۱۱ نکته کلیدی در مورد اتفاقات «آتش و خون» که پیش از انتشار «خاندان اژدها» باید بدانید

۱۱ نکته کلیدی در مورد اتفاقات «آتش و خون» که پیش از انتشار «خاندان اژدها» باید بدانید

وقتی پای سریال مورد انتظاری که به زودی منتشر می شود به میان آید، نام سریال House of the Dragon از شبکه HBO اولین نامی است که به ذهن طرفداران سریال های تلویزیونی می رسد، سریالی که تازه ترین تریلر آن در روزهای اخیر منتشر شده و تا چند هفته دیگر شاهد انتشار خود سریال خواهیم بود. اما طرفداراخب خب ن دنیای بازی تاج و تخت که کتاب های جرج آر آر مارتین را نخوانده اند ممکن است پس از انتشار این سریال بسیار مورد انتظار با ابهامات داستانی بسیاری مواجه شوند. از این رو یک بررسی سریع از داستان های مرتبط با خاندان اژدها می تواند بسیاری از جنبه های کلیدی تاریخچه تارگرین ها را برایتان روشن کند.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 11 مورد اطلاعات کلیدی موجود در کتاب Fire & Blood آشنا کنیم که پیش از تماشای سریال خاندان اژدها باید بدانید.

داستان سریال House of the Dragon بر اساس کتاب Fire & Blood نوشته شده است که به شعار مشهور تارگرین ها موسوم به «آتش و خون» اشاره دارد. این کتاب در واقع سنگ بنای داستان ها، دشمنی ها، نبردها و پیشگویی های دنیای بازی تاج و تخت و خاندان تارگرین را گذاشته است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۱ مورد اطلاعات کلیدی موجود در کتاب Fire & Blood آشنا کنیم که پیش از تماشای سریال خاندان اژدها باید بدانید. پخش سریال House of the Dragon از تاریخ ۲۱ آگوست (۳۰ شهریور) سال جاری از شبکه HBO آغاز خواهد شد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 11 مورد اطلاعات کلیدی موجود در کتاب Fire & Blood آشنا کنیم که پیش از تماشای سریال خاندان اژدها باید بدانید.

۱- تارگرین های والیریا

والیریای باستان بزرگ ترین و قدرتمندترین شهر در جهان کشف شده بود که شباهت بسیاری به قدرت شهر رُم باستان در دوران اوج تمدن امپراطوری روم داشت. همانند رُم در تاریک ترین دورانش، والیریا نیز در دوران آشوب خود غرق در توطئه های سیاسی، اتحادهای پنهانی، خیانت ها و ترورها بود. به عنوان خاندانی میانجی گر در میان ۴۰ خاندان بزرگ در منطقه آزاد والیریا، تارگرین ها نیرویی قوی در میان دارندگان اژدها و اژدهاسواران بودند در شرایطی که هر خاندان برای رسیدن به اوج قدرت سیاسی دست به مانورهای متعددی می زد. در واقع این فاجعه ای طبیعی و قدرت شخصی ایگان فاتح و اژدهایانش بود که توانست تارگرین ها را به پادشاهان و ملکه های والیریا تبدیل کند.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 11 مورد اطلاعات کلیدی موجود در کتاب Fire & Blood آشنا کنیم که پیش از تماشای سریال خاندان اژدها باید بدانید.

۲- پیشگویی دینیس رویابین

تنها دلیل بقا و جان سالم به در بردن نسل تارگرین ها به خاطر پیشگویی عجیب و قدرت آینده بینی دینیس تارگرین بود که دختر لرد اینار تارگرین بود. به خاطر دست پنهان سرنوشت، خوش شانسی یا توانایی جادویی، دینیس ویرانی ترسناک والیریا را در فوران هولناک کوه آتشفشانی والیریا موسوم به «قیامت» در رویا دید. گفته می شود که دینیس رویاهای والیریایی خود را در کتابی مصور به نام Signs & Portents ثبت کرده است که ظاهراً در دوران جنگ پنج پادشاه از بین رفت.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 11 مورد اطلاعات کلیدی موجود در کتاب Fire & Blood آشنا کنیم که پیش از تماشای سریال خاندان اژدها باید بدانید.

۳- نقل مکان تارگرین ها به دراگون استون

لرد اینار تارگرین که به رویاهای هشدار دهنده دخترش باور داشت، خاندان تارگرین را با هر آنچه که داشت، در سال ۱۱۴ پیش از تاریخ معاصر آن زمان (۱۲ سال پیش از قیامت والیریا) به دراگون استون در دریای باریک آورد. بدین ترتیب بود که تارگرین ها کنترل دراگون استون را در دست گرفتند و می توان انتظار داشت که بسیاری از اتفاقات سریال خاندان اژدها در این مکان رخ می دهد، هر چند در بازی تاج و تخت تنها شاهد خرابه آن بودیم. اینار در مورد این تغییر محل زندگی بسیار جدی و مصمم بود. او با فروش دارایی هایش به مردمان موسم به فری هولد و مردمان سرزمین های تابستان بلند، همراه فرزندان، بستگان، همسران، تمام خاندان و البته ۵ اژدهایش به دراگون استون نقل مکان کرد. دیگر خاندان های والیریایی بر این باور بودند که تارگرین ها به خاطر ترسشان فرار می کنند و بدین ترتیب بود که به اینار لقب «اینار فراری» دادند.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 11 مورد اطلاعات کلیدی موجود در کتاب Fire & Blood آشنا کنیم که پیش از تماشای سریال خاندان اژدها باید بدانید.

۴- خانه جدید تارگرین ها یک برتری تاکتیکی داشت

به عنوان غربی ترین منطقه در امپراطوری وسیع والیریا، جزیره صخره ای و دور از دسترس دراگون استون و قلعه ترسناک آن خانه جدید تارگرین ها شد. دراگون استون که بخشی از منطقه موسوم به کرون لندز بود، دارای رگه هایی از سنگ های آتشفشانی موسوم به دراگون گلس یا شیشه اژدها بود. دراگون استون از لحاظ موقعیت مکانی جایگاهی استراتژیک داشت و بدین ترتیب بود که تارگرین ها توانستند با والاریون های دریفت مارک و سلتیگارهای جزیره چنگال متحد شده و بخش زیادی از مسیر تجاری دریای باریک را به کنترل خود در بیاورند. از بسیاری از جهات، دراگون استون بهترین مکان برای حمله به وستروس و شکل دادن اتحادهایی بود که باعث تولد خاندان اژدها شد.

۵- قیامت والیریا

به عنوان یکی از مشهورترین و افسانه ای ترین اتفاقات در تاریخ Game of Thrones، قلمرو پنج هزار ساله والیریای فری هولد باستان همراه با تمام مردم و اژدهایانش به طول کامل در اثر یک فاجعه زیست محیطی هولناک از بین رفتند. شبه جزیره والیریا حاوی یک رشته از کوه های آتشفشانی موسوم به «چهارده آتش» بود که بسیاری آن ها را زادگاه اژدهایان می دانستند. وقتی این آتشفشان ها در واکنش به زلزله ای عظیم به شکل همزمان فوران کردند، شبه جزیره والیریا دو پاره شده و هر موجود زنده ای که در آن می زیست نابود شد. قیامت والیریا ۴۰۰ سال پیش از جنگ پنج پادشاه و ۱۲ سال پیش از هجرت لرد اینار تارگرین و خانواده اش به دراگون استون اتفاق افتاد. از آنجایی که با قیامت والیریا، واقعیت پیشگویی دینیس تارگرین مشخص شد، افسانه های دیگری نیز شکل گرفت که بدون شک بر شرایط و داستان های خاندان تارگرین در سریال House of the Dragon تاثیرگذار خواهد بود.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 11 مورد اطلاعات کلیدی موجود در کتاب Fire & Blood آشنا کنیم که پیش از تماشای سریال خاندان اژدها باید بدانید.

