اردشیر مطهری ، نماینده گرمسار و آرادان به دو سال حبس تعزیری محکوم شد

اردشیر مطهری ، نماینده گرمسار و آرادان به دو سال حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری های داخلی مدعی شده اند که اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی به دو سال حبس تعزیری محکوم شده ، ادعایی که توسط این نماینده مجلس تکذیب شده است. به ادعای رسانه ها، با رأی شعبه ۶۷ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، اردشیر مطهری، نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس به عنوان گرداننده اصلی کانال تلگرامی موسوم به «حساب کشی» به همراه یک نفر دیگر گناهکار شناخته شده و به دو سال حبس تعزیری محکوم شده است. در رآی دادگاه تجدیدنظر که در آن نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس به اتهام مشارکت در نشر اکاذیب به تحمل دو سال حبس تعزیری و از بابت توهین به پرداخت ۸۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شده، چنین آمده است:

… محرز گردیده، گرداننده اصلی کانال حساب‌کشی و ادمین آن، آقای اردشیر مطهری می‌باشد؛ فلذا با رد تجدیدنظرخواهی تجدیدنظرخواهان مستند به بند الف ماده ۴۵۵ قانون فوق، چون آقایان اردشیر مطهری و مهدی خالقی فاقد سابقه محکومیت مؤثر کیفری هستند، با رعایت بند ث ماده ۳۸ و مواد ۴۰، ۴۶، ۵۰، ۵۱، ۵۲، ۵۳ و ۵۴ از قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ قرار تعلیق باقیمانده مدت حبس مندرج در دادنامه تجدیدنظر خواسته را به مدت سه سال صادر و اعلام می‌نماید چنانچه تا پایان مدت تعلیق، مرتکب جرم عمدی موجب حد، قصاص، دیه یا تعزیر تا درجه هفت نشوند، محکومیت تعلیقی آنان لغو و بی‌اثر خواهد گردید. دادنامه، تجدیدنظر خواسته را با تعلیق اعمال شده تایید می‌نماید. این رأی طبق ماده ۴۴۳ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ قطعی است.

اردشیر مطهری کیست و چرا به دو سال حبس محکوم شده است؟

خبرگزاری فارس در مورد اتهامات اردشیر مطهری گفته است:

یکی از آخرین موردهای هتاکی کانال حساب‌کشی، به خانواده سردار شهید سلیمانی بود که موجی از خشم شهروندان گرمساری را با خود به همراه داشت و آنها مقابل دادگستری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند؛ اما اردشیر مطهری با صدور بیانیه‌ای در آن زمان، این اقدام کانال حساب‌کشی را محکوم کرد و از نهادهای امنیتی و قضایی خواست تا با توهین‌کنندگان به خانواده سردار سلیمانی قاطعانه برخورد کنند.

خردادماه سال گذشته دادستان شهرستان گرمسار در نامه‌ای به حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور نوشت: از حدود ۲ سال پیش یک کانال تلگرامی در سطح استان سمنان به ویژه شهرستان گرمسار شروع به فعالیت کرد که هدف خود را افشاگری برخی مفاسد اعلام کرده بود اما با گذشت زمان طرح مسائل غیرواقعی از جمله مسائل اخلاقی توسط این کانال، شیرازه و اساس بسیاری از خانواده‌ها را مورد آسیب جدی قرار داد که تاکنون بیش از ۳۰ فقره شکایت علیه این کانال به ثبت رسیده است.

اردشیر مطهری کیست و چرا به دو سال حبس محکوم شده است؟

اردشیر مطهری کیست؟

اردشیر مطهری سرهنگ بازنشسته ناجا و نماینه مجلس دوره یازدهم از حوزه انتخابی گرمسار، آرادان و ایوانکی بوده و در انتخابات ریاست جمهوری اخیر، رییس ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی در گرمسار بوده است. وی سمت های فرمانده و جانشین نیروی انتظامی منطقه گرمسار، فرمانده قرارگاه ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، فرمانده قرارگاه ستاد کل نیروهای مسلح، فرمانده گشت‌های انتظامی تهران بزرگ، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، فرمانده یگان امداد (ویژه) تهران بزرگ را در کارنامه داشته و در سال ۱۳۹۳ با درجه سرهنگ تمامی از ناجا بازنشسته شده است. در زمینه تحصیلات نیز گفته می شود که اردشیر مطهری کارشناسی علوم اجتماعی مردم‌شناسی، کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی گرایش آسیب‌شناسی اجتماعی را داشته و دانشجوی دکتری خصوصی حقوق است.

دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • بایرام مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

    اگر به جای کانال زدن میرفت میلیار میلیارد اختلاس میکرد هیچکس کاری به کارش نداشت. توی این مملکت برای یک مسئول فقط حرف زدنه که جرم محسوب میشه. البته این طرف هم بعید می دونم دنبال مطالبه گری حقوق ملت بوده باشه احتمالا توی کانالش حرفهای جناحی میزده که به مذاق بعضیها خوش نیومده.

  • 111 مرداد ۲۷, ۱۴۰۱

    تازه محکومیتش بخاطر عدم سوءپیشینه موثر معلق شده! آیا برای بقیه مردم هم همینطور برخورد می کنند؟