بهترین زمان برای انجام همه چیز؛ از زمان خوردن صبحانه تا زمان خواب

بهترین زمان برای انجام همه چیز؛ از زمان خوردن صبحانه تا زمان خواب

به سختی می توان مدیریت زمان داشت، برنامه ریزی کرد و یک برنامه زمانی فشرده را در پیش گرفت؛ یعنی بدانیم دقیقا هر کاری را چه زمانی باید انجام دهیم.

اما تحقیقات جدید بهترین زمان ها را ، ساعت به ساعت ، برای انجام هر کاری که در طول روز نیاز به انجام آن دارید نشان داده است. این برنامه شامل زمان غذا خوردن، زمان ورزش و مهمتر از همه، زمان چرت زدن است.

یک ساعت زودتر از حالت عادی بیدار شوید.

مطالعه نشان داد که وقتی افراد یک ساعت زودتر از حد معمول از خواب بیدار می شوند، خطر ابتلا به افسردگی در آنها ۲۳ درصد کاهش می یابد.

۷:۱۱ صبح: وقت صبحانه

دانشگاه مورسیا دریافته است که این زمان، زمان ایده آل برای شروع غذا خوردن است.

البته، زمان دقیق غذا خوردن به ساعتی که از خواب بیدار می شوید بستگی دارد. بهتر است ظرف دو ساعت پس از بیدار شدن غذا بخورید.

۸ صبح: اگر زن هستید ورزش کنید

تحقیقات نشان داد زنانی که بین ساعت ۶ صبح تا ۸ صبح ورزش می کنند نسبت به زنانی که بین ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ ورزش می کنند چربی بیشتری می سوزانند. اما این برای مردان یکسان نیست و باید تا غروب صبر کنند تا حرکت کنند.

۹ صبح: یک قهوه بنوشید

مغز شما به محض بیدار شدن به قهوه نیاز ندارد! سطح کورتیزول در ابتدا به اوج خود می رسد و شما را بیدار می کند. بهتر است کمی صبر کنید تا دوباره کورتیزول کاهش یابد. به این ترتیب، در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید و زمانی که بیشترین تاثیر را داشته باشد، کافئین خود را افزایش خواهید داد.

۱۱ صبح تا ۱۲ بعد از ظهر: وقت انجام مهمترین کارها

سطح هوشیاری شما در این زمان به اوج خود خواهد رسید، بنابراین، بهتر است کارهایی را که واقعاً باید انجام دهید، طبق برنامه ریزی در این ساعات انجام دهید.

ساعت ۱۲:۳۸: وقت ناهار

دانشگاه مورسیا دریافته است که دیر غذا خوردن، بعد از ساعت ۳ بعد از ظهر، بد است. تحقیقات نشان می دهد که بهترین زمان برای غذا خوردن دقیقا ساعت ۱۲:۳۸ بعد از ظهر است.

بعد از ظهر: بیشتر کار کنید، اما مراقب باشید

دانشمندان در سال ۲۰۱۵ دریافتند که کارمندان باید هر ساعت از روی میز خود بلند شوند و دو دقیقه پیاده روی کنند تا ۳۳ درصد از مرگ زودرس جلوگیری کنند.

در برنامه ریزی کاری خود ، مطمئن شوید که به طور منظم به چشم خود در برابر صفحه نمایش استراحت می کنید؛ هر ۲۰ دقیقه به مدت ۲۰ ثانیه به دور نگاه کنید.

۳ بعدازظهر: زمان یک چرت کوتاه

چرت کوتاه باید برای زمانی تنظیم شود که سطح انرژی شما کاهش یابد و شما احساس بهره وری کمتری داشته باشید. چرت زدن با افزایش سن اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، زیرا به ما کمک می‌کند به هشت ساعت خواب مطلوب در روز برسیم، زمانی که چرت شبانه ما بیشتر مختل می‌شود.

ساعت ۵ بعد از ظهر: به وقت شام

پژوهشی که در سال ۲۰۱۸ در مجله متابولیسم سلولی منتشر شد نشان داد که هر چه دیرتر غذا بخوریم، ساعت بدن ما بدتر می شود.

این امر به ویژه با افزایش سن صادق است. این زوال ساعت شبانه روزی وابسته به سن با افزایش خطر ابتلا به بیماری های متابولیک، بیماری های قلبی، سرطان و زوال عقل برابری می کند.

و کمتر از سه ساعت قبل از خواب نباید بخوریم و بیاشامیم.

۶.۳۰ بعد از ظهر: اگر مرد هستید ورزش کنید

قدرت مردان بعد از تمرینات صبح و عصر افزایش می یابد، اما عصر فواید بیشتری به همراه دارد.

این شامل کاهش فشار خون سیستولیک و خستگی است. چربی سوزی نیز بیشتر از صبح تحریک می شود.

ساعت ۹ شب: تلفن را خاموش کنید

اگر بلافاصله قبل از خواب از دستگاه های ساطع کننده نور استفاده شود، کمبود خواب می تواند بدتر شود. علاوه بر این، می تواند ساعت بدن را مختل کند، و بر عملکرد، سلامت و ایمنی تأثیر منفی بگذارد.

ساعت ۱۰ شب: وقت خواب

خوابیدن زودتر از ساعت ۱۰ شب و دیرتر از ساعت ۱۱ شب با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.

اما ثبات مهمترین چیز است؛ بنابراین به هر روتینی که انتخاب می کنید پایبند باشید.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

چگونه مدیریت زمان انجام دهیم؟ ۱۰ نکته مهم به روایت «دیوید لوئیس»

۳۰ قدم تا مدیریت زمان؛ چگونه از وقت خود بهترین استفاده را ببریم

چگونه زمان پاسخ گویی به ایمیل ها را مدیریت کنیم

منبع: thesun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود