ساعت طلایی آدولف هیتلر ۱ میلیون دلار فروخته شد

ساعت طلایی آدولف هیتلر ۱ میلیون دلار فروخته شد

ساعت طلایی متعلق به آدولف هیتلر که توسط یک سرباز فرانسوی در لحظات پایانی جنگ جهانی دوم از مخفیگاه کوهستانی او دزدیده شده بود، به قیمت ۱ میلیون دلار به فروش رسید. این ساعت که توسط ساعت‌ ساز سوئیسی LeCoultre ساخته شده، دارای حروف اول نام رهبر نازی، علامت سواستیکا و آرم عقاب حزب نازی است.

ماجرای ساعت طلای هیتلر چیست؟

ساعت هیتلر همچنین دارای سه تاریخ است: تولد هیتلر، تاریخی که او به عنوان صدراعظم آلمان منصوب شد و تاریخ پیروزی حزب نازی در انتخابات ۱۹۳۳. با وجود اینکه انتظار می رفت این ساعت در حراج تاریخی الکساندر در ایالت مریلند ایالات متحده به قیمت حدود ۴ میلیون دلار فروخته شود، در نهایت ۱ میلیون دلار فروخته شد.

ماجرای ساعت طلای هیتلر چیست؟

بیل پاناگوپولوس، رئیس این حراج، گفت که تا به حال ساعتی از هیتلر برای فروش عمومی عرضه نشده بود. او گفت: «این ساعت احتمالاً در سال ۱۹۳۳ پس از اینکه هیتلر صدراعظم آلمان شد و اساساً بر هر جنبه ای از اداره کشور اختیار کامل پیدا کرد به او داده شد. به احتمال زیاد، این ساعت توسط خود حزب نازی به منظور قدردانی از دستاورد او و برای تشکر از ارتقای قدرت حزب به او داده شد. این ساعت کاملا منحصر به فرد است!»

ماجرای ساعت طلای هیتلر چیست؟
گروهبان روبرت میگنوت

در ۴ مه ۱۹۴۵، سرباز فرانسوی، گروهبان روبرت میگنوت، این ساعت را از خانه کوهستانی هیتلر در باواریا، جنوب آلمان برداشته است. واحد او، کمی جلوتر از سربازان آمریکایی به ساختمان حمله کرده بودند، اما متوجه شد که این مکان به تازگی رها شده است. سپس سربازان هر آنچه را که می توانستند در کوله پشتی خود حمل کنند غارت کردند و وسایل شخصی هیتلر با ارزش ترین غنایم آنجا بود.

ماجرای ساعت طلای هیتلر چیست؟

بعد از بازگرداندن ساعت به فرانسه، میگنوت آن را به پسر عموی خود فروخت که نوه او اکنون این میراث را به حراج گذاشته است. در نامه سرگشاده‌ای که توسط ۳۴ رهبر یهودی امضا شده بود، این حراج نفرت‌انگیز توصیف شده و خواسته اند که این ساعت، از حراج خارج شوند. اما آقای پاناگوپولوس معتقد است که این حراج به منظور تجلیل از دیکتاتور نازی نبوده است. او تاکید کرد: «در عوض، این یک اثر تاریخی فوق‌العاده کمیاب است که عمیقاً یادآور یکی از تاریک‌ترین دوره‌های تاریخ جهان است و بنابراین بسیار مهم است.»

بیشتر بخوانید:

لیوان شخصی آدولف هیتلر به قیمت ۱۱,۰۰۰ دلار به حراج گذاشته شد

حراج کلید توالت آدولف هیتلر در یک حراجی

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود