۱۰ فیلم ترسناک در مورد ازدواج که شما را از تلاش برای پیدا کردن عشق منصرف می کنند

۱۰ فیلم ترسناک در مورد ازدواج که شما را از تلاش برای پیدا کردن عشق منصرف می کنند

از زمان ظهور تمدن، انسان ها دور هم نشسته و در حالی که چای یا قهوه می نوشیدند، از دیگری پرسیده اند: «کسی رو دوست داری؟». ذاتاً چیزی خوشایند و دوست داشتنی در مورد روابط عاشقانه وجود داشته که باعث می شود در زندگی روزمره تان همراهی داشته، عشق را پیدا کرده و از تنهایی دربیایید. اما مشکل این است که همه چیز رنگین کمانی و آفتابی نیست. دنیای رومانس مملو از اضطراب، سردرگمی، روزمرگی، تکرار و بسیاری مسائل دیگر است. به همین خاطر است که عشق و عاشقی گاهی باعث اضطراب و نگرانی برای افراد می شود، علیرغم اینکه هدف اصلی از آن لذت بردن از رابطه است.

10 فیلم ترسناکی که باعث می شوند ترجیح دهید مجرد بمانید

طبیعتاً وقتی چیزی حتی اندکی ترسناک جلوه کند، ژانر وحشت روی آن پریده و آن را به یک کابوس واقعی تبدیل می کند. ژانر وحشت مفهوم روابط عاطفی را گرفته و فیلم های بسیار ترسناکی بر اساس آن ساخته است. این فیلم ها به سوالات ترسناکی می پردازند، برای مثال اینکه آیا واقعاً شریک عاطفی خود را می شناسید؟ آیا می توانید به او اعتماد کنید؟ آیا ممکن است به شما آسیب برسانند؟ و مهم تر از همه اینکه آیا به گروه یا فرقه فکری و مذهبی خاصی تعلق ندارد؟ در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با ۱۰ فیلم ترسناکی آشنا کنیم که باعث می شود ترجیح دهید شب های جمعه تان را تنها بگذرانید.

10 فیلم ترسناکی که باعث می شوند ترجیح دهید مجرد بمانید

۱۰- Fear (1996)

فکر می کنید مارک والبرگ را می شناسید؟ خب در اینجا با مارکی مواجه هستیم که هرگز نمونه اش را ندیده اید و البته نسخه خوشایندی نیز نیست. Fear فیلمی است که نگاهی تکان دهنده به موضوع فریب، سمپاشی ذهنی، احمق انگاری و رفتارهای شکارچی مآبانه می اندازد. پس اگر این مسائل برایتان قابل تحمل نیست بهتر است به سراغ این فیلم نروید. این فیلم داستان دختری ۱۶ ساله به نام نیکول با بازی ریس ویثرسپون را روایت می کند که عاشق جوان بسیار خوش قیافه ای به نام دیوید می شود. همه چیز در ابتدا خوب به نظر می رسد اما با غیرقابل پیش بینی شدن و ایجاد حس تملک در دیوید، مشخص می شود که قول او برای اینکه همیشه در کنار نیکول می ماند بیشتر یک تهدید است تا قول وفاداری. بخشی از چیزی که این فیلم را ترسناک می سازد این است که همه چیز به شکل واقعی دردناک به نظر می رسد. سمپاشی ذهنی افراد و ترغیب آن ها به این باور که اتفاق مورد نظر آن ها رخ نداده، رفتار انفعالی و خشونت فزاینده تمام چیزهای ترسناکی هستند که افراد در روابط عاشقانه می توانند تجربه کنند، همان چیزهایی که این فیلم را بسیار ترسناک ساخته است.

