معرفی تمام شخصیت های اصلی سریال «حلقه های قدرت» ؛ از اِلف ها تا هارفوت ها

معرفی تمام شخصیت های اصلی سریال «حلقه های قدرت» ؛ از اِلف ها تا هارفوت ها

بعد از مدت ها انتظار، بالاخره سریال حلقه های قدرت یا The Rings of Power که پیش درآمدی بر داستان فیلم های ارباب حلقه ها ( Lord of the Rings) است منتشر شد. اکنون طرفداران کتاب های جی آر آر تالکین یا سه گانه سینمایی پیتر جکسون می توانند با نتیجه کار سریالی شبکه آمازون آشنا شده و تصمیم بگیرند که کدام داستان در مورد عصر میانی زمین وسطی (در مقایسه با عصر سوم در ارباب حلقه ها) توانسته به خوبی از میراث این فرانچایز محبوب در ذهن مخاطبان نگهداری کند و بر جذابیت آن بیفزاید. از همان ابتدا و تنها پس از انتشار دو اپیزود، سریال ارباب حلقه ها، حلقه های قدرت به خاطر اضافه کردن شخصیت های اصلی متعددی که در کارهای اورجینال تالکین وجود نداشتند بحث برانگیز شده است.

معرفی شخصیت های اصلی سریال حلقه های قدرت و بازیگران آن ها

بسیاری گفته اند که سریال The Rings of Power به هیچ عنوان در حد و اندازه های هزینه چند صد میلیون دلاری آمازون و نسخه های سینمایی جکسون نیست و برخی دیگر از تصویربرداری خیره کننده و شکوه دنیای به تصویر کشیده شده در آن می گویند. اما هنوز دو اپیزود از فصل اول این سریال منتشر شده و علیرغم نقدهای نسبتاً بدی که نسبت به The Rings of Power وجود دارد، همه چیز حاکی از آغاز فیلمبرداری فصل دوم آن دارد. در کنار تمامی اتفاقات و حواشی مربوط به سریال حلقه های قدرت، به ویژه در حوزه شخصیت های داستان، برخی شخصیت های اصلی که در دو اپیزود اول به نمایش درآمدند از شخضیت های مهم دنیای ارباب حلقه ها هستند. اگر چه این شخصیت ها نسبت به آنچه که در کتاب های تالکین آمده تغییرات بسیاری کرده اند اما دنیای عصر دوم زمین میانه بدون آن ها هرگز شبیه قبل نخواهد بود. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با شخصیت های اصلی سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت در دو اپیزود اولی که تاکنون از آن منتشر شده بیشتر آشنا کنیم.

معرفی شخصیت های اصلی سریال حلقه های قدرت و بازیگران آن ها

داستان سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

داستان سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power در عصر دوم زمین میانی و در دوران صلح دنیای فانتزی تالکین رخ می دهد، بعد از شکست مورگوث و مفقود شدن ساورون. اما در شرایطی که تاریکی جدیدی صلح در این قاره را تهدید می کند، چندین شخصیت با هم متحد می شوند تا با قدرت شیطانی که در حال بازگشت است مقابله کنند. در همان اپیزودهای اول چنین دنیای بزرگی با شخصیت های زیادی مواجه می شویم، از هارفوت ها و کوتوله ها گرفته تا انسان ها و اِلف ها.

معرفی شخصیت های اصلی سریال حلقه های قدرت و بازیگران آن ها

اِلف ها

۱- گالادریل

گالادریل شخصیت آشنایی برای هر کسی است که سه گانه ارباب حلقه های پیتر جکسون را دیده است. این اِلف نقش مهمی در داستان داشت و نقش او را کیت بلنشت بازی می کرد، حاکمی آسمانی که از یاران حلقه در لوثلورین استقبال می کند. در سریال حلقه های قدرت، قرن ها قبل تر و در حالی که زنی جوان با استانداردهای اِلفی است با گالادریل آشنا می شویم. او یک گالادریل بسیار متفاوت از چیزی است که در فیلم های جکسون دیدیم: جنگاوری بسیار سرسخت و شجاع که بعد از مرگ برادرش به دنبال ساورون می گردد. او سربازانش را به سرحدات شمالی زمین میانی می برد تا قدرت شیطانی که در حال افزایش قدرتش است را شناسای و نابود نماید اما مدت کوتاهی بعد ماموریت او با دشواری هایی روبرو می شود. در سریال حلقه های قدرت، نقش گالادریل را مورفید کلارک بازی می کند، بازیگر ولزی که بیشتر به خاطر نقشش در فیلم Saint Maud شناخته می شود.

