خارج کردن تومور ۴۵ کیلویی از شکم زنی که نمی‌توانست نفس بکشد و راه برود

خارج کردن تومور ۴۵ کیلویی از شکم زنی که نمی‌توانست نفس بکشد و راه برود

پزشکان توموری به وزن بیش از ۴۵ کیلو را از شکم زنی که به سختی قادر به نفس کشیدن، صحبت کردن، نشستن و حتی خوابیدن بود خارج کردند.

یک زن ۴۵ ساله برزیلی با مشکل عدم توانایی در نفس کشیدن و نشستن یا خوابیدن به بیمارستان مراجعه کرد. اسکن های انجام شده از شکم او پزشکان را شوکه کرد زیرا آنها متوجه یک تومور عظیم با وزنی بیش از ۴۵ کیلو در شکم او شدند.

در نتیجه ی وجود این تومور، این زن با قد یک متر و نیم و وزن ۱۴۹.۵ کیلوگرم، نمی‌توانست بنشیند یا دراز بکشد و سرانجام به بیمارستان مراجعه کرد. این بیمار گفت اصلا فکرش را هم نمی‌کرد که توده درون شکمش تومور باشد و تصور می‌کرد در سال‌های اخیر وزن اضافه کرده است. هنگامی که پزشکان از او سوال کردند مشخص شد این توده به مدت پنج سال در حال رشد بوده است.

تومور باورنکردنی ۴۵ کیلویی در شکم زنی که سال‌ها فکر می‌کرد مشکلش چاقی است

تیمی متشکل از ۱۱۴ پزشک شامل سه متخصص بیهوشی، دو رزیدنت جراحی، چند پرستار و یک جراح این زن را به مدت دو ساعت برای برداشتن تومور تحت عمل جراحی قرار دادند. گلاسیو بوچا، جراح عمومی، با اشاره به اینکه کل بیمارستان برای این عمل بسیج شدند گفت: «ما حتی می‌ترسیدیم او را عمل کنیم… شکمش واقعا بزرگ بود.»

تومور باورنکردنی ۴۵ کیلویی در شکم زنی که سال‌ها فکر می‌کرد مشکلش چاقی است

او اضافه کرد: «به خاطر تنگی نفس نمی‌توانست به درستی صحبت کند اما وقتی کمی با ما صحبت کرد توضیح داد که شکمش از پنج سال پیش شروع به بزرگ شدن کرده است. اگر خود بیمار پنج سال پیش متوجه تومور شده به این معنی است که پیش از آن هم وجود داشته است.» پزشکان معتقدند که این تومور غول پیکر پیش از گسترش در شکم بیمار، در رحم او شکل گرفته است.

دکتر جراح او گفت بیمار پس از این عمل سنگین در حال بهبودی است و می‌تواند صحبت کند و غذا بخورد. او افزود که هرکسی که با هر تغییری در بدن خود مواجه می‌شود باید فورا به پزشک مراجعه کرده و آن را بررسی کند، نه اینکه منتظر بدتر یا شدیدتر شدن آن بماند.

بیشتر بخوانید:

جدا کردن تومور غول پیکر از صورت دختربچه اتیوپیایی

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود