مقدم با انتشار ویدیویی سعی کرد سخنانش را توجیه کند و گفت منظورش قرار گرفتن ایران مقابل این کشورها بوده است. او گفت: «مشخص است که وقتی می‌گوییم ۵ به اضافه یک یعنی کشورهایی که حق وتو دارند، به اضافه آلمان. هدف از صحبت‌های من این بود که جمهوری اسلامی در مقابل تمام قدرت هایی است که همه یک طرف میز هستند و جمهوری اسلامی هم یک طرف و امروز این عزت و افتخار را مدیون خون شهدا هستیم. گفته های من برای هر بیننده و شنونده ای مشخص بود که قدرت نظام جمهوری اسلامی را عرض می‌کنم.»

گاف عجیب استاندار کرمانشاه و توضیحات متعاقب او + ویدیو

بهمن امیری مقدم کیست؟

بهمن امیری مقدم متولد سال ۱۳۴۱ در کرمانشاه و از جانبازان دوران جنگ تحمیلی است که در تاریخ ۱۵ دی ۱۴۰۰ به عنوان استاندار جدید کرمانشاه انتخاب شد. از سوابق مدیریتی و نظامی او می‌توان به دبیری ستاد پشتیبانی جنگ در دوران دفاع مقدس، ریاست ستاد سپاه پاسداران استان کرمانشاه، مدیریت کل اتباع خارجی وزارت کشور و فرماندهی انتظامی و دبیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های گیلان و خراسان رضوی اشاره کرد.

بدون نظر

ورود