۲- الروند

شخصیت آشنای دیگری که در سریال حلقه های قدرت جزو شخصیت های اصلی است، الروند نام دارد. نقش رهبر آینده ریوندل، که نیمه اِلف است را در فیلم های جکسون، هوگو ویوینگ بازی کرده بود. در سریال اخیر آمازون نیز با نسخه جوان الروند مواجه می شویم، زمانی که او سیاستمدار جوانی است که خود را از بحث های سیاسی مهم بی خبر می یابد زیرا هنوز لرد نشده است. اما الروند خیلی زود ماموریت دیگری پیدا میکند و آن کمک به سلبریمبور افسانه ای است. نقش الروند را اکنون رابرت آرامایو بازی می کند که با دنیای سریال های حماسی فانتزی بیگانه نیست و در سریال Game of Thrones نقش جوانی های ند استارک را بازی کرده بود.

۳- گیل-گالاد

گیل-گالاد پادشاه افسانه ای الف ها و فرمانروای قلمرو لیندون است. او یک رهبر بسیار دانا و متفکر است که به باور او زمین میانه باید از دوران صلح نهایت لذت را ببرد و به همین خاطر با خواسته گالادریل برای پیدا کردن ساورون و از بین بردن او مخالفت می کند. اما حتی مردی آینده نگر مانند او نیز به خوبی حس می کند اتفاقات بدی در سرحدات قلمرو او در حال رخ دادن بوده و تهدیدی بزرگ در حال شکل گرفتن است. طرفداران فیلم های جکسون با نام او آشنا خواهند بود، بیشتر به خاطر ترانه ای که ساموایز گامگی با نام «سقوط گیل-گالاد» می خواند و به داستان رازآلود این شخصیت اشاره دارد. نقش گیل-گالاد را در سریال حلقه های قدرت، یک بازیگر آمریکایی به نام بنجامین واکر بازی می کند که به خاطر بازی در نقش اریک گلدن در سریال Jessica Jones برای طرفداران دنیای مارول آشناست. همچنین او در سال ۲۰۱۲ در تریلر Abraham Lincoln: Vampire Hunter نقش آبراهام لینکلن را بر عهده داشت.

معرفی شخصیت های اصلی سریال حلقه های قدرت و بازیگران آن ها

۴- سلبریمبور

سلبریمبور یک آهنگر-اِلف افسانه ای است که نقش مهمی در داستان حلقه های قدرت دارد. اولین بار در جریان دیدار با الروند با شخصیت سلبریمبور آشنا می شویم، جایی که سیاستمدار جوان برای نقشه ای جاه طلبانه با او همراه می شود. او شخصیتی مشهور در دنیای زمین میانی است زیرا از نوادگان فینور است که سه سیلماریل را تشکیل داد. البته طرفداران داستان های تالکین خواهند فهمید که سرنوشت او با ظهور قدرت شیطانی ساورون چه خواهد شد. نقش سلبریمور را چارلز ادواردز بازیگر کهنه کار تئاتر بازی می کند. این بازیگر بریتانیایی بیشتر به خاطر بازی در نقش سر مارتین چارتریس در سریال The Crown و نقش مایکل گرگسون در سریال Downton Abbey شناخته می شود.

معرفی شخصیت های اصلی سریال حلقه های قدرت و بازیگران آن ها

۵- آروندیر

برخلاف دیگر اِلف هایی که تاکنون در مورد آن ها گفته ایم، آروندیر یکی از رهبران اصلی در لیندون نیست. او یک سرباز الفی سیلوان است که در سرزمین های جنوبی یا ساوث لندز ماموریت خود را انجام می دهد. در هابیت ها، تالکین از سیلوان ها به عنوان اِلف هایی متفاوت از اِلف های بزرگ یا نجیب زاده یاد می کند زیرا خطرناک تر و البته کم هوش تر از الف های اصلی هستند. اگر چه در کتاب های تالکین به نژاد سیلوان اشاره شده اما شخصیت آروندیر به طور ویژه در سریال حلقه های قدرت خلق شده است. اِلف ها برای تحت نظر داشتن انسان ها و دور نگه داشتنشان از قلمرو خودی در سرزمین های جنوبی مستقر شده اند، بعد از آنکه انسان ها در جریان عصر اول با مورگوث متحد شدند. وقتی برای اولین بار با آروندیر آشنا می شویم، به گردان نیروهای او اطلاع داده شده که به زودی از این منطقه خواهند رفت اما نه قبل از اینکه وی متوجه اتفاقاتی عجیب در منطقه شود. نقش آروندیر را اسماعیل کروز کوردووا بازی می کند که سابقه بازی در سریال های The Undoing, The Mandalorian, Ray Donovan, and The Good Wife را دارد.

هارفوت ها

معرفی شخصیت های اصلی سریال حلقه های قدرت و بازیگران آن ها

۱- الانور “نوری” برندی فوت

الانور یکی از هارفوت هاست، که نسل اولیه هابیت ها به شمار می آیند و با تغییر فصل، کوچ می کنند. در حالی که در کتاب های تالکین به صورت گذرا از این قوم یاد شده اما پاتریک مک کی و جی دی پین به عنوان شورانرهای سریال حلقه های قدرت، تصمیم گرفتند از آن ها در مرکز داستانشان استفاده کرده و بدین ترتیب می توان گفت که هارفوت ها به طول ویژه برای نسخه سریالی خلق شده اند. مهم ترین عضو هارفوت ها نوری نام دارد که همیشه به دنبال ماجراجویی است، پیش از اینکه مانند همیشه خود را در مخمصه و دردسر بیابد. با چشم هایی که همیشه به آسمان دوخته شده اند، ظاهراً نوری همیشه به زندگی های فراتر از منطقه اطراف زندگی خود فکر می کند. اما وقتی او با مردی آشنا می شود که ظاهراً از یک شهاب سنگ پایین افتاده، ماجراجویی نوری شکلی تازه به خود می گیرد. نقش نوری را یک بازیگر استرالیایی به نام مارکلا کوناگ بازی می کند که این سریال با توجه به جوان بودن او مهم ترین نقش آفرینی وی تاکنون است. از دیگر نقش آفرینی های کوناگ می توان به درام های جنایی The Gloaming و  The Cry اشاره کرد.

معرفی شخصیت های اصلی سریال حلقه های قدرت و بازیگران آن ها

۲- پاپی پرودفلو

پاپی بهترین دوست نوری بوده که اغلب یکی پس از دیگری وارد ماجراجویی های نوری می شود. او هم یکی از هارفوت هاست و در ماجراجویی های غیرعاقلانه دوستش او را دنبال می کند. این بدان معناست که وقتی نوری مرد غریبه را در دل جنگل پیدا می کند، پاپی نیز در کنار اوست. آن ها سعی دارند کشف کنند این مرد مرموز کیست در حالی که تلاش دارند ماجرا را از خانواده هایشان مخفی نگه دارند. همانند دیگر هارفوت ها، پاپی نیز در کتاب های تالکین جایی ندارد. این اولین نقش آفرینی بزرگ مگان ریچاردز در دنیای تلویزیون است هر چند در سال ۲۰۱۸ در Wanderlust در کنار تونی کولت و اما دو آکری نقش میمی بروکس را بازی کرد.

معرفی شخصیت های اصلی سریال حلقه های قدرت و بازیگران آن ها

۳- سادوک باروز

سادوک باروز یکی از مسن ترین هارفوت هاست که مواظب کسانی است که بیش از حد به محل زندگی آن ها نزدیک می شوند. ابهامات و رازهای بسیاری در مورد شخصیت سادوک وجود دارد اما به نظر می رسد که او چشم و گوش هارفوت هاست، مهاجرت و کوچ بعدی آن ها را برنامه ریزی کرده و نقش مهمی در تصمیم گیری های قبیله هارفوتها برای آینده دارد. همانند دیگر هارفوت ها، در کتاب های تالکین نیز به سادوک باروز اشاره ای نشده است و این شخصیت صرفاً برای سریال حلقه های قدرت ساخته شده است. نقش سادوک را یک کمدین سرشناس بریتانیایی به نام سر لنی هنری بازی می کند. این بازیگر، نویسنده و استندآپ کمدین در سریال ها و شوهای تلویزیونی بسیاری در بریتانیا بازی کرده است.

کوتوله ها

۱-دورین چهارم

در عصر میانی، خزاد-دوم خانه پادشاهی کوتوله ها بود، مدت ها قبل از اینکه ویران شود. در دنیای سریال حلقه های قدرت، فرمانروایی این سرزمین در اختیار شاه دورین سوم با بازی پیتر مولان است که پسرش شاهزاده دورین چهارم در این کار به او کمک می کند. وقتی با شخصیت دورین چهارم آشنا می شویم او وظیفه آبادانی و بقای قلمرو کوتوله ها را بر عهده دارد و باید از سرزمین کوتوله ها در برابر غریبه ها (حتی اگر دوستان قدیمی شان باشند) محافظت کند. پادشاهان سرزمین کوتوله ها در کتاب های تالکین به خوبی معرفی شده اند، اگر چه به خصوصیات و شخصیت های آن ها بسیار کلی پرداخته شده است. نقش دورین چهارم را یک بازیگر ولزی به نام اوین آرتور بازی می کند که بیشتر به خاطر بازی در تئاتر شناخته می شود.

۲- دیزا

دیزا یا دیسا همسر دورین چهارم است که با او و دو فرزندشان در خزاد-دوم زندگی می کند. او اولین زن کوتوله ای است که در اقتباس های تالکین به نمایش در می آید. دیزا به خاطر صدای بسیار زیبایی که دارد شناخته شده که در بخشی از تریلر سریال حلقه های قدرت شاهد آن بوده ایم. برخلاف شوهرش، دیزا شخصیتی است که صرفاً برای سریال خلق شده و بخشی از کتاب های تالکین نیست. نقش دیزا را سوفیا نوموِت بازی می کند که یک بازیگر شناخته شده در عرصه تئاتر است .

انسان ها

۱- برونوین

برونوین از انسان هایی است که در سرزمین های جنوبی یا ساوث لندز زندگی می کند، منطقه ای که تحت نظارت آروندیر قرار دارد. برونوین همراه با پسرش تئو زندگی می کند و به عنوان پزشک یا درمانگر به مردمانش خدمت می کند اما ارتباطش با یکی از سربازان اِلف ها باعث شده دیگر انسان ها به او حساس شوند. وقتی به نظر می رسد خطری در میان جامعه انسانی پرسه می زند، برونوین و این سرباز الف با هم تلاش دارند منبع تهدید را کشف کنند. برونوین نیز از شخصیت هایی است که صرفاً برای حلقه های قدرت ساخته شده و در متون نوشته شده توسط تالکین نامی از او دیده نمی شود. همانطور که شاید بدانید، نقش برونوین را نازنین بنیادی بازی می کند که یک بازیگر ایرانی الاصل بوده و بیشتر به خاطر بازی در نقش لیلا میر در General Hospital و نورا در How I Met Your Mother شناخته می شود. از دیگر کارهای این بازیگر می توان به Homeland, Hotel Mumbai و Counterpart اشاره کرد.

۲- تئو

تئو فرزند برونوین است که همراه با مادرش در سرزمین های جنوبی زندگی می کند. در سریال با پسر نوجوانی آشنا می شویم که رابطه خوبی با همسالان خود ندارد و یک خنجر رازآلود با تاریخچه ای عجیب پیدا می کند. هنوز مشخص نیست که ماهیت واقعی این خنجر چیست اما به نظر می رسد با جادوی سیاه مرتبط باشد. همانند مادرش، تئو نیز از شخصیت های جدیدی است که صرفاً برای جذابیت و گسترش بیشتر داستان سریال حلقه های قدرت خلق شده است. نقش تئو را یک بازیگر نوجوان استرالیایی به نام تایرو محافظین بازی می کند که یکی از نقش های اصلی اول اوست. این بازیگر ۱۶ ساله پیش تر در مینی سریال Caravan نقش برودی را بازی کرده بود.

۳- هالبرند

هالبرند در اپیزود دوم فصل او ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت معرفی شده و بعد از اینکه گالادریل در مسیر ماجراجویی خطرناکش خود را در دریا می یابد، به او کمک می کند. بعد از ترک کشتی اش و ادامه ماموریتش برای پیدا کردن موقعیت مکانی ساورون، گالادریل در دریای ساندرینگ سرگردان می شود تا اینکه قایقی خرد شده با چند سرنشین انسانی او را نجات می دهند. یکی از این انسان ها هالبرند است که اتحادی عجیب را با گالادریل شکل داده و در سفر به جزیره نیومنور با او همراه می شود. از هالبرند نیز نامی در کتاب های تالکین نیامده است. نقش این شخصیت را چارلی ویکرز بازی می کند که بیشتر به خاطر بازی در نقش گاگلیلمو پاتزی در Medici و دن در Palm Beach شناخته می شود.

شخصیت ناشناخته

مرد غریبه

از نامش پیداست که چیز زیادی در مورد این شخصیت مرموز سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت نمی دانیم. نوری او را بعد از آن پیدا می کند که یک شهاب سنگ با جنگل برخورد می کند، جایی که او و دیگر هارفوت ها زندگی می کنند. اما این مرد بلند قد به زبان هارفوت ها سخن نگفته و شبیه هیچ موجود دیگری نیست که هارفوت ها تاکنون به چشم دیده اند. به نظر می رسد که رمز و راز این شخصیت در ادامه داستان افشا خواهد شد. شاید این مرد غریبه یک جادوگر باشد یا حتی یک شخصیت شیطانی. نقش این مرد غریبه را دانیل ویمن بازی می کند که سابقه بازی در نقش دکتر کنی در سریال Gentleman Jack را دارد.

بیشتر بخوانید:

تصاویر جف بزوس و لورن سانچز در اولین نمایش سریال «ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • Mms شهریور ۱۴, ۱۴۰۱

  اینا که کلیشون نیستن توی کتاب!
  بنیاد حفظ آثار تالکین دقیقا چیکار داره می‌کنه؟
  .
  .
  .
  اون مرد غریبه شاید خود سائورون باشه