چرا تعداد مسیحیان آمریکا به شکل قابل توجهی رو به کاهش است؟

چرا تعداد مسیحیان آمریکا به شکل قابل توجهی رو به کاهش است؟

یک گزارش جدید از مرکز تحقیقات پیو (Pew Research Center) می گوید که مسیحیان به زودی در آمریکا اقلیت جامعه را تشکیل خواهند داد. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که تعداد مسیحیان در آمریکا تا سال ۲۰۷۰ به کمی بیش از نیمی از جمعیت (۵۴ درصد) کاهش می یابد.چرا تعداد مسیحیان آمریکا رو به کاهش است؟نویسندگان این مطالعه معتقدند که این کاهش اجتناب ناپذیر نیست، اما روند نسبتاً آشکاری دارد. آنها می گویند: «با هر نسل، به تدریج تعداد کمتری از بزرگسالان هویت مسیحی ای را که با آن بزرگ شده اند حفظ می کنند، که به نوبه خود به این معنی است که والدین کمتری فرزندان خود را مسیحی بار میاورند.»

چرا مسیحیت رو به زوال است؟ و چه معنایی برای آینده آمریکا خواهد داشت؟ 

چرا تعداد مسیحیان آمریکا رو به کاهش است؟گزارش های متعددی در طول سال ها نشان دهنده کاهش جمعیت مسیحی آمریکا بوده اند. پیو گزارش داد که در مقایسه با یک دهه قبل، که ۷۵ درصد جامعه آمریکا را مسیحیان تشکیل می دادند، سال گذشته این رقم به ۶۳ درصد کاهش یافته است.

در آینده قرار است چه اتفاقی بیفتد؟

چرا تعداد مسیحیان آمریکا رو به کاهش است؟نویسندگان این مطالعه جدید، آمار و ارقام رو به کاهش را در نظر گرفته و به آینده نگاه کردند. آنها از خود پرسیدند که اگر آمریکایی ها به ترک کلیساهای خود ادامه دهند چه اتفاقی می افتد و آن را با سایر روندها در مهاجرت، تولد و مرگ، متعادل کردند تا به چهار نتیجه احتمالی رسیدند. هر چهار سناریو، تصویری از کاهش مداوم را ترسیم می‌کردند: حتی در خوش‌بینانه‌ترین سناریو که در آن آمریکایی‌ها از تغییر دین خودداری کنند، سهم مسیحیت در جامعه کاهش می‌یابد.

چرا اعداد کاهش می یابد؟

چرا تعداد مسیحیان آمریکا رو به کاهش است؟دلیل اصلی تغییر است. مسیحیان تصمیم می گیرند که دیگر مسیحی نباشند. جوان‌ها بزرگ‌ترین تغییردهنده‌ها هستند و تنها ۷ درصد از آنها پس از ۳۰ سالگی به مسیحیت ایمان دارند. قبلاً اگر با شخصی در خیابان ملاقات می‌کردید که پدر و مادر مسیحی داشت، آنها هم مسیحی بودند، اما دیگر اینطور نیست.چرا تعداد مسیحیان آمریکا رو به کاهش است؟یک نظریه می گوید از آنجایی که آمریکا کشوری مرفهی است و آمریکایی‌ها زندگی طولانی‌تر با نگرانی کمتر در مورد برآورده کردن نیازهای اساسی دارند، نیاز کمتری به مذهب برای مقابله با ناامنی دارند. همچنین این احتمال وجود دارد که ارتباط مسیحیت با سیاست محافظه کارانه، برخی از افراد را از کلیساها مایوس کند. رسوایی ها، ازدواج های مذهبی و عوامل دیگر نیز در این امر نقش داشته اند.

این پدیده چگونه سیاست و فرهنگ آمریکا را تغییر خواهد داد؟

چرا تعداد مسیحیان آمریکا رو به کاهش است؟چنین تغییراتی به تغییرات سیاسی و اجتماعی دامن می زند و همه چیز را از زندگی خانوادگی گرفته تا سیاست خارجی تحت تاثیر قرار می دهد.

آیا مسیحیت آمریکایی احیا می شود؟

چرا تعداد مسیحیان آمریکا رو به کاهش است؟نویسندگان پیو می گویند که الگوهای جدید در هر زمان ممکن است ظاهر شوند. اما فهرست وقایعی که به گفته آن‌ها می‌تواند باعث احیای دینی شود صراحتاً ترسناک است: «درگیری‌های مسلحانه، جنبش‌های اجتماعی، افزایش اقتدارگرایی، بلایای طبیعی» همگی می‌توانند آمریکایی‌ها را ترغیب کنند که به مذهب، از جمله مسیحیت، روی آورند.

بیشتر بخوانید:

۱۴ سلبریتی مسلمانی که در ماه رمضان روزه می‌گیرند

منبع: yahoo
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • امیر مهر ۱, ۱۴۰۱

  «درگیری‌های مسلحانه، جنبش‌های اجتماعی، افزایش اقتدارگرایی، بلایای طبیعی» همگی می‌توانند آمریکایی‌ها را ترغیب کنند که به مذهب، از جمله مسیحیت، روی
  همه ی این موارد الان توی آمریکا هست.😐🤦‍♂️
  در واقع این مقاله اینجوری باید می گفت: متدین های سکولار؛ دیگه حوصله همون ادا اطوار های گذشته رو هم ندارن.
  دین سکولار اصلا دین نیست؛ مسخره بازیه.
  دینی که اجازه ی زنا و لواط و برهنگی و مصرف مشروبات الکلی و غیره و غیره رو بده بیشتر یه جور کفر اجتماعیه.

 • علی مهر ۱, ۱۴۰۱

  مهم نیست آمار هاشون چی میگه.
  مهم اینه توی آمریکا نیم قرنه تعداد مسیحیان واقعی زیر پنج درصده.
  کسانی که با بچه کشی (سقط جنین) فرقه های ضد علم (لگبت) فرقه های ضد بشریت (فمینیسم) و… می جنگند و حاضر نمیشن اجازه بدن دنیا به جای تاریک تری تبدیل بشه.
  دیگه ضد علم بودن بیش از اینکه اختلالات روانی رو از لیستشون کشیدن بیرون بعد به این حرکت حال بهم زنشون افتخار می کنند؟

  • حامد مهر ۲, ۱۴۰۱

   تو که هنوز فرق بین بچه کشی و سقط جنین رو نمیدونی کاش دهنتو باز نکنی جامعه رو عطرآگین کنی!
   یه ساندیس کمتر، زندگی بهتر

   • علی مهر ۲, ۱۴۰۱

    من حقیقتا یه مدت می خواستم برم غرب زده بشم؛ بعد دیدم ایتالیایی ها می خوان قبرستان حمایت از کودکان کشته شده توسط سقط جنین و فمینیست تاسیس کنند!
    بعد با خودم گفتم اگه اونها دارن شبیه ما میشن؛ مگه مرض دارم برم شبیه اونا شم که بعد مجبور شم دوباره شبیه خودمون شم؟
    هیچی دیگه غرب زده نشدم و به این رستگاری و افتخار بالا دست نیافتم😭
    جناب یارو!
    حتی اروپا و آمریکا هم فهمیدن سقط جنین = کودک کشی.

 • حامد مهر ۲, ۱۴۰۱

  تعداد مسیحی ها رو به کاهش نیست
  تعداد افراز مذهبی رو به کاهشه
  فک کردین تو همین ایران چند درصد مردم مسلمونن واقعا؟!
  مذهب تو کل دنیا داره کم کم جای خودش رو به علم و منطق میده

  • علی مهر ۲, ۱۴۰۱

   علم و منطق فقط همین که توی اروپا اختلالات روانی – شهوانی رو حذف کردن و بهش میگن حقوق بشر!
   همچنین اینکه یه چند بار جلوی مراکز واکسیناسیون تظاهرات کرده بودن که چرا بچه های ما رو اوتیسمی می کنید!!!🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️😂