۶- ایگان فاتح

در سال ۲۷ قبل از تاریخ مدرن وستروس (قبل از فتح وستروس توسط ایگان)، ایگان تارگرین که یکی از بهترین شخصیت های تارگرین در میان این خانواده و داستان سریال خاندان اژدهاست، از پدر ایریون، لرد دراگون استون و همسرش بانو والانا از خاندان والریون به دنیا آمد. از آنجایی که تارگرین ها بر اساس سنتی قدیمی می خواستند نژادشان را خالص نگه دارند، ایگان با دو خواهرش ویسنیا و رینیس ازدواج کرد. او که از همان ابتدا ایده های جاه طلبانه و جالب داشت، دستور ساخت میز رنگی (Painted Table) را داد که در واقع نقشه ای زیبا و استراتژیک از وستروس بود. او به عنوان یکی از بهترین جنگجویان و رهبران عصر خود از جنگ تنها به عنوان ابراز قدرت و نه ابزاری برای کشتار و خونریزی استفاده می کرد. او که به شدت به دو خواهر-همسرش وفدار بوده و نسبت به نزدیکان وفادارش نیز مهربانی و بخشش می کرد، ایگان فاتح دوستان نزدیک بسیار اندکی داشت.

۷- اژدهایان ایگان فاتح

وقتی لرد اینار تارگرین همراه با خانواده اش از والیریای فری هولد به دراگون استون نقل مکان کرد، ۵ اژدهایش را نیز با خود به سرزمین جدید آورد. تنها اژدهایی از این پنج اژدها که عمر طولانی داشته و تا زمان ایگان فاتح زنده ماند، بالریون، وحشت سیاه نام داشت که در تریلر جدید سریال خاندان اژدها تصویری از او را می بینید. دو اژدهای مشهور دیگر تارگرین ها ویگار و مراکسس نام داشتند که بعدتر در دراگون استون به دنیا آمدند. در حال که ایگان بر بالریون سیاه سوار می شد، ملکه جنگجویش ویسنیا سوار ویگار شده و ملکه رینیس نیز مراکسس را ترجیح می داد. رنگ ویگار قدرتمند و قوی هیکل در کتاب های مارتین ذکر نشده اما وقتی نقاشی به نام سم هاگ از تیم مارتین در مورد رنگ این اژدها در توییتر سوال کرد، آن ها گفتند که رنگ وی برنزه با هایلایت های سبز-آبی و چشم های سبز روشن بوده است. مراکسس حتی از ویگار نیز بزرگتر بوده و چشم های طلایی و فلس های نقره ای داشت.

۸- تسخیر وستروس توسط ایگان فاتح

با ارسال تعدادی کلاغ خبررسان، لرد ایگان تارگرین جاه طلب از پادشاهان درگیر هفت قلمرو خواست که در برابر او زانو بزنند، در غیر این صورت نابود خواهند شد. لرد ایگان سوار بر اژدهای بالریون وحشت سیاه و مجهز به شمشیر مشهور بلک فایر که از فولاد والریایی ساخته شده بود، به وستروس حمله کرد. در شرایطی که هر قلمرویی پس از سوزانده شدن با آتش بیرون آمده از دهان اژدها یا پیش از آن تسلیم می شد، شاه ایگان تارگرین اول خود را پادشاهی عادل نشان داد و به کسانی که در مقابل او زانو می زدند خوب رفتار می کرد و دشمنان، یاغیان و خیانتکاران را با آتش اژدهایش می سوزاند. یکی از مکان های تسخیر شده وینترفل بود که استارک ها بای ایگان فاتح زانو زدند.

۹- تاسیس کینگز لندینگ

وقتی ایگان ارتش و اژدهایانش را از دراگون استون به وستروس آورد، کشتی هایش در بلک واتر راش لنگر انداختند، روستای ماهیگیری کوچکی مشرف به سه تپه و بلافاصله یک پایگاه مستحکم روی بلندترین تپه مشرف به دریا در همان حوالی به نام ایگان فورت یا قلعه ایگان بنا نهاد که بعدها نام تپه بلند ایگان را یافت. وقتی ایگان توانست تمام وستروس را تسخیر کند (غیر از دورن) به روستای بلک واتر راش بازگشت و شهر کینگز لندینگ را در همان نقطه ای که وارد وستروس شده بود بنا نهاد. او با جمع آوری شمشیرهای ارتش هایی که شکست داده بود، از آن ها برای ساخت آیرون ثرون مشهور استفاده کرد، تختی که بسیاری از شخصیت های سریال بازی تاج و تخت برای رسیدن به آن تلاش کردند اما در نهایت فقط یک نفر موفق به نشستن روی آن در پایان داستان شد.

۱۰- برنامه زمانی فتوحات ایگان به تقویم رسمی تبدیل شد

پیروزی های ایگان فاتح به شدت باعث تغییر در ساختار وستروس از هر جنبه ای شد و خانواده های حاکم سابق را به زیر کشید (در برخی از موارد تمام یک خاندان را از بین برد) و ساختار قدرت هفت قلمرو را از طریق اتحادها و جایگزینی خانواده های قدیمی به نفع خانواده های وفادار جدید به کلی تغییر داد. تسخیر وستروس توسط ایگان چنان همه جانبه و کامل بود که استادان معبد بزرگ یا کتابخانه بزرگ که نماد دانش ثبت شده وستروس بود، از عبارت BC به معنای پیش از فتح (before the conquest) و AC به معنای پس از فتح (after the conquest) به عنوان مبنای تاریخی و تقویمی برای ثبت اتفاقات استفاده کردند.

۱۱- رابطه برثیون ها با تارگرین ها

ایگان تارگرین دوستان اندکی داشت اما رابطه ای به شدت نزدیک با اوریس برثیون داشت. آن ها از کودکی با هم دوست بوده و اوریس مو مشکی نقش دوست وفادار و بسیار نزدیک ایگان را داشت. بدنبال پیاده شده در روستای ساحلی بلک واتر راش، ایگان گفت که اوریس «سپر من، پشتیبان من و دست راست قدرتمند من است» و بدین ترتیب بود که بسیاری از استادان بزرگ وستروسی بر این باورند که اوریس اولین دست راست یا وزیر در تاریخ وستروس است. اوریس که همیشه در نبردها در کنار ایگان بود، آخرین نفر از پادشاهان موسوم به استورم کینگز، یعنی شاه آرگیلاک دوراندن را در نبرد موسوم به استورمز اند می کشد.

به عنوان ادای احترام به پادشاه کشته شده، اوریس همسر او لیدی آرگیلاک را به همسری برگزید و سرزمین استورمز اند را نیز به عنوان مقر خاندان خود انتخاب کرد و در ادامه نیز از گوزن نر تاج بر سری که نماد دوراندن ها بود را نیز به عنوان نماد خانوادگی اش پذیرفت. البته اتحاد تارگرین ها و برثیون ها دویست سال بعد از هم پاشید زمانی که شورش رابرت باعث وقوع درگیری بین دو خانواده در وستروس شد. با این وجود می توان در سریال House of the Dragon  شاهد دوستی هرگز دیده نشده بین دو خاندان بود که یک بار دیگر این دو خاندان را به عنوان متحدانی نزدیک در کنار هم نشان می دهد.

بیشتر بخوانید:

شرافتمندترین شخصیت سریال بازی تاج و تخت کیست؟ ند استارک؟ جان اسنو؟ منس ریدر؟

جدیدترین و طولانی ترین تریلر سریال «خاندان اژدها» منتشر شد + ویدیو

۱۰ نکته مهم و جالبی که پیش از تماشای سریال «خاندان اژدها» باید بدانید

اولین تصویر واضح از اژدهای تارگرین ها در پوستر جدید سریال «خاندان اژدها»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود