نگاهی به داخل شهر ارواح؛ جایی که مردگان باید از روی «پل درماندگی» عبور کنند

نگاهی به داخل شهر ارواح؛ جایی که مردگان باید از روی «پل درماندگی» عبور کنند

شهر ارواح فنگدو در چین یک مکان باستانی منحصربه‌فرد است. این شهر در کوهی قرار دارد که یادگار بهشت و جهنم است. شهر ارواح یکی از بزرگترین مجسمه‌های جهان را دارد که در یک صخره حک شده است.

این مجموعه عظیم از زیارتگاه‌ها، معابد و مجسمه‌ها در امتداد سواحل طولانی‌ترین رودخانه آسیا قرار دارد. شهر ارواح به زندگی پس از مرگ اختصاص داشته و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

شهر ارواح فنگدو یا “شهر ارواح” در جنوب غربی چین در انتهای بالای رودخانه یانگ تسه واقع شده است. در این مکان، مردم می‌توانند در مورد اهمیت ارواح در فرهنگ چینی بیاموزند.

این شهر باورهای کنفوسیوس، بودیسم و تائوئیسم را در هم می آمیزد و قدمت آن به سلسله هان (۲۰۶ قبل از میلاد تا ۲۲۰ بعد از میلاد) برمی گردد. این شهر جایی است که تقریباً ۲۰۰۰ سال قدمت دارد.

افسانه می گوید که دو مقام امپراتوری به نام های یین چانگ شنگ و وانگ فانگ پینگ به کوه مینگ، همان جایی که این شهر در آن قرار دارد، فرار کردند.

آنها بقیه روزهای خود را در آنجا با تمرین تائوئیسم سپری کردند و در نهایت به جاودانگی دست یافتند.

نام آنها ترکیب شد و کلمه “یین وانگ” به معنای “پادشاه جهنم” را تشکیل داد و از آن زمان دنیای ماورا با این شهر مرتبط بوده است.

بسیاری از نقاشی‌ها و مجسمه‌های رنگارنگ به نمایش درآمده، افرادی را به تصویر می‌کشند که برای گناهانی که مرتکب شده‌اند، از جمله تصاویر ارواح و شیاطین شکنجه می‌شوند و کل شهر از پایتخت جهنم در اساطیر چینی به نام یودو الگوبرداری شده است.

مراحل مرگ

در فرهنگ چینی، سه مرحله وجود دارد که مردگان قبل از اینکه بتوانند به زندگی بعدی بروند، باید از آنها عبور کنند.

اولین مرحله این است که آنها باید از «پل درماندگی» که در زمان سلسله مینگ (۱۳۶۸-۱۶۴۴ بعد از میلاد) ساخته شده بود عبور کنند و «خوب» و «شر» بودن آنها آزمایش شود.

یک دیو اجازه می دهد تا خوب ها از طاق میانی پل عبور کنند و شر را به آب زیر می اندازند.

گاهی اوقات بازیگرانی که لباس شیاطین پوشیده اند و وانمود می کنند که آیا می توانند عبور کنند یا نه، گردشگران را متوقف می کنند.

«گذرگاه شکنجه ارواح» مرحله بعدی است. در این جا مردگان باید به خود اجازه دهند که توسط خدایی به نام Yanluo Wang قضاوت شوند؛ این مکان از شهر با مجسمه های عظیم شیاطین پوشیده شده است.

در نهایت، در ورودی کاخ تیانزی، مردگان باید به مدت سه دقیقه روی یک سنگ معین روی یک پا بایستند. گفته می شود کسانی که نمی توانند این کار را انجام دهند به جهنم انداخته می شوند.

در سال ۱۹۸۵، «برج آخرین نگاه به خانه» در این مکان ساخته شد تا نشان دهنده مکانی باشد که مردگان می توانند آخرین نگاهی به خانواده و خانه خود داشته باشند.

مرز بین بهشت و جهنم در شهر ارواح

در این شهر که به دو نیمه “بهشت” و “جهنم” تقسیم شده است، یکی از بزرگترین مجسمه های جهان که در یک صخره حک شده است، به نام “شاه ارواح” وجود دارد.

چهره و پیکر سفید غول پیکر پادشاه در دامنه تپه با ارتفاع ۱۳۸ متر و عرض حدود ۲۱۷ متر دیده می شود که باعث می شود از دید هیچ بازدید کننده ای در شهر پنهان نماند.

دسترسی به شهر ارواح فنگدو اغلب از طریق کشتی‌های دریایی در رودخانه یانگ تسه انجام می‌شود. مردم در طول مسیر، به نیمه راه که رسیدند ، به سمت کوه هدایت می‌شوند.

بازدیدکنندگان اغلب با ساختارها و هنرهای منحصربه‌فردی که شهر را تشکیل می‌دهند. آنها یاد می گیرند با دستورات اخلاقی که داشتن رفتار خوب یا بد آموزش می‌دهد، ایمان بیاورند و انسان های خوبی باشند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

تصاویر حیرت انگیز هلی شات از نمای بالای شهر ارواح در ایتالیا + ویدیو

شهر جنگلی مالزی؛ بهشت زنده ۱۰۰ میلیارد دلاری که تبدیل به شهر ارواح شد

معروفترین شهر ارواح جهان را بشناسید

عجیب ترین شهرهای جهان ؛ از شهری که حق مردن در آن ندارید تا محل ملاقات با ارواح

در دره ارواح ایران چه چیزی منتظر گردشگران است؟

کال جنی ؛ دره‌ای خوف‌انگیز که محل زندگی ارواح و جن‌هاست

سفر به جزیره قشم و بازدید از دره‌ شگفت‌انگیزی که محل رفت و آمد ارواح است

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود