در صورت وقوع جنگ هسته ای کدام کشورها بیشترین و کمترین تلفات را می دهند؟

در صورت وقوع جنگ هسته ای کدام کشورها بیشترین و کمترین تلفات را می دهند؟

محققان در دانشگاه روتگرز  Rutgers University، تجزیه و تحلیل جزئیات تاثیر یک نبرد هسته ای را بررسی کرده اند. آنها بر این باورند علاوه بر انسان هایی که در هنگام جنگ کشته می شوند، عواقب جنگ هسته ای منجر به مرگ بیش از پنج میلیارد نفر در سراسر جهان از گرسنگی خواهد شد. بر اساس این مطالعه، کشورهایی از جمله بریتانیا، ایالات متحده، آلمان، فرانسه و چین شاهد ویرانی محض خواهند بود و تقریباً همه تا سال دوم کشته خواهند شد. از سوی دیگر، کشورهایی مانند آرژانتین و استرالیا در مقایسه با آن‌ها پیشرفت خواهند کرد، با وجود اینکه تصور می‌شود همه دام‌ها بمیرند و هیچ تجارتی با دیگر کشورها وجود ندشته باشد، اما تلفات انسانی در این مناطق صفر خواهد بود.تلفات نبرد هسته ای در دنیا چقدر است؟پروفسور آلن روباک، از دانشگاه روتگرز در نیوجرسی، گفت: «همانطور که در هیروشیما و ناکازاکی دیدیم، همه می‌دانند که اثرات مستقیم نبرد هسته ای وحشتناک خواهد بود. کار ما نشان می دهد که ممکن است بیش از ده برابر مردم در سایر نقاط جهان به دلیل تأثیرات بر آب و هوا و کشاورزی جان خود را از دست بدهند.»

تلفات نبرد هسته ای در دنیا چقدر است؟
بهترین و بدترین نقاط برای زنده ماندن بعد از جنگ هسته ای

در این مطالعه، دانشمندان شش سناریو شامل جنگ‌ های هسته‌ ای با اندازه‌های مختلف، از جمله بین هند و پاکستان و ایالات متحده و روسیه را در نظر گرفتند. آنها محاسبه کردند که چه مقدار دوده ضد آفتاب از طوفان های آتشین ناشی از انفجار بمب های هسته ای وارد جو می شود. حتی در کوچکترین درگیری که تعداد کشته شدگان آن بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر است، احتمالا بیش از یک میلیارد نفر به دلیل نابودی محصولات از غذا محروم شوند. اما یک نبرد هسته ای تمام عیار می‌تواند شاهد چنان کاهش عظیمی در بازده محصولات باشد که ۷۵ درصد از جمعیت جهان تنها در دو سال از گرسنگی می‌میرند.

تلفات نبرد هسته ای در دنیا چقدر است؟
دانشمندان بر این باورند که مردم آرژانتین پس از یک نبرد اتمی با کمبود غذا مواجه نخواهند شد

دانشمندان با نادیده گرفتن شمارش اولیه تلفات ناشی از سلاح‌های هسته‌ای به تخمین‌هایی دست یافتند و در عوض کاهش کشاورزی را از افت نور خورشید به دلیل دوده و دما مدل‌سازی کردند. آنها معتقدند در اکثر کشورها، حداقل ۹۰ درصد کاهش کالری بوجود می آید. اما برخی از مکان‌ها مانند استرالیا، آرژانتین، پاناما، پاراگوئه و هائیتی میزان کالری تولیدی خود را حفظ می‌کنند زیرا از قبل محصولات مقاوم‌تری مانند گندم را به صورت انبوه کشت می‌کردند و جمعیت کمتری دارند.تلفات نبرد هسته ای در دنیا چقدر است؟این تحقیقات پس از آن صورت گرفت که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل هشدار داد که جهان به اسلحه پر شده آرماگدون هسته ای خیره شده است. او معتقد است که بحران در اوکراین و تایوان، جهان را به ورطه هسته‌ای نزدیک‌تر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

۱۸ واقعیت جالب و کمتر شناخته شده در مورد بمب های اتمی و قدرت ویرانگر آن ها

اژدر هسته‌ای جدید چین با رآکتور کوچک یکبار مصرف و کاربردی‌تر از «پوسایدون» روسی

منبع: The Sun
مطالب مرتبط
۳ نظر

ورود

 • مهدی مرداد ۲۷, ۱۴۰۱

  تقیرات اقلیمی و گرمایش جهانی کره زمین ، از بمب هسته ای برای انسان خطرناک تره !
  بمب هسته ای در چند ثانیه انسان را نابود می کند ! مرگ سریع !
  تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی = درگیری بین انسان ها ، زجر گرسنگی ، تکه تکه کردن همدیگر برای کمی آب = مرگ زجر آور

 • امیر مرداد ۲۷, ۱۴۰۱

  هزار و چهارصد سال پیش وعید داده شد دو سوم جمعیت زمین قبل از ظهور می میرند.
  حالا شاید بگید برو بابا؛ تا یه خبری پیدا شد جعل حدیث کردین.
  واسه ی همین شما رو ارجاع میدم به سخنرانی رد شبهه ی قیام خونین امام زمان در ماه ها پیش از این مقاله.
  اینم یه کلیپ ازش
  https://www.aparat.com/v/lNXVn?playlist=1171140

 • جواد مرداد ۲۷, ۱۴۰۱

  متأسفانه در این جنگ ما کم تلفات نمیدیم چون بعد درگیری هند و پاکستان آب جنوب و مرکز کشور آلوده میشه و ممکنه تو جنوب سونامی بیاد