10 فیلم ترسناکی که باعث می شوند ترجیح دهید مجرد بمانید

۹- Ready Or Not (2019)

بسیاری از انسان ها رویای یک عروسی بی نقص را داشته اند و دارند. تصویر رفتن به جایگاه مخصوص عروس و داماد در حالی که دستشان در دست هم است در حالی که گل ها، خانواده، دوستان و فریاد شادی و کف زدن در اطراف دیده می شود، چیزی است که هنگام تماشای یک فیلم یا سریال عاشقانه یا خواندن یک کتاب رمانتیک در ذهن همه ما شکل گرفته است. این همان چیزی است که فیلم Ready Or Not را به فیلمی چنین ترسناک تبدیل می کند زیرا این فیلم ایده یک شب عروسی بی نقص را گرفته و به یک داستان ترسناک تبدیل می کند. این فیلم داستان عروسی را پس از مراسم عروسی اش روایت می کند که اگر چه همه چیز در ابتدا عالی به نظر می رسد اما در ادامه شکل کابوس به خود می گیرد، پس از آنکه پدر و مادر شوهرش بر اساس یک سنت خانوادگی او را وادار به انجام یک بازی خشن می کنند. فیلم Ready Or Not با تمام کلیشه های ازدواج بازی کرده و با خودآگاهی مرموزی آن ها را به نقد می کشد. برای درک این فیلم تصور کنید که خانواده همسرتان قصد جانتان را کرده باشند.

10 فیلم ترسناکی که باعث می شوند ترجیح دهید مجرد بمانید

۸- Life After Beth (2014)

عشق دوران نوجوانی بسیار جذاب است و اغلب فیلم ها این موضوع را با هیجان و جذابیت بالایی نشان می دهند، جایی که دو نوجوان برای اولین بار عاشق می شوند. اما گاهی اوقات شرایط تراژیک می شود و عشق جوان با مرگ زودرس یکی از طرفین پایان می یابد. این موضوع به تنهایی دردناک است اما تصویر کنید که معشوق شما مرده و دوباره به زندگی باز می گردد! فیلم Life After Beth داستان پسر نوجوانی را روایت می کند که به تازگی نامزدش، بث را از دست داده است. اما او برای مدت طولانی مرده باقی نمانده و به شکلی اسرارآمیز از دنیای مردگان باز می گردد. این موضوع جذاب و خوشایند به نظر می رسد، مگر نه؟ خب چیزی متفاوت در مورد بث وجود دارد که این معجزه را بیشتر به یک کابوس تبدیل می کند. Life After Beth یک کمدی ترسناک فوق العاده است که در دنیای زامبی ها به شکلی که تاکنون ندیده اید روایت می شود. تماشای تبدیل شدن بیشتر و بیشتر بث به یک زامبی در طول داستان بسیار پرتنش و همزمان سرگرم کننده است و باعث می شود به این فکر کنید که تا چه اندازه و کجا می توانید به کسی وفادار و متعهد بمانید.

10 فیلم ترسناکی که باعث می شوند ترجیح دهید مجرد بمانید

۷- Antichrist (2009)

ازدواج چیز زیبایی است که می تواند به دو نیمه گمشده هم شانسی برای زندگی شاد در کنار هم بدهد. اما شوربختانه، همه آنقدر خوش شانس نیستند که یک زندگی بدور از دلشکستگی داشته باشند و چیزی بدتر از این نیست که انسان فرزندش را از دست بدهد. تنها یک ازدواج قوی می تواند به شما کمک کند از چنین تراژدی عبور کنید اما همزمان می تواند باعث افشای واقعیاتی شود که آرزو می کنید کاش هیچ گاه از آن ها مطلع نمی شدید. Antichrist فیلمی از ذهن دیوانه لارس فون تریه در مورد زن و شوهری با بازی ویلم دفو و شارلوت گینزبورگ است. در یک شب عاشقانه، نوزاد پسر این دو از گهواره اش بیرون افتاده و سپس از پنجره باز خانه به پایین پرت می شود و می میرد. زوج داستان تلاش دارد با رفتن به کلبه ای در دل جنگل، رابطه دچار مشکل شده بینشان بعد از مرگ فرزند را ترمیم کنند ما خیلی زود همه چیز پیچشی تاریک و خشن به خود می گیرد. این فیلم به شدت تکان دهنده و ترسناک است و بازی گینزبورگ به عنوان زنی که به سرعت ثبات رفتاری و ذهنی اش را از دست می دهد باعث می شود به این فکر بیفتید که شاید معشوق شما نیز چیزی مخفی در درون خود داشته باشد.

10 فیلم ترسناکی که باعث می شوند ترجیح دهید مجرد بمانید

۶- The Invitation (2015)

The Invitation فیلمی است که برخی از ترسناک ترین چیزهای این دنیا را با هم ترکیب می کند، از جمله خشونت، فرقه های مذهبی، پارانویا و شام شبانه با دوستان قدیمی. این فیلم نشان می دهد که حتی پس از پایان روابط نیز خطرات و جنبه های ترسناک برقراری رابطه عاطفی می تواند مانند خاطره ای در حال محور شدن شما را رها نکند. این فیلم داستان مردی به نام ویل را روایت می کند که توسط همسر سابقش و شوهر وی به یک مهمانی شبانه دعوت می شود. او و نامزدش کایرا به این مهمانی می روند در حالی چند زوج دیگر نیز در مهمانی حضور دارند. اما در همان آغاز حال و هوایی عجیب و مرموز بر مهمانی حاکم است و خیلی زود میزبانان فاش می کنند که وارد یک فرقه مذهبی شده و همه چیز ترسناک می شود. فیلم The Invitation یک شاهکار در زمینه ایجاد آرام آرام تنش در طول داستان است. رفتارهای عجیب بین زوجین کافی است تا گیج شوید اما همیشه این حس را دارید که یک چیز ترسناک پشت ماجراست. همه چیز عمداً پیچیده و رازآلود طراحی شده و در نهایت به اوج هیجان انگیز داستان منجر می شود که نهایت ترس و خشونت را در وجود شما پمپاژ می کند.

10 فیلم ترسناکی که باعث می شوند ترجیح دهید مجرد بمانید

۵- Midsommar (2019)

در ظاهر، فیلم Misdommar شبیه دنباله ای از Wicker Man است که به وحشت ایجاد شده توسط یک فرقه کافر می پردازد. اما اگر چه این مفهوم بخش زیادی از جذابیت این فیلم را تشکیل می دهد اما عناصر باورپذیر بیشتری در فیلم وجود دارد که بنیان وحشت فیلم را ایجاد کرده و آن روابط سمی است. فیلم Misdommar در مورد دختری به نام دنی است که تلاش دارد مرگ خواهرش را فراموش کند. نامزدش، کریستین (که قبل از تراژدی خانوادگی دنی قصد داشته از وی جدا شود)، با بی میلی او را به یک فستیوال نیمه تابستان دعوت می کند، جایی که با حرکات ترسناک یک فرقه مذهبی دیوانه مواجه می شوند. به احتمال فراون لازم نیست در مورد جذابیت ها و نبوغ این فیلم برایتان داستان سرایی کنیم زیرا Misdommar یکی از بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۹ به شمار می آید و ارزش این اعتبار و جایگاه را دارد زیرا به شکلی جذاب و بی سابقه به بررسی ترس و وحشت می پردازد، و البته با شفافیت و زیبایی خاص خود. البته زیر این لایه ظاهری زیبا و رنگارنگ، چیزی ترسناک پنهان شده است و رابطه بین دنی و کریستین به این موضوع اشاره دارد. شکست آن ها در ارتباط برقرار کردن با هم و افزایش مداوم فاصله بین آن ها باعث می شود که فیلم استعاره ای از جدایی پرتنش باشد.

10 فیلم ترسناکی که باعث می شوند ترجیح دهید مجرد بمانید

۴- Honeymoon (2014)

بله ماه عسل، بخشی از ازدواج که شاید بیشترین جذابیت را برای زوجین داشته باشد. در طول ماه عسل است که فرصتی برای بودن در کنار شریک زندگی تان دارید، اینکه از دغذغه های زندگی روزمره دور شوید و برای آینده تان برنامه بریزید. طبیعتاً این مثبت گرایی چیزی است که فیلم ترسناک Honeymoon آن را برداشته و به ترسناک ترین شکل ممکن پیچ و تاب می دهد. در این فیلم، زوجی تازه ازدواج کرده را می بینید که به یک کلبه در جنگلی در کانادا می روند تا ماه عسلشان را بگذرانند. در ابتدا همه چیز بسیار خوشایند و جذاب است اما یک سری اتفاقات عجیب و غریب، این ماه عسل را به کابوس تبدیل می کند، در شرایطی که شخصیت زن داستان دست به کارهای ترسناکی می زند. اینجا پای برخی نیروهای خاصی در میان است و به ترسناک ترین و تکان دهنده ترین شکل ممکن در تاریخ سینما به این نیروها پرداخته می شود. اما ترسناک ترین نقطه تمرکز داستان، حال رو به وخامت شخصیت زن داستان و تاثیر آن بر رابطه اش با همسر خود است. تنش و ترسی که با دیدن او در مخاطب ایجاد می شود باعث می گردد که حس پارانویا در شما تزریق شده و دائم روی صندلی تان نیم خیز باشید. این ها چیزی نیست که از روزهای اول ازدواج انتظار دارید.

10 فیلم ترسناکی که باعث می شوند ترجیح دهید مجرد بمانید

۳- Fresh (2022)

اغلب افراد قرار گذاشتن با سباستین استن را یک هدیه بزرگ از طرف خداوند می دانند اما این فیلم واقعیتی ترسناک را به شما یادآور می شود. فیلم Fresh یک فیلم بسیار شوکه کننده و بامزه است که به خطرات دیدار با یک غریبه و اعتماد کردن به اوست. آیا می توانید با اطمینان بگویید که عشق جدید شما نیات نیکی در این رابطه دارد؟ فیلم Fresh داستان دختری به نام نوآ را روایت می کد که با دنیای دوست یابی در اینترنت مشکل دارد. او خیلی زود به پسری به نام استیو بر می خورد که به نظرش بهترین گزینه برای اوست و رابطه شان آغاز می شود. اما خیلی سریع همه چیز تلخ می شود وقتی استیو فاش می کند که ذائقه بسیار عجیب و غریب و متفاوتی دارد. تماشای این فیلم به دو دلیل بسیار تکان دهنده و سخت است. اول اینکه یک تصویرسازی به وضوح حال بهم زن وجود دارد. این فیلم یک خونریزی مطلق و بیرحمانه است که حالتان را به هم خواهد زد. دوم ایهام و استعاره داستان است، جایی که سباستین استن کاری فوق العاده در به دام انداختن شما می کند و سپس هیولای هولناکی را که مخفی کرده به شما نشان می دهد. تمرکز بر دوست یابی آنلاین نیز در فیلم مورد بحث قرار می گیرد که باعث می شود ترس داستان بسیار مدرن و قابل باور باشد، علیرغم اینکه حال و هوایی آدمخوارانه دارد.

10 فیلم ترسناکی که باعث می شوند ترجیح دهید مجرد بمانید

۲- Audition (1999)

امروزه اغلب افراد عشقشان را از طریق اپلیکیشن ها و سایت های دوست یابی پیدا می کنند اما روش های سنتی نیز برای این کار وجود دارد، مانند ملاقات در کافه، دست دراز کردن برای یک جنس واحد در سوپرمارکت یا راه اندازی یک تست بازیگری غیرواقعی و بررسی زنانی که می توانند همسر آینده شما باشند. صبر کنید، نظرتان در مورد گزینه آخر چیست؟ فیلم Audition داستان مردی بیوه به نام آئویاما را روایت می کند که توسط یکی از دوستانش ترغیب می شود تا گروهی از زنان را در قالب یک تست بازیگری بررسی کرده و یکی از آن ها را برای رابطه عاشقانه انتخاب کند. او از همین طریق یکی از این زنان به نام آسامی را انتخاب می کند که دختر جذاب اما مرموزی است که بسیار آرام و ظریف و ظاهراً بهترین گزینه برای او به نظر می رسد. اما با پیشرفت رابطه شان، مشخص می شود که تاریکی هولناکی پشت ظاهر شیرین این زن وجود دارد. این فیلم تمرینی ترسناک در ایجاد تنش است، جایی که هر چه بیشتر در مورد این زن مرموز اطلاعات کسب می کنید، بیشتر از او خواهید ترسید. او به معنای واقعی کلمه ترسناک است و تصویرسازی استعاره ای فیلم، داستان تاریک گذشته او و ذهن متفاوتش را به تصویر می کشد. اوج داستان فیلم به شدت ویرانگر است و نشان می دهد که آوردن یک بیگانه به خانه تا چه اندازه می تواند خطرناک باشد.

10 فیلم ترسناکی که باعث می شوند ترجیح دهید مجرد بمانید

۱- Possession (1981)

موضوع روابط سمی بارها در سینما مورد بحث قرار گرفته و ثابت شده که زوج های ناهنجار می توانند داستان های بسیار جذاب و واقعیت های تکان دهنده ای را نمایان کنند. با این وجود وقتی پای انتخاب یک زوج با مسموم ترین رابطه در تاریخ سینما به میان می آید، باید از آنا و مارک (با بازی ایزابل آجانی و سم نیل) در فیلم Possession یاد کرد. این دو باعث می شوند که دنی و کریستین در فیلم Midsommar بسیار عاشق و دوست داشتنی به نظر برسند. فیلم Possession یک فیلم ترسناک تکان دهنده روانشناختی است که داستان زوجی را در بحبوحه خراب شدن رابطه شان روایت می کند. بعد از بازگشت از ماموریت جاسوسی از برلین غربی، مارک با این واقعیت روبرو می شود که همسرش می خواهد از او طلاق بگیرد. رفتار این دو خیلی زود عجیب و غریب می شود وقتی آنا دچار بحران روحی شده و مارک بیش از پیش شکاک می شود. بازی های آجانی و نیل بار فیلم را به دوش می کشد، جایی که هر دوی آن ها مرموز و ترسناک می شوند. آجانی، به طور ویژه، در افشای ذهن زنی که عقلانیت خود را از دست داده است بسیار تحسین برانگیز ظاهر شده است، نقش آفرینی که تا مدت ها بعد از پایان فیلم نیز در ذهنتان خواهد ماند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • Genius شهریور ۱۰, ۱۴۰۱

  تو ایران سر جو زنسالاری خوفناکی که تو این بیست سال راه افتاده و قوانین هم پشتشونه کلا زن گرفتن صد و پنجاه درصد وحشتناکه!!!

  • ؟؟؟ شهریور ۱۰, ۱۴۰۱

   از کدوم قوانین حرف میزنی؟حق طلاقی که ندارن یا حق حضانت‌ که اونم ندارن یا اینکه نصف مرد ارث میگیرن و نصف مرد حساب میشن همه جا یه چیزی بگو با عقل جور در بیاد فقط یه مهریه است که اونم خودتون تعیین میکنین چه قدر باشه نیومدن چاقو بزارن زیر گلوتون که ۱۰۰۰ سکه مهرم کن

  • ناشناس شهریور ۱۱, ۱۴۰۱

   تو ایران جو زنسالاریه و قوانین ازشون حمایت می کنن 😂😂😂😂 حالا یه قانون مهریه هست که اونم مرد خودش قبول می کنه در صورت تلاق مهریه بده زن ها هم نمی تونن طلاق بگیرن