ملیسا رئوف اولین شرکت کننده بدون آرایش در تاریخ مسابقات دختر شایسته بریتانیا

ملیسا رئوف اولین شرکت کننده بدون آرایش در تاریخ مسابقات دختر شایسته بریتانیا

ملیسا رئوف، دختر ۲۰ ساله ایرانی بریتانیایی با چهره ی بدون آرایش به فینال رقابت‌ های دختر شایسته انگلیس راه یافته و در رسانه‌ های دنیا خبرساز شده است.

این نخستین بار در تاریخ حدوداً ۱۰۰ ساله ی مسابقه دختر شایسته انگلیس (Miss England) است که زنی کاملاً بدون آرایش به فینال این رقابت راه می یابد.

ملیسا رئوف ۲۰ ساله که ساکن لندن و دانشجوی رشته علوم سیاسی است، هفته ی گذشته با چهره ی بدون آرایش از مرحله ی نیمه نهایی مسابقه بالا آمد و حالا در ماه اکتبر، در مرحله ی فینال برای کسب تاج رقابت های دختر شایسته انگلیس با دیگر شرکت کنندگان به رقابت خواهد پرداخت.

رئوف در مصاحبه ای با نشریه ایندیپندنت گفته: «این اتفاق برای من خیلی ارزشمند است چون فکر می کنم خیلی از دخترها در سن های مختلف به خاطر این آرایش می کنند که احساس می کنند باید این کار را انجام دهند.»

او در ادامه گفت: «اگر کسی مشکلی با ظاهر خودش ندارد، نباید او را مجبور کنیم صورت خود را با آرایش بپوشاند. نقص هایمان ما را به کسی که هستیم تبدیل کرده اند و همین موضوع هم هست که هر کسی را منحصر به فرد می کند.»

رئوف گفته گرچه خود آرایش کردن را از سن کم شروع کرده است اما تصمیم گرفت برای مسابقه دختر شایسته انگلیس این عادت دیرینه را کنار بگذارد.

او گفت: «هیچوقت احساس نکردم در استانداردهای زیبایی می گنجم. اخیراً قبول کرده ام که همینطور که هستم زیبا هستم و به خاطر همین تصمیم گرفتم بدون آرایش در این مسابقه شرکت کنم.»

«من با همین چیزی که هستم احساس اعتماد به نفس می کنم. اما آرایش مرا پنهان می کند. من همینی ام که هستم. ترسی از نشان دادن خودم ندارم. دلم می خواست نشان دهم که ملیسای واقعی کیست.»

رئوف در اینستاگرامش عکسی از خود در مسابقه دختر شایسته انگلیس با چهره ای بدون آرایش منتشر کرده و نوشته عیب های خود را پذیرفته است.

او می گوید پیام های زیادی از دخترانی دریافت کرده که به او گفته اند باعث شده اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند.

او همچنین می گوید: «با توجه به اهمیت بسیار زیاد مسأله ی سلامت روان، دلم می خواهد همه ی دخترها احساس خوبی داشته باشند. دلم می خواهد همه ی استانداردهای زیبایی را از بین ببرم. من فکر می کنم همه ی دخترها همانطور که هستند زیبا هستند. این کار را به خاطر همه ی دخترها انجام دادم.»

انجی بیزلی، مدیر مسابقه دختر شایسته انگلیس گفته: «ما در سال ۲۰۱۹ یک بخش مدل برتر بدون آرایش به مسابقه اضافه کردیم چون بیشتر شرکت کننده ها با تصاویری ثبت نام می کردند که هم به شدت ویرایش شده بودند، هم خودشان آرایش زیادی در آن ها داشتند. هدف ما از این کار این بود که زن ها را تشویق کنیم خود واقعی شان را بدون نیاز به پنهان شدن پشت آرایش و فیلترها به ما نشان دهند.»

بیزلی با اشاره به رئوف گفت: «این اولین باری است که می بینیم شرکت کننده ای در مرحله ی نیمه نهایی مسابقه کاملاً بدون آرایش با دیگران رقابت می کند و خودش گفت که نسبت به شرکت کننده های دیگر احساس برتری می کند.»

به گفته ی بیزلی، رئوف قصد دارد در مرحله ی فینال که در ماه اکتبر برگزار می شود هم با چهره ی بدون آرایش شرکت کند.

بیزلی درباره ی رئوف افزود: «برایش در این مسابقه خیلی آرزوی موفقیت می کنیم. خیلی شجاعانه است که وقتی همه آرایش دارند، بدون آرایش شرکت کنید. اما او با این کار خود پیام مهمی به زنان جوان می دهد.»

بیوگرافی ملیسا رئوف

ملیسا رئوف متولد سال ۲۰۰۱ در شهر هستینگز ِ انگلیس و در حال حاضر ساکن لندن است.

او در دانشگاه کینگز لندن در رشته سیاست بین الملل تحصیل می کند و در کنار درس، به کار مدلینگ هم مشغول است.

منبع: cnn ، nypost
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • امیر شهریور ۷, ۱۴۰۱

  خوشم میاد اینا توی کل جهان به دنیا میان و شهروندی کل جهان رو دارند
  بعد روزیاتو می زنه ایرانی تبار و دختر ایرانی و ایرانی الاصل و…
  چرا اینقدر عقده ی به غربی ها و شرقی ها، ایرانی گفتن رو داریم نمی فهمم!

  • بهنن شهریور ۷, ۱۴۰۱

   به کام اونا از جیب ما
   کدوم کشور رو دیدی مردم پول تحصیل یه عده رو بدن. بعد این یه عده بنالن و برن خارج؟
   پزشکا مهندسا. متخصصها. همه دارن میرن. تو اشنا و دوستانم هفت هشت تا ادم میشناسم مدرک فنی حرفه ایی دارن. همشون دارن انگلیسی میخونن برن استرالیا. چرا؟ چون ۲ سه تا از اشناها با مدرک فنی حرفه ایی تونسته کار گیر بیاره و رفته.
   از جیب من خرج این ادما میشه. بعد نمیمونن هیچی توهین میکنن به من.

   • خسته شهریور ۷, ۱۴۰۱

    مطمئنم که مهاجرتشون ربطی به وجود نداشتن بازار کار و بی ارزش بودن مدرک تحصیلی شون نداره نه؟ بعد عزیز میخوام بدونم تو از چه لحاظ داری “پول اینا رو میدی”؟ بابات چاه نفت داره یا واقعا فکر میکنی سیستم مالیات داریم؟

 • خسته شهریور ۷, ۱۴۰۱

  تو این مورد خاص با استاد امیر موافقم چون تو چندتا سایت گشتم و مطلبی در مورد این که ایشون ربطی به ایران داشته باشن ندیدم