امگا ۲۰۴۰؛ یک خودروی مفهومی برقی مخصوص آفرود در دنیای پسا آخرالزمانی

امگا ۲۰۴۰؛ یک خودروی مفهومی برقی مخصوص آفرود در دنیای پسا آخرالزمانی

شرکت دلوریان موتور (DeLorean Motor) قبلا با عرضه خودروی برقی Alpha5 EV رویای عاشقان خودرو برای احیای خاطرات ارزشمند فیلم‌های «بازگشت به آینده» برآورده کرده بود. اما این شرکت خودروسازی آمریکایی به این خودرو بسنده نکرد و دو خودروی مفهومی دیگر به نمایش گذاشت: یکی از آنها کوپه جدیدی به نام Alpha5 Plasmatail 2024 متعلق به آینده نزدیک است و دیگری یک آفرود شگفت‌انگیز به نام DELOREAN OMEGA 2040 (امگا ۲۰۴۰) برای دنیای پسا آخرالزمانی که در سال ۲۰۴۰ اتفاق می افتد.

این دو خودروی مفهومی در مراسم افتتاحیه DeLorean House “A Glimpse Into The Future” در هفته خودروسازی Pebble Beach 2022 به نمایش درآمدند.

خودروی مفهومی Omega 2040؛ خیلی فراتر از زمان حال

خودروی مفهومی Omega 2040 به سبک باجا با طراحی لانه زنبوری در استانداردهای سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. البته به هیچ وجه به واقعیت نزدیک نیست. اما ما در مورد سال ۲۰۴۰ صحبت می کنیم نه زمان حال!

این خودروی الکتریکی برای مسیرهای خارج از جاده یا آفرود طراحی شده است. شاید امگا ۲۰۴۰ برای یک توپوگرافی و شرایط جوی و خشکسالی ناشی از اقدامات انسانی کاملاً تغییر طراحی شده باشد. خودروی DeLorean چیزی فراتر از طراحی سنتی خودرو به شمار می رود.

به نظر می رسد نیمه پایینی این وسیله نقلیه دو نفره، یعنی به طور دقیق چرخ ها و شاسی، ترکیبی از کامیون مسابقه و ماه‌نورد باشد. انگار ارتفاع بلند سواری و چرخ‌های درشت با آن رینگ‌های عجیب برای دنیایی پسا آخرالزمانی ساخته شده‌اند.

سیستم فنربندی مستقل در هر چهار چرخ بدون هیچ شکی به عملکرد بالای آن اشاره دارد. وقتی اسم شرکت دلوریان به میان می آید، این طراحی خیره کننده تعجب آور نیست زیرا آنها به ایجاد خودروهای آینده‌گرایانه عادت دارند.

چراغ‌های جلو و عقب در امگا ۲۰۴۰ شگفت‌ انگیزترین بخش طراحی‌ هستند  که می توانید در خودروی چهار چرخ مشاهده کنید.

جلوپنجره با مجموعه ای از پنل های خورشیدی لانه زنبوری شکل روی شیشه پانوراما تا سمت عقب پایین می آید. به طور کلی، امگا ۲۰۴۰ طراحی آیرودینامیکی برای کارایی پیشرانه یک خودروی برقی است.

اسپویلر یا باله های مستحکمی که هم در جلو و هم در عقب به سمت طرفین بدنه کشیده شده است، پویایی را به مفهوم این خودروی برقی اضافه می کنند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

آینده آفرود اینجاست: خودروی آفرود برقی The Huntress با چرخ‌های پیچنده

رونمایی استون مارتین از خودروی مفهومی خیره کننده ۱.۵ میلیون پوندی بدون شیشه جلو

هیوندای از تازه ترین خودرو برقی مفهومی خود با نام SEVEN رونمایی کرد + ویدیو

رونمایی از طرح مفهومی قایق تفریحی عجیبی که هم می‌تواند در آب حرکت کند و هم در آسمان

بولید بوگاتی، ابرخودروی ۴.۷ میلیون دلاری

با Legera آشنا شوید؛ ماشین مفهومی شرکت کوئنیگسگ

رونمایی آئودی از خودرو مفهومی جدید خود با نام skysphere با قابلیت تغییر شکل + ویدیو

منبع: yankodesign
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود