فرار روس ها از فراخوان ولادیمیر پوتین و ادامه اعتراضات در این کشور + ویدیو

فرار روس ها از فراخوان ولادیمیر پوتین و ادامه اعتراضات در این کشور + ویدیو

روسیه نزدیک به هفت ماه درگیر جنگی است که ولادیمیر پوتین پیش‌بینی می‌کرد تنها چند روز طول بکشد و در نتیجه آن دولت اوکراین سرنگون شده و یک رژیم دست نشانده مستقر شود. اما در عوض او خود را گرفتار یک جنگ فرسایشی شدید علیه دشمن مصمم با حمایت تسلیحات و پول غربی کرده است. اینک پوتین، در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به مردم روسیه خودفراخوان بسیج ۳۰۰,۰۰۰ نفره کشورش را اعلام کرد و شهروندان شوکه و نگران تلاش می کنند از روسیه فرار کنند.ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟پوتین در سخنرانیش گفت: «زمانی که تمامیت ارضی کشور ما به خطر بیفتد، مطمئناً از همه ابزارهایی که در اختیار داریم برای محافظت از روسیه و مردم خود استفاده خواهیم کرد. این یک بلوف نیست.» او در ادامه، رئیس جمهور آمریکا و متحدانش را متهم کرد که به دنبال نابودی روسیه هستند. او گفت: «کسانی که می‌خواهند با سلاح‌های هسته‌ای از ما باج‌گیری کنند، باید بدانند که جهت وزش باد به سمت آنها باز می گردد». پوتین مدعی شد که معتقد است روسیه ۲۵ میلیون نیروی جنگ بالقوه در اختیار دارد.ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟این فراخوان هیچ اشاره ای به تجربه رزمی قبلی نمی کند و هیچ محدودیتی برای احضار شدن افراد به جز کسانی که خیلی پیر، بیمار یا در زندان هستند، تعیین نمی کند که تقریبا همه افراد را مشمول این فراخوان می کند.

فرار شهروندان روسیه از این کشور پس از فراخوان پوتین

ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟در نتیجه سخنرانی تکان دهنده پوتین، به دلیل تلاش شهروندان ناامید برای فرار از کشور، ترافیک سنگینی در مرز روسیه و فنلاند تشکیل شده است.

طبق گزارش ها، صفی به طول بیش از ۳۰ کیلومتر تشکیل شده است و به طرز باورنکردنی ساعت به ساعت افزایش می یابد.

شواهد حکایت از آن دارد که گرفتن نیرو بسیار گسترده تر از آنچه پوتین اعلام کرده، انجام شده است. ویدئوهایی از چچن و یاکوتیا نشان می‌دهد که تعداد زیادی از مردان – که برخی از آنها میانسال هستند – سوار اتوبوس‌ها شده و اعزام می شوند. ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟

ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟

به نظر می رسد این فراخوان در حال حاضر در مناطق فقیرتر و دورافتاده شرقی روسیه متمرکز است، احتمالاً به این دلیل که پوتین احساس می کند ناآرامی در آنجا کمتر از پایگاه های قدرت غربی خود در مسکو یا سنت پترزبورگ در معرض خطر است.

مردم روسیه هر کاری می کنند تا از رفتن به جنگ معاف شوند

ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟بیشتر مردان روس معافیت قانونی ندارند در نتیجه دنبال هر راهی می‌گردند تا از این فراخوان فرار کنند. برخی دنبال پزشکانی می‌گردند تا کمکشان کنند. برخی خود را در خانه حبس کرده اند، برخی به دنبال این هستند که با تخلف در رانندگی گواهینامه خود را از دست دهند تا شاید دلیلی برای معافیت از جنگ پیدا کنند. مردی اهل کالینینگراد گفته است که هر کاری خواهد کرد تا از رفتن به جنگ فرار کند: «دستم را می‌شکنم، پایم را می‌شکنم،‌ زندان می‌روم، هر کاری می‌کنم تا از این ماجرا فرار کنم.»

پسر یکی از مقامات ارشد کرملین از رفتن به جنگ امتناع کرد

ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟در قسمت اخیر برنامه زنده «سیاست عامه پسند» که سازندگانش، مخالفان جنگ و سیاست های پوتین هستند، مجری برنامه با نیکولای پسکوف ۳۲ ساله، پسر دمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین، صحبت کرد و خود را سرگردی از یک دفتر اعزام اجباری سربازان در مسکو معرفی کرد. ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟مجری به پسر سخنگوی پوتین گفت که برای او ایمیل زده اند تا به عنوان نیروی جنگی خود را معرفی کند. اما واکنش نیکولای جالب بود. او با تاکید بر فامیلی خود و نسبتی که با دولت پوتین دارد تاکید کرد که به هیچ عنوان خود به عنوان سرباز به دفتر مربوطه معرفی نمی کند و اصرار داشت که در کرملین کار بیشتری از دست او بر می آید. او همچنین مدعی بود که به خاطر جایگاهی که دارد باید امکان پیوستن او به نیروهای اوکراین را بررسی کند.ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟پس از پخش این برنامه، نیکولای پسکوف، که سابقا روزنامه‌نگار ورزشی روسیه نیز بوده است گفت که از هر دستوری که ولادیمیر پوتین به او صادر کند، اطاعت خواهد کرد. پدرش دیمیتری پسکوف نیز خواستار انتشار متن کامل این تماس تلفنی شد و گفت که این امر پسرش را تبرئه می کند.

اعتراضات خیابانی مردم روسیه به فراخوان جدید پوتین

ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟خبر این بسیج، خشم را در سراسر روسیه برانگیخت و بیش از ۱۴۰۰ نفر در تظاهرات حداقل در ۳۸ شهر دستگیر شدند. گفته می شود افسران در چهار ایستگاه در اطراف پایتخت مخالفان را به اجبار به خدمت در نیروهای مسلح می برند و حداقل یکی از آنها در صورت امتناع به ۱۵ سال زندان تهدید می شود.ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟ادعا می شود که رقم ۳۰۰,۰۰۰ نیروی ذکرشده در فراخوان پوتین کذب است و هدف واقعی آنها جذب ۵۰۰,۰۰۰ نیرو در سال جاری و ۵۰۰,۰۰۰ در آینده است. همچنین گفته می شود که تخمین کلی از تلفات تا مارس سال آینده حدود ۳۰۰,۰۰۰ کشته و زخمی است.ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟یک خبرنگار روسی در واکنش به فراخوان پوتین گفت: «نه پوتین و نه دروغ‌هایش، تهدیدها و تبلیغات آنها نمی‌توانند حقیقت را پنهان کنند؛ سربازان روسی به‌خاطر غرور کرملین به طرز وحشتناکی متضرر خواهند شد.»ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟

ماجرای فراخوان پوتین برای سربازگیری در جنگ با اوکراین چیست؟این اقدام در واقع اعتراف به این است که روسیه نیروی داوطلب خود را برای جنگ در اوکراین از دست داده است.

بیشتر بخوانید:

الکساندر دوگین کیست؟ تئوریسین ولادیمیر پوتین که دخترش در بمبگذاری کشته شد + ویدیو

روسیه چه نوع سلاح هایی را از کره شمالی خریداری خواهد کرد؟

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • Ali مهر ۲, ۱۴۰۱

  با تظاهراتشون موافق نیستم تو جنگ نباید اینطوری تظاهرات کرد
  صد رحمت به زناشون برای جنگ رفتن مرداشون اومدن تظاهرات، تو ایران برای تظاهرات علیه حجاب اینا که اونم چندان بهش عملی نمیشه و کسی کاریشون نداره هم ما باید بریم و کشته بشیم اینا هم تو توهم فمینیست( توهم سیندرلایی ) بمونن

 • Depressed boy مهر ۳, ۱۴۰۱

  عجب گیری کردیم بین این دیکتاتورها

 • محمد مهر ۶, ۱۴۰۱

  سلام جوونای ایرانی رو به جوونای روس برسونید بگید این تاوانیه که ماها باید بخاطر بدنیا اومدنمون تو روسیه و ایران بپردازیم.
  باز خدا پدر پوتین رو بیامرزه تو جنگ ‌‌فراخوان سربازی داده.تو ایران که خبری از جنگ نیست و جوونا باید برن ۲۴ ماه مجانی خدمت کنن.
  تاریخ این روزا و این چیزایی که بر ما گذشت رو فراموش نمیکنه…