«زمستان طولانی خواهد بود»؛ ویدیو ترسناک روس ها از یخبندان اروپا در فصل سرما + ویدیو

«زمستان طولانی خواهد بود»؛ ویدیو ترسناک روس ها از یخبندان اروپا در فصل سرما + ویدیو

کمپانی دولتی گازپروم که بزرگ ترین شرکت روسیه در زمینه تولید نفت و گاز است با ویدیویی ترسناک در مورد اینکه زمستان طولانی است و برف و یخ قاره اروپا را در بر خواهد گرفت، به قطع ارسال گاز روسیه به اروپا در زمستان جاری و یخ زدن این کشورها اشاره کرده است. این کلیپ دو دقیقه ای با عنوان زمستان طولانی خواهد بود ( Winter will be Long) نشان می دهد که در شرایط افزایش سرسام آور قیمت انرژی، اروپا یخ خواهد زد، پس از آنکه حمایت های اروپا از اوکراین و تحریم ها علیه روسیه باعث شد در نهایت ولادیمیر پوتین تصمیم به قطع صادرات گاز به اروپا بگیرد. این ویدیو نشان می دهد که کارکنان روسی گازپروم در حال خاموش کردن تجهیزات گازی هستند و فشار گاز در نازل ها به صفر می رسد در شرایطی که ابرهای یخی از راه می رسند و همزمان تصاویری هوایی از شهرهای یخ زده بروکسل، پاریس، برلین و لندن نشان داده می شوند.

ویدیو ترسناک شرکت گازپروم از یخ زدن اروپا در فصل زمستان

همراه با این ویدیو، صدای محزون زنی شنیده می شود که ترانه مشهور یوری ویزبور با عنوان زمستان طولانی خواهد بود را می خواند. در بخشی از این تصنیف می شنویم که خواننده با صدایی محزون می گوید: «نگاه کن، رودخانه را، پاییز در سکوت در حال مرگ است… و زمستان طولانی خواهد بود، تنها مه و برف». خطوط انتقال گاز غیرفعال نورد استریم ۲ که به دنبال تحریم ها علیه روسیه پس از حمله به اوکراین، توسط آلمان متوقف شد نیز در بخشی از این ویدیو دیده می شود. این کلیپ با تصویری از دفتر مرکزی گازپروم در سنت پترزبورگ به پایان می رسد و ساختمان لاختا سنتر به عنون بلندترین سازه در اروپا را به نمایش می گذارد. این ویدیو هشدار دهنده در شرایطی توسط غول نفت و گاز روسیه منتشر می شود که اروپا برای مهار بحران انرژی که می تواند خاموشی های گسترده، از کار افتادن کارخانه ها و رکورد گسترده را در پی داشته باشد، تلاش می کند.

ویدیو ترسناک شرکت گازپروم از یخ زدن اروپا در فصل زمستان

ویدیو ترسناک شرکت گازپروم از یخ زدن اروپا در فصل زمستان

روسیه صادرات گاز طبیعی ارزان قیمت که اروپا سال ها برای فعالیت کارخانه هایش، تولید برق و گرم کردن خانه ها به آن وابسته بوده را قطع کرده است. گازپروم گفته است که خط انتقال گاز نورد استریم ۱ به عنوان اصلی ترین خط لوله حمل کننده گاز از روسیه به آلمان، بسته خواهد ماند و نشت روغن را عامل آن دانسته و تهدید کرده که این نقص فنی ها رفع نخواهد شد زیرا تحریم ها برای روسیه سنگین بوده است. اروپایی ها این اقدام روسیه را اخاذی از طریق انرژی دانسته که هدف آن اعمال فشار و ایجاد شکاف در اتحادیه اروپاست تا از پشتیبانی هایش از اوکراین در جنگ با روسیه دست بردارد. با خاموش شدن خط انتقال گاز نورد استریم ۱، صادرات گاز روسیه نسبت به سال قبل ۸۹ درصد کاهش یافته است. روسیه بیش از ۴۰ درصد از گاز طبیعی مورد نیاز اروپا را تامین می کند اما این عدد برای آلمان بسیار بیشتر است، جایی که این انرژی ارزان قیمت ستون اقتصادی این کشور به شمار می رود.

ویدیو ترسناک شرکت گازپروم از یخ زدن اروپا در فصل زمستان

البته هنوز مقداری گاز از طریق خط لوله ای که از اوکراین می گذرد، به اسلواکی منتقل می شود و یک خط لوله دیگر نیز که از دریای سیاه به ترکیه و سپس بلغارستان گاز می فرستد نیز هنوز فعال هستند. روسیه مدت کوتاهی قبل از شروع حمله به اوکراین و در تابستان گذشته نیز بارها انتقال گاز به اروپا را کاهش داده یا متوقف کرده بود که باعث افزایش قابل توجه قیمت گاز در اروپا شد. در این شرایط، کارشناسان می گویند که اروپا باید خود را برای زمستانی سرد و بدون گاز آماده کند. بالا رفتن قیمت گاز در اروپا باعث می شود که روسیه بتواند کاهش شدید صادرات گازی خود را با قیمت های بالاتر جبران کند.

در ابتدا گاز و نفت از تحریم های اروپا علیه روسیه مستثنی بودند زیرا اروپا وابستگی زیادی به انرژی روسیه داشت اما در ادامه اعلام شد که واردات زغال سنگ از روسیه ممنوع شده و خرید نفت نیز تا پایان سال میلادی جاری به صفر خواهد رسید. افزایش قیمت سوخت در اروپا باعث شده که درآمد روسیه از صادرات سوخت های فسیلی از فوریه تا آپوست به ۱۵۸ میلیارد دلار برسد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • امیر شهریور ۱۶, ۱۴۰۱

    لامصب ویدیو های پروپاگاندای روس
    از کل سینمای روس گنگشون بالاتره…

  • amie شهریور ۲۰, ۱۴۰۱

    برو هر غلطی میخوای بکن از سال۲۰۱۴ اگه این کار ها رو شروع کرده بودند اینجور نمیشد حالا اومده فقط گاز ونفت داره فکر میکنه شاخه یه روز تموم شه میخوام ببینم چی میشه