عملیات جاسوسی روسیه به خاطر «زیادی جذاب بودن» مامور مخفی لو رفت

عملیات جاسوسی روسیه به خاطر «زیادی جذاب بودن» مامور مخفی لو رفت

عملیات جاسوسی که در آن ماموران اطلاعاتی روسیه و اوکراین به دنبال پیشی گرفتن از یکدیگر بودند با شکست هر دو طرف و سوختن مهره‌ های روسی پایان یافت.

روسیه امروز مدعی شد توطئه‌ جسورانه‌ای را که برای ترغیب خلبانان نیروی هوایی ولادیمیر پوتین برای فرار و پرواز هواپیماهای جنگی به اوکراین طراحی شده بود خنثی کرده است. سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) ادعا کرد که این طرح توسط نیروهای اطلاعاتی بریتانیا و اوکراین با هدف شرمسار کردن کرملین برنامه ریزی شده است.

با این حال یک ادعای جدید از سوی یک پژوهشگر رسانه‌ ای که این عملیات را برای تهیه فیلم مستند خود زیر نظر داشت این است که روس‌ها با شکست قابل توجهی روبه‌رو شدند. کریستو گروزف، روزنامه نگار می‌گوید حضور ناگهانی ماریا -مامور مخفی گماشته‌شده از سوی FSB که گفته می‌شود زیادی جذاب است- به اوکراینی ها ثابت کرد که عملیات اغفالگری ناشیانه‌ای از سوی لوبیانکا (نام ساختمانی که مقر اف اس بی در آن است) در حال انجام است.

عملیات جاسوسی روسیه به خاطر جذاب بودن زیاد از حد مامور مخفی ناکام ماند

FSB که زمانی توسط پوتین رهبری می‌شد گفت: «افسران اطلاعاتی نظامی کیف سعی کردند خلبانان نظامی روسی را به ازای دریافت پاداش نقدی و تضمین اخذ تابعیت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا به خدمت بگیرند».

گزارش‌ها حاکی از آن است که خلبانان روسی می‌توانستند برای فرار با هواپیمای نظامی‌شان دو میلیون دلار آمریکا دریافت کنند.

دستگاه های امنیتی پوتین مدعی شده‌اند که ارتباطات متنی و صوتی میان یکی از کارکنان اداره اطلاعات وزارت دفاع اوکراین و یک خلبان روسی را رهگیری کرده‌اند. طرحی که به منظور متقاعد کردن خلبان روسی برای پرواز با Tu-22MZ خود که یک بمب افکن هسته‌ ای استراتژیک است، به کیف، چهار هزار دلار پیش پرداخت داشت. پول‌ها توسط رابط‌های زن که گفته می‌شود در شهر کازان روسیه بازداشت شده‌اند منتقل شده است. گذرنامه‌هایی از رومانی و اسلوونی برای معشوقه این خلبان تهیه شده بود که آینده آنها در اروپا را تضمین می‌کرد.

عملیات جاسوسی روسیه به خاطر جذاب بودن زیاد از حد مامور مخفی ناکام ماند

دلارهایی که قرار بود به خلبان‌ها داده شود

عملیات جاسوسی روسیه به خاطر جذاب بودن زیاد از حد مامور مخفی ناکام ماند

پیامی که از طرف یکی از خلبانان فرستاده شد تا ثابت کند می‌تواند پرواز کند

عملیات جاسوسی روسیه به خاطر جذاب بودن زیاد از حد مامور مخفی ناکام ماند

رابط‌های زن در حال دریافت پیش پرداخت از اوکراینی ها

اما گروزف که از سوی روس‌ها به دست داشتن در توطئه ادعایی اوکراین-انگلیس متهم شده‌ است روایت دیگری دارد. او می‌گوید: «آنچه حقیقت دارد این است که من به عنوان یک مستندساز درگیر این داستان دیوانه‌کننده‌ ماموران سه‌گانه، پاسپورت‌های جعلی و معشوقه‌های تقلبی بودم.»

او که قول داد در زمان پخش مستندش همه چیز را فاش کند گفت: «با آنکه روسیه امروز این اتفاق را به عنوان یک کودتا برای برخورد با سازمان اطلاعات خود معرفی می‌کند، در واقع این عملیات اشتباهی بزرگ برای FSB بود که هویت ده‌ها افسر اطلاعاتی ضدجاسوسی، روش‌های عملیات و دارایی‌های مخفی‌شان (جاسوس‌ها) را فاش کرد.»

گروزف گفت: «هنگامی که مذاکرات بین طراحان اوکراینی و خلبانان روسی آغاز شد، لحن خلبان‌ها به سرعت تغییر کرد و مشخص شد که آنها دیگر از طرف خودشان صحبت نمی‌کردند، بلکه احتمالا توسط FSB راهنمایی می‌شدند. سرنخ روشن مبنی بر اینکه FSB ارتباطات را رهگیری کرده بود زمانی به دست آمد که یکی از خلبان‌ها ناگهان گفت دیگر نمی‌خواهد دختری که با او در رابطه است را از کشور خارج کند، بلکه می‌خواهد معشوقه‌اش را به جای او با خود ببرد.»

عملیات جاسوسی روسیه به خاطر جذاب بودن زیاد از حد مامور مخفی ناکام ماند

عملیات جاسوسی روسیه به خاطر جذاب بودن زیاد از حد مامور مخفی ناکام ماند

خلبانی که نامی از او برده نشده و می‌خواست معشوقه تقلبی‌اش را با خود ببرد

سرویس های مخفی اوکراین متوجه شدند که معشوقه خلبان (که زیاد از حد برای او جذاب بود) یکی از گماشته های FSB است که روزها به عنوان مربی تناسب اندام کار می‌کرد و شب‌ها از سوی FSB به عنوان معشوقه افراد به خدمت گرفته می‌شد.

عملیات جاسوسی روسیه به خاطر جذاب بودن زیاد از حد مامور مخفی ناکام ماند

عملیات جاسوسی روسیه به خاطر جذاب بودن زیاد از حد مامور مخفی ناکام ماند

پاسپورت جعلی معشوقه‌ «زیادی جذاب» خلبان روسی

از آنجایی که هر دو طرف سعی در استخراج حداکثری اطلاعات از یکدیگر و در عین حال انتقال حداکثری اطلاعات نادرست به هم را داشتند، اوکراینی ها به خلبانان نقشه های جعلی استقرار ضدهوایی و همچنین اطلاعات نادرستی از فرودگاه عملیاتی خود دادند.

در یک نقطه اوکراینی‌ها FSB را متقاعد کردند که معشوقه یکی از خلبان ها را به همراه یک تیم به مینسک بفرستد و منتظر ملاقات با ماموران اوکراینی باشد. FSB چهار روز منتظر ماند و در نهایت متوجه شد هیچ کس در هیچ‌یک از ملاقات‌های پیشنهادی حاضر نخواهد شد. اینجا بود که FSB فهمید سوخته و اوکراینی ها هم متوجه شدند احتمالا نمی‌توانند به خلبان‌های واقعی دسترسی بیابند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۶ نظر

ورود

 • به نام خدا مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  اینجا اوکراین سوخته. روسیه نسوخته.

  ما دو طرف داریم. جاسوس و ضد جاسوس.
  اطلاعات و ضد اطلاعات.
  اگه بازی در نظر بگیریم مهم کشف خنثی و مدیریت جاسوسی هست. بهش سیستم جاسوسی میگن. اینا اسمش humint عه. بزار انسانی. عوامل انسانی .

  کل سیستمها و سازمانهای اطلاعاتی کارش همینه. کشف جاسوسی و سیستم جاسوسی. قدم اخر تازه مدیریت هست. یعنی از عامل بر علیه خودش استفاده کنی. این قدم اخره. اینجا روسیه فهمیده. خنثی کرده. و داشته قدم اخر رو برمیداشته. یعنی استفاده از خود عامل بر علیه اوکراین.
  حالا غرب پرستا بیان بگن عه روسیه باخت. اما خجالت میکشن بگن اوکراین باخت. و طوری مقاله نوشته روسیه باخته.
  این حد از غرب پرستی.
  اینا همینا بودن که تحریم تحریم میکردن. یادتونه چند سال پیش وطن فروشای ساکن خارج کاغذ چاپ میکردن میرفتن جلو پارلمان کشورای خارجی که ایرانو تحریم کنین؟ خارج هم از خدا خواسته حتی دارو رو تحریم کرد. حتی شرکتها چسب زخم نمیدن به خاطر تحریم.

  • بماند.. مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

   امثال‌تون معلوم نیست‌که چه‌قدر می‌گیرین تا دستاوردهای اوکراین رو کوچیک نشون بدین :))) توو آتیش کینه و بدخواهی و از همه‌ مهم‌تر، دشمن‌تراشی‌ خودتون بسوزین.

  • امیر مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

   حداقل اخباری که شبکه های خودتون میگن رو فراموش نکنید. یادتون رفت که وقتی یه کانال بشر دوستانه از طریق سوییس قرار بود باز بشه وزیر بهداشت قبلی گفت که ما که به دارو دسترسی داشتیم پس کار مهمی نیست. برو ببین ارز دارویی که قرار بود بدن چی شد بعد بگو تحریمیم. چه جوریه که تحریم هستیم، انواع گوشی و وسایل الکترونیکی و حتی داروهای قیمت آزاد وارد میشن اما مشکل فقط درباره داروهای خاص بود؟ بعد حداقل چیزی که نوشتی رو درست بخون. شاید شماها جنگ رو ندیدید و تجربه نکردید که یه کشور خارجی به صدتا بهانه به ما حمله کنه (مثل کشتار اعراب توسط ایرانها تو خوزستان برای صدام)، چه مزه ای داره.

   • دروغ گو مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

    اگه دسترسی بود پس چرا ساز و کار رو ایجاد کردن؟
    اها و یادت نره ۱۰ سال تحریم بود. طی این ۱۰ سال سیستم قاچاق دارو ایجاد شد تا بیمار ایرانی نمیره.
    ببین اگه دارو تحریم نیست پس چرا سوئد حتی چسب زخم نمیفروشه؟ خبرشو نخوندی؟
    ی
    به هر حال بلیس. بلیس پاهاشونو. شاید تو رو راه دادن بین خودشون. بعدم مسخرت کردن. خاورمیانه ایی

   • یادت رفت داعشو؟ مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

    داعشو یادت رفت؟
    یادت رفت داعش تو رودخونه های عراق ۲۰۰ نفر رو یکجا اعدام میکرد؟
    یادت رفت تو خوابگاه ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا دانشجو میکشتن؟
    امریکا چی گفت؟ امریکا گفت مستند نیست. امریکا گفت نیاز به اجازه مجلس سنا هست.
    این بود امریکا
    عراق دو هفته هی داشت کفش امریکاییا رو لیس میزد تا نیرو بفرسته. امریکا فرستاد؟
    کردستان عراقو یادت رفت؟ اون بارزانی خائن دیدی التماس میکرد برا امریکاییا تا نیرو بفرستن. موصل رو گرفت داعش. مردمشون فیلم میفرستادن داعش ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا ادم میکشه. اما غرب میگفت قابل مستند نیست.
    تنها شهر کرد نشین عراق که باقی مونده بود و اونم محاصره شده بود سلیمانیه بود. تنها یه شهر.
    اونم بعدا فهمیدن به خاطر امرلی بوده. امرلی یه شهر شیعه نشینه. این شهر مقاومت کرد. ۸۰ روز مقاومت. چون دم راه بود داعش مشغول این شهر بود و نیروهاشو از سلیمانیه کشیده بود بیرون تا امرلی رو بگیرن. اما امرلی ۸۰ روز سقوط نکرد. الان تو ایران هی دارن برا کردها رجز میخونن. همین امرلی اطرافش کرد نشینه. کردها فرار کردن. وقتی مردم امرلی نیرو مردمی تشکیل دادن, بقیه باقی موندن. کردها همه فرار کردن. این دیگه حرف خود غربیهاست. مستندهاشو که همین المان ساخت برو ببین . المان ساخته ها. شبکه زد اف المان. حتی کردها اعتراض کردن دروغه. اما چه دروغی؟ دیگه وقتی خود کردها میان میگن همه شهرا سقوط کرد من و تو چی بگیم؟

    کاسه لیسای غرب فرار کردن.
    و غربشون هم حتی فیلمو باور نمیکردن. هههههه. کاسه لیسا یادشون رفت حتی کردها فرار کردن. همین بارزانیهای اشغال خائن بسته بودن برن گمشن . هواپیماشون اماده رو باند منتظر بود تا فرار کنن.
    اما میدونی چی شد؟وقتی دولت امریکا حتی به دولت عراق ببی توجه بود و حتی جواب تلفن کاخ نخست وزیری عراق رو نمیداد, دولت عراق اومد به ایران تلفن زد. کاسه لیسای غرب یادشون رفت. غرب هیچوقت توی خاورمیانه ایی رو حتی قربانی حساب نمیکنه. چون ادم حسابت نمیکنه. انسان حسابت نمیکنه. دولت عراق ۲ هفته منتظر امریکا بود. میدونی پولشو دارن. نداشته باشن نفت میدن تا امریکا بیاد ازشون محافظت کنه. اما امریکا و المان و حتی فرانسه که لاشخور غرب هست جواب نمیدادن. چون اول باید کل عراق ویران میشد تا بعدا بیان بسازن نفت ببرن. پول عراقو ببرن. عراق اونقدر پولداره که همین چند وقت پیشا کل خسارتشو به کویت پرداخت. یه خسارت عجیبی بریدن زمانی که صدام حمله کرده بود تا الان عراق غرامت میداد.
    داعش تا بعقوبه رسیده بود. داعش تا بعقوبه هرچی بود رو گرفته بود. چه کرد نشین چه عرب نشین. همه رو هم قتل عام میکرد. بعد دو هفته دولت عراق داشت جمع میکرد بره. اما تو عراق حالا هرکی بود گفت به ایران بگین بیاد. به ایران بگین بیاد شاید بیان.
    حسن دانایی فر سفیر بود دیگه. گفت ما دیدیم داعش حتی تا اطراف بغداد جولان میده. داعش تا بعقوبه رو گرفته و نیروهای متحرکش به اطراف بغداد رسیده. عراقیا حتی داخل تانک امریکایی هستن میترسن و تانک رو میزارن فرار میکنن. ایران چیکار کرد؟
    سه شنبه شب بود بغداد دید نه از امریکا نه المان نه فرانسه نه بریتانیا نه روسیه از هیچ جا کمک نمیرسه به ایران پیام داد. به نقل از مستند دولت اسلامی ساخته ی المان. ساعت ۱ بامداد اولین هلیکوپتر ایرانی وارد بغداد میشه. حاج قاسم با اولین هلیکوپتر رفت. و حتی این ترکیه نبود. ترکیه از ترس شلوارشو خیس کرده بود. و تازه بعدا دیدی ترکیه عمدا تروریست از اروپا میاره میبره سوریه.
    کاسه لیسای غرب یادش رفت. یادشون رفت بغداد ده برابر هزینه ها رو حاظر بود بده اما امریکا حتی تلفنشونو جواب نمیداد. حتی المان نگاه میکرد. کردهاکه حتی شهر نداشتن. سلیمانیه که محاصره بود و حتی داعش داخل شهر شده بودن. المان حتی تلفن بارزانی رو نمیداد. تو مستندی که المان ساخت شبکه ی زد اف ساخته میگه بارزانی التماس سفارت المان رو میکرد تا نیرو بیا فقط خانواده خودشو نجات بده. عصر میشه میبینه حتی المان یه عدد نیرو براشون نمیفرسته.
    و حالا این کاسه لیسا این پاچه خوارای غرب که میگن نه ایران هیچ کاره بود یا ایران تو عراق چرا رفت جوابشو تو این چند خط پایین میدم. سه شنبه شب بغداد از ایران نیرو خواست. ساعت یک شب قاسم سلیمانی رفت بغداد. و صبح چهارشنبه بغداد رسما از ایران درخواست کمک کرد. این رسما خیلی مهمه ها. یعنی دولت عراق رسما درخواست کرد ایران بیاد. به ۱۰ ساعت نکشید درخواست رسمی شد.
    اره کاسه لیسای غرب. گداهای غرب. بدبختایی که شیرینی پخش کردین. یادتون رفت؟ حتی تلفن کردها رو جواب نمیدادن. حتی جواب بارزانی جونتون رو نمیدادن. بدبختایی که یادشون رفت حاج قاسم حتی کردستانو پاک سازی کرد. کدوم شجاعت کردها؟ دیگه فیلمهاش هست دیگه. برین رو نقشه. کدوم شهر کردستان عراق مونده بود که داعش نگرفته باشه؟
    تازه همون موقع از سپاه تو سلیمانیه بودن گردا میدادن توپخونه از ایران داعشو میزد. سند میخوایین؟ کاسه لیسایی که گدایی غربو میکنن معلومه سند میخوان.
    وقتی حاج قاسم رفت بغداد وضع رو دید. فقط تو بغداد نموند. خیلیا میگن ایران برا جون شیعه ها اومد. اما دروغگوی کاسه لیس غرب مگه کردها شیعه هستن؟ مگه بعقوبه و سامرا شیعه ان؟بالای بغدا همشون اکثریت سنی نشینه. اما قاسم سلیمانی چرا اول از همه رفت مناطق سنی نشین رو ازاد کرد؟ برین ببینین دیگه. اولین مناطقی که ازاد شد سنی نشینه. دروغگوهای کاسه لیس

    • خسته مرداد ۱۸, ۱۴۰۱

     “کرد ها فرار کردن” و “غرب پرست های کاسه لیس” عزیز تیکی چیزی داری؟ هر دو خط اینا رو گفتی.

    • امیر مرداد ۱۸, ۱۴۰۱

     فکر کنم به جای این که اینقدر درباره لیس زدن صحبت کنی (البته تو سبک شما لیس زدن جاهای دیگه خیلی طرفدار داره به خاطر همین زیاد میگید)، یادت باشه که قبل از حمایت آمریکایی ها و پشتیبانی هواییشون، نه به قول خودت حاج قاسم تونسته بود کاری بکنه نه بقیه. حتی تو خود سوریه هم اگه روسیه وارد نمیشد، کل سوریه رو حتی با حمله های شیمیاییشون از دست داده بودن. حالا هی بیا درباره لیسیدن حرف بزن بالاخره تخصصتونه.

  • h مرداد ۱۸, ۱۴۰۱

   یه تعداد از قلم ها و نیز رسانه ها ، عوامل و مزدوران غرب هستن مثل سایت خبر آنلاین که جیره و مواجبشون از غرب تامین میشه و همگی مزدور هستن . خیلی زور میزنن تا بر وحشت خود از قدرت نظامی و اتمی روسیه مسلط شوند. به قول یکی از سران دومای روسیه ، در صورت اینکه ناتو و غرب بیش از حد موی دماغ روسیه بشوند ، موشک های اتمی مافوق صوت روسیه ظرف ۵ دقیقه انگستان و ملکه رو به ذغال تبدیل خواهد کرد و نقشه انگلستان اولین مکانی است که فاقد جاندار خواهد شد و من برای اون روز لحظه شماری میکنم . آمریکا هم عددی نیست ، آمریکا هم به ذغال تبدیل میشه ، هم از چین میخوره ، هم از کره شمالی و هم قدرت نظامی اول دنیا ، روسیه . زنده باد پوتین ، مرگ بر مزدوران جیره خوار غرب

   • حامد مرداد ۱۸, ۱۴۰۱

    حیف اسم انسان برای شما حیوون های دو پا
    بخاطر دوتا ساندیس خونوادتون رو هم میفروشین

   • خسته مرداد ۱۸, ۱۴۰۱

    اتفاقی بیفته امثال شما رو باید اول از همه تیرباران کرد.از رجوی هم پست ترید.

 • به نام خدا مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  اسپانیا میخواست تانک بده به اوکراین. امریکا فشار اورد نده. چرا؟ چون تانکهای اسپانیا غربی و ساخت المانه.
  بعدم تانکهای ساخت شوروی سابق رو فرستادن اوکراین برا کمک. هنوز درس نمیگیرین ؟ غرب پرستا نمیخوایین بفهمین؟

  امنستی که همه تون میشناسین

  https://www.amnesty.org/en/latest/news/2022/08/ukraine-ukrainian-fighting-tactics-endanger-civilians/

 • به نام خدا مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  اسپانیا میخواست تانک بده به اوکراین. امریکا فشار اورد نده. چرا؟ چون تانکهای اسپانیا غربی و ساخت المانه.
  بعدم تانکهای ساخت شوروی سابق رو فرستادن اوکراین برا کمک. هنوز درس نمیگیرین ؟ غرب پرستا نمیخوایین بفهمین؟

  امنستی که همه تون میشناسین

  https://www.amnesty.org/en/latest/news/2022/08/ukraine-ukrainian-fighting-tactics-endanger-civilians/
  اینم لینکش.
  ببینین دیگه. چی نوشته؟ یه ذره سواد انگلیسی دارین دیگه.
  امنستی گفته ارتش اوکراین مردم خودشو به خطر انداخته از مردم خودش به عنوان سپر انسانی استفاده کرده.
  و همین اوکراین رفته به طرف نیروگاه هسته ایی شلیک کرده و گفته روسیه بوده.
  ببینین اگه تو غرب زندگی کرده باشین جریان خبری به دو صورت اتفاق میوفته. اگه روسیه حمله بکنه به نیروگاه تا شب نشده همه تیتر میزنن فیلم و عکس و مصاحبه.
  اما اگه خودشون بزنن نهایتا تیتر میزنن که به نیروگاه حمله شد. نمیگن کی حمله کرد. ولی چون اوکراین حمله کرد اونم عمدی. اونم برا اینکه یه چرنوبیل ۲ رقم بزنه اسمشو نمیگن. نمیگن خود اوکراین حمله کرد.

  قضیه اون اردوگاه نازی های ازوف رو دیدین؟ هفته پیش بود. خود اوکراین حمله کرد. بعد گفت روسیه زده. بعد تا شب همه تیتر زدن روسیه حمله کرده. همین الان برین رسانه های غربی ببینین رویه چطور شد. الان میگن تو جنگ بوده حمله اشتباهی شده به اردوگاه نازی های ازوف. کی حمله کرده؟ اوکراین. ولی اشتباهی بوده. غرب پرستای چاپلوس هم خفه خون گرفتن.
  اون قضیه کشتارها رو یادتونه؟ فیلمش اومد فیلمش اومد همین نازی های ازوف مردمو میزدن. مردم از شهر فرار میکردن همین نازی های ازوف مردمو با تیر میزدن مردم فرار نکنن. دویچه وله خبرشو نوشته. سواد دارین برین بخونین. تو قسمت فارسیش نگردین. تو قسمت انگلیسیش بگردین. تو قسمت فارسی برا ادمای غرب پرست ابله نوشته میشه اخبار. اون قسمت اصلا نمیگن. نمیگن داوطلبای بریتانیایی و استرالیایی با چشماشون دیدن . تو قسمت انگلیسی اما مینویسن. برا خودشون که دیگه نمیتونن دروغ بگن. کم کم این داوطلبا دارن سرشون به سنگ خورد دارن برمیگردن. طرف کوماندوی استرالیایی بوده. یک ماه نشد برگشت. گفت تو اوکراین خود ارتش اوکراین داره مردم رو میکشه. همین کوماندو که پشیمون شد برگشت استرالیا گفت ارتش اوکراین تو ورزشگاه میره تو بیمارستان میره بعد فرستده روشن میکنه تا موشک به بیمارستان بخوره. و دیگه چه چیزی مستند تر از گزارش خود امنستی؟
  امنستی لینکشو بالا گذاشتم.
  حالا یه سری غرب پرست برن پوتین اوکراینیا رو لیس بزنن. اگه نمیدونین بدونین اوکراینی ها اصلا به ایرانیا به چشم انسان نگاه نمیکنن. دیدین که. مهاجراشون رفت غرب حتی خود اوکراینیها گفتن ما سفیدیم ما نژادبرتریم. غرب چیکار کرد؟ اتوبوس فرستاد. تا ۱۰۰ متر پیاده نرن. قطار رایگان فرستاد. هواپیما فرستاد.
  اما ما چی؟ برین ببینین وضع ایرانیا چطوریه. تنها ۲۰ درصد ایرانیا شانس قبولی دارن. و همین اوکراینیها ببینین دیگه. پاشون رسید المان. اینجا دارن جوک میسازن. خودشونو سفید و نژاد برتر میگن. ایرانو یه عنکبوت کشیدن با روسیه دست داده. کاریکتاتورشو خود من دیدم.
  حالا غرب پرستا برن لیس بزنن مال اوکراینیا رو.
  تو المان فیلمش هست دیگه. چندتا جوان اوکراینیه. میان تو اتوبوس ۲ تا زن مهاجر رو کتک میزنن. یکی از مهاجرا ایرانیه. یکیش ترکیه ایی. پلیس میگیره این جوونا رو. جوونا میگن اونا مهاجر خاورمیانه ایی بودن.این جوونای اوکراینی میگن از بار اومده بودیم خسته بودیم. تو اتوبوس جا نبود. دیدیم مهاجر نشسته . دلیلشون خستگی بود. اه اه اره غرب پرستا برین اشک بریزین برا مظلومای اوکراینی که خسته بودن و ۲ تا زن رو زدن. حالا چون خاورمیانه ایی بودن و از ایران و ترکیه برا هیچکی مهم نیست. خاک تو سرتون .
  برا این جوونای خسته ی اوکراینی که صندلی نبود بشینن برین دسته گل بزارین جلو سفارتشون .

  اینم لینک امنستی دوباره
  https://www.amnesty.org/en/latest/news/2022/08/ukraine-ukrainian-fighting-tactics-endanger-civilians/

  حتی غرب ننه من غریبم بازی اوکراین رو فهمیده. حتی امریکا تانک المانی رو نزاشت از اسپانیا بره اوکراین. بعد یه سری میرن برا اوکراین گل میزارن.
  من پدرم مهندس پتروشیمیه. تو المان هیچوقت ما رو ادم حساب نکردن. و نمیکنن. نه منو که دانشجوم. نه پدرمو. نه شماهایی که غرب پرستی رو به حد اعلا رسوندین و کفش اوکراینی رو لیس میزنین.
  یه سر بیایین المان. حداقل سالی ۲۰ تا ادم خودشو اتیش میزنه چون واجد پناهندگی نیست. ادمایی که از دریا گذشتن. نصف دوستاشون نصف خانوادشون غرق شد. هزارکیلومتر پیاده راه رفتن. تو گرما و سرما. مرزهاشونو سیم خاردار گرفتن. جلو همون سیم خاردار کلی ادم فوت کرد. جلو چشم خبرنگار و پلیس. تو لهستان یه خانواده ایرانی ۵ نفره بودن اگه یادم باشه از سرما مردن. جلو چشم پلیس. دقیقا جلو چشم پلیس. و همین پلیس جلو کمک به این خانواده رو گرفتن. تو لهستان به صورت بومی مسلمان زندگی میکنه. مهاجر نیستنا. بومی خود لهستانه. اینا با ون کم اوردن. لباس اوردن. پلیس نزاشت. پلیس جلو ون کمک رو گرفت. تو زمستون اروپا به صبح نکشید. اینا همشون یخ زدن. فوت کردن. وقتی مردن پلیس راهو باز کرد دیدن عه اینا از سرما یخ زدن. چند نفر دیگه هم بودن. خیلیا به صبح نکشیدن و مردم جلو چشم پلیس. بعدم جنازه شونو بردن قبرستان مسلمونا خاک کردن. مستندش رو ساختن.
  اما اوکراینی سفید نژادپرست برا اینکه پیاده نره از پول مالیات من اتوبوس فرستادن.
  دقیقا ۲ سال قبل تو شهری که من توش هستم یه زن هموطن خودشو به اتیش کشید. زن بود. اما پناهنده حساب نمیشد. زنی که شوهرشو تو دریای یونان از دست داد. زنی که پسرش تو دریا غرق شد. زنی که تو زمستون پیاده خودشو رسوند المان. پناهندگیش حساب نشد. خودشو به اتیش کشید. فوت کرد بعد چند روز. ۴ سال قبل تو شهرمون یه اقای هموطن خودشو به اتیش کشید. فوت کرد. یک سال بعدش همسر این اقا خودشو زیر قطار انداخت. دختر و پسراش ۲۰ و ۲۵ سالشونه اما تو بیمارستان روانی بستری ان.
  اردوگاه استرالیا که نگم. ماهی نیست چند نفر خودشونو نکشن. و اکثرشونم هموطنای من و تو هستن.
  افغانیا سوریها خیلی کم خودکشی میکنن. اصلا ندیدم. شاید به سختی سخت عادت دارن.
  اما همین استرالیا برا اوکراینی ویزا میده .
  حالا اینا هیچی یه سری غرب پرست دیگه تو المان داریم موسسه خیریه و کمک میزنن. اما دریغ از کمک به مهاجرا. دریغ از کمک به هموطنای خودمون. به بی خانمان الکلی مست المانی کمک میکنه. اما مهاجری که مست نیست. پول نداره زیر پل میخوابه رو حاظر نیست بهش کمک کنه. اینقدر غرب پرست. و یادمه اوایل جنگ اوکراین چیکار کردن. ون میخریدن میرفتن اوکراین کمک میکردن. ولی اینجا مهاجر هموطن خودشو میسوزونه اینا چشمشون بستس. کمک نمیکنه. غرب پرستن. تازه اون سفید اوکراینی حتی ادم حسابش نمیکنه.
  گوگل رو باز کنین. بزنین خودکشی پناهجوی ایرانی. ماهی نیست تو المان خودکشی نکنن. اره برن فک پای اوکراینی که ادم حسابشون نمیکنه رو بلیسن. بهتره.
  حالا جالبه. یه بار این بحث رو تو تلگرام گذاشتم. وای باورتون نمیشه چقدر غرب پرست ریختن سرم. چقدر غرب پرست. و جالبه چه دلایلی برا دفاع میاوردن.
  مثلا میگفن مهاجر خاورمیانه ایی هست. یعنی یه ایرانی خودش قبول داره اگه از خاورمیانه باشی یه پله که هیچی چند پله پایینتری. به خدا منی که دانشگاه اینجا درس میخونم هیچکی رو ندیدم اینطوری بگه. دانشجوهای ایرانی رو ببینی شب و روز برا دوست شدن با یه خارجی غربی له له میزنن. به خدا له له میزنن. تا پز بدن ارع با یه غربی دوستیم. حتی معروفیم به این رفتار. حتی شده اون غربی گفته چرا اینقدر دور و برش میگردی؟ چرا دور و بر مثلا دانشجوی پاکستانی نمی پلکی؟

  یادمه دلیل دیگشون این بود چرا تو ترکیه درخواست پناهندگی نمیدن؟ این رو جدیدا راست افراطی های المانی هم میگن. میگن چرا مهاجرای خاورمیانه تو عربستان یا ایران یا ترکیه نمیرن برا پناهندگی؟ اخه یکی نیست بهشون بگه مگه این کشورا و کشور خودمون سیستم پناهندگی داریم؟ مردم خود این کشورا فراری ان.

  یه سر به احزاب راست افراطی که مهاجر ببینن البته غیر اوکراینی شو به طرف تف پرت میکنن, باور نمیکنی چقدر ایرانی عضو این احزابه. تو اتریش که معروفه. طرف پوستش با یه افریقایی مو نمیزنه از نظر تاریک و سیاه بودن, رفته بوده عضو حزب الترناتیو برا اتریش شده. حالا این یه حزب نازی هست. به ۱ سال نکشید حزب رو ول کرد. اونقدر براش جوک ساختن. همون حزب الترناتیو حتی یه بار به جلسشون دعوتش نکرد. سرخورده شد. ول کرد.
  یا تو همین المان. یه خانومه بودش اینم معروف شد. عضو یه حزب راست افراطی ضد مهاجر بود. خانومه هموطن خودمونا. حتی تو المان به دنیا اومده بود ولی خب پوستش تیره. موهاش سیاه. طرفدارای این حزب افراطی بهش میگفتن کله سیاه از حزب ما گم شو بیرون. تو شهری که ساکن بوده و از اونجا عضو شده, مردم حامی این حزب افراطی تظاهرات کرده بودن بر علیه خانومه. و حزب رو تهدید کرده بودن این خانومو از حزب نندازی بیرون به یه حزب دیگه رای میدیم. خانومه رو انداختن بیرون.

  حالا احزاب راست افراطی چی هست اصلا؟
  اصل احزاب راست افراطی بر مبنای همین سفید بودن و برتر بودن نژاد سفید بنا شده. و تازه هر ادمی رو سفید نمیدونن. من و تو سفیدیم؟ شاید خودمون بگیم اره سفیدیم. اما تنها ساکنین اروپای غربی یعنی خودشونو سفید میدونن. حتی ایتالیایی ها رو سفید نمیدونن. ایتالیایی ها رو رومن میگن. رومان. الان رومان مترادف با کولی شده.
  اسپانیایی ها رو هسپانیک میگن. اینا هم سفید حساب نمیکنن.
  حتی فرانسوی ها رو که ۸۰ درصدشون موهای سیاه دارن رو سفید حساب نمیکنن. فقط چون موهاشون سیاهه. بعد عده ایی غرب پرست کاسه گدایی به دست پاشون رسید المان رفتن عضو احزاب راست افراطی شدن.

  چندساله خطر راست افراطی ها تو کل اروپا بالا رفته بود. حتی تو امریکا. تو امریکا هم اونقدر خطرش بالا رفته اف بی ای و پلیس از لفظ دومستیک تروریسم برا این ها استفاده میکنه. یعنی نژادپرستای سفید همرده با القاعده شدن. حالا خیلیا میگن جنگ اوکراین یه خوبی داشت این بود خیلی از این نژادپرستا که خطرناک شدن شناسایی شدن. قبلا مثلا bnd المان یا همون معادل وزارت اطلاعات به زحمت اینا رو شناسایی میکرد. الان به راحتی همه رو شناسایی کرد. بعد یه سری غرب پرستی که تازه به المان رسیدن میرن با اینا دم خور میشن. بدبخت اسمت بره تو لیست bnd با یه القاعده ایی هیچ فرقی نداری. فکر نکن چون این ادما سفیدن پس هیچ کاری ندارن. تلفنت شنود میشه. کارتهای بانکیت کنترل میشه. سیگار بخری ثبت میشه.

  اینم بگم و از حضورتون مرخص بشم.
  بدترین ترور رو تو المان یه ایرانی انجام داد. یه ایرانی که اونقدر درگیر این نژادپرستی شده بود. اونقدر پدر مادرش گفته بودن مهاجرا بد هستن. در حالی که خودشم مهاجر بودا. اونقدر با سفید پوستای نژادپرست گشت, اخرش سفید پوستا مسخرش کردن. اینم هموطنمون که اسمش علی بود سرخورده شد. اتفاقا نوجوون بود. اما با تربیتی که شده بود و با حرفای پدر مادرش که طرفدار نازیسم و برتری سفید بودن, اینطور بزرگ شده بود. اما وقتی باقی سفید پوستا تو مدرسه مسخرش میکنن میدونین چی میشه؟ اسلحه میخره. میره ۱۱ تا ادمو میکشه. اتفاقا ۱۱ تا مهاجر بودن. به سفید پوستا شلیک نمیکنه. فقط به مهاجرا شلیک میکنه. و طی گزارشهای بعدی که و خبرگزاریها منتشر میشد به دو موضوع پی برد جامعه ی المان. به قدری که ما نژادبرتر میکنیم خود المانیا نمیکنن. موضوع دوم والدین اینا بودن که تو گوش بچه شون کرده بودن ما یعنی ایرانیا هم سفیدیم و بقیه نژاد پست هستن. اگه المانی خودشو نژاد برتر میدونه پس ما هم جزوشونیم. اما والدینش نیومدن بهش بگن اون نژادپرستا اشتباه میکنن. و این والدین متاسفانه کلکسیون اشئا نازی داشتن. طرفدار نازیسم بودن. نتیجه ش این شد پسرشون رفت ۱۱ تا ادم کشت. که تبدیل شد به وحشتناک ترین حادثه تروریستی المان در قرن جدید.
  یا تو سوئد یادمه یکی از دوستام همینو میگفت. ۲۰ سال پیشا یه هموطنمون میره اونجا یه دیسکو رو اتیش میزنه. تو دنیا شاید ۱۰ تا دیسکو رو عمدا اتیش زدن. که عموما به دست تروریستای افراطی اسلامی بوده. اما تو سوعد یه دیسکو اتیش میگیره. بدترین جنایت سوعد. ۴ نفر هموطن خودمون که اوایل جوونیشون بوده میخوان برن دیسکو. یا کارت شناسایی نداشتن یا دلیل دیگه راهشون نمیدن. اینام برمیگردن دیسکو رو اتیش میزنن. ۶۳ نفر تو اتیش میسوزه .۲۱۳ نفر هم زخمی میشن. اکثر این ۲۱۳ نفر تا الان صورتهاشون حتی با عمل زیبایی , به حالت سابق برنگشته. یعنی اسیب اونقدر شدید بوده.
  حالا سوابق این ۴ نفر نشون داد ۳ نفرشون از قبل سابقه ی محکومیت داشتن. چه محکومیتی؟ عضو گروه راست افراطی و جرمهای نژادپرستی داشتن. درس زیادی بهمون میده. چه تو المان که تروریستی بود چه تو سوئد که جنایی بود عاملین جنایت و ترور درگیر این گروه های نژادپرستی شده بودن. و منی که تو این فرهنگ بزرگ شدم یه چیزو میدونم. اینکه والدینشون کوتاهی نکرده. بلکه اینا رو اینطور بزرگ کردن. تو گوششون خوندن تو نژادبرتری و اینام بزرگ شدن رفتن کشتن.

  اره این غرب پرستی. غرب پرستی که اونقدر غرق میشی حاظری اسلحه بخری ادم بکشی. یا بری ۶۳ انسان بیگناه رو اتیش بزنی.
  غرب پرستا حالا برین کف پای اوکراینیها رو لیس بزنین ببینیم به کجا میرسین.

  • حمید مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

   ۱۰ طومار مطالب بی معنا و پر از بیهودگی نوشتی تا پوتین رو تطهیر کنی خدا شفات بده حالا برو جایزت رو از پوتین بگیر

 • کاسه لیسای غرب خفه خون گرفتن مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  حالا این کاسه لیسای غرب همه چی رو فراموش کردن.
  یه سری پان ترک که کف پای ترکیه رو میلیسن. دیدم ها. لباس ترک رو میبوسید میگفت تبرکه از ترکیه اومده. یادشون رفت حتی ترکیه نیرو نفرستده بود تو سنجار. حتی یک عدد نیرو نفرستاده بود طرف سنجار و مناطق شمال عراق. داعش چنان میکشت ترکمن ها رو. اها اونا شیعه بودن. حالا بعد اینکه ازادشون کردیم ترکیه وارد شد. ایران حاج قاسم بدونه توجه به قومیت و مذهب رفت. کرد بود ازادشون کرد. ترکمن بود ازادشون کرد. عرب بود ازادشون کرد.
  حالا بارزانی های خائن فراموش کردن. میگن حاج قاسم اصلا نبود.
  حالا بعضی پان ترکها یادشون رفت. ترکیه که تروریست میاورد از اروپا تا ادم بکشه.
  عربها و این صدر هم فراموش کرد همون موقع فرار کرده بود اومده بود قم. نه نیرویی داشت. و حتی از ترس بیانیه بر علیه داعش نداده بود.
  بلیسید غرب پرستا. بلسید . فقط امیدوارم اون کشور غربی کاسه لیسی تون رو برا ویزا دادن قبول کنن.
  ههههه.

  • خسته مرداد ۱۸, ۱۴۰۱

   خیلی دوست دارم بدونم حاج قاسم برخوردش با سوری ها چطوری